Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Razvoj govora

Razvoj govora

Spoštovana Tanč,
najprej najlepša hvala za vse odgovore, ki jih dobimo tu.
Imam vprašanje glede razvoja govora, sicer sem marsikaj našla z iskalnikom, ampak še vedno nisem prepričana, da je z našim dojenčkom vse v redu.
Naš osemmesečni fantek se zelo lepo razvija, ima 9.3 kg,GH od 6 meseca, jeva 3x na dan – dop. malica kašice, kosilo zelenjava, krompir, včasih meso,popoldne sadje, prejšnji teden sva začela uvajati mlečne izdelke, zjutraj in zvečer dojenje. Se že sam vsede in plazi po vseh štirih, postavlja se na roke in noge, včasih se mu uspe ob moji nogi že dvigniti. Skrbi pa me razvoj govora. Še vedno ne reče nič drugega kot uuuuu ali oooo, ni kakšnih zlogov v stilu ma-ma, da-da ali kaj podobnega. Sicer kaže za govor veliko zanimanje,veliko govori, te gleda, poskuša posnemati, ampak spregovori pa uuuu… Nekje sem brala, da je lahko kaksen problem, če ima problem z dojenjem, midva sva se do 6 meseca dojila izključno z nastavkom, sam ni znal sesati, ali je tu možna kakšna povezava? Ali je lahko kaj drugega narobe, ali sem samo jaz panična?
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni, gardenija,
v tej starosti otrok uporablja enostavne zloge (baaaa, daaaa, ueeee), čeblja, posnema glasove govora. Če je sluh normalen, govor napreduje. Če je tale vaš uuuu ali oooooo še vedno nekako pojoč, posnemajoč govor, potem je v redu. Prav kmalu bi moral začeti dodajati še drugi zlog in pri prvem letu povprečen otrok sestavi po dva zloga (da-da, ba-ba…), nekaj otrok pa ima že kakšno specifično besedo.
Z dojenjem to nima nobene zveze. le v primeru kratke jezične vezi bi imel težave pri izgovoru nekaterih črk in tudi pri dojenju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close