Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina cista na ledvicah- kaj narediti?

cista na ledvicah- kaj narediti?

Spostovani,

Ocetu staremu 76 let so odkrili cisto na ladvicah preko UV 80 mm,

Ze dva meseca ga je bolelo spredaj v zelodcu in ledvici obe. Ta teden se je odlocil, da naredi pregled v celoti. Ultrazvok je pokazal cisto. Vse drugo je v redu – kri, urin,… Izgleda, da je cista, ki je zelo velika pritiskala na nek zivec. Sedaj ne vemo, ali je boljse, da cisto spunktirajo z injekcijo, ali jo naj kar odrezejo? Ne vemo kaksne so posledice operacije ali punktacije. Kaj pomeni to za toliko starega moskega? Ali bi punktacija koristila,da se ugotovi naravo?

Zakaj pride do tega?

V naprej najlespa hvala!
LAdi

Spoštovani!

Kaže na precej veliko cisto. Najbrž bi iblo najprej najbolje, da poskusijo, če bo po punkciji cista ostala zmanjšaan ali se bo znova hitro napolnila. Na podlagi tega se bodo odločali dalje. Ciste na ledvicah praviloma niso rakaste.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepa Hvala!

Ladi

nova
Uredništvo priporoča

mene pa zanima ali je cista v glavi, na možganski skorji lahko rakasta in zakaj operirajo, torej da ni punkcije in kako operirajo-ali je bolnik v budnem stanju ali uspavan in kako tvegana operacija je to?

hvala lepa

Spoštovani!

Prosim ,če vprašnje zastavite po smislenih delih, da bom vedel, kaj želite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike http://www.drmed.org/novica.php?id=13437. Dobite ga v knjigarnah DZS in MK.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani,

Torej pacient je opravil ponovne preglede in je sledece:
cista velika 7x8mm, vendar ni nevarna, problem pa je prostata, ker so vidne sence in otrdlina. Napotnico je dobil za oktober za nadaljnje raziskave, , ker ga vse boli, tudi pljuča;

Kaj menite na to?

Hvala lepa!
Ladi

Bo dodala se bolj tocno,,se opravicujem,toda podatke mi ne dajo tocne:
torej bi rekli naslednje- po nadaljnem pregledu so ugotovili da:
ga boli pod rebri. Cisto ima veliko 8x8x10. Majhno cisto ima tudi na jetrih. Obe cisti nista tistega izvora. Ugotovili so sence na prostati in otipali otrdlino na prostati; Dajejo mi protibolecinske tablete,toda kljub temu ima se bolecine.
Za nadaljne raziskave je narocen oktobra.

Kaj se siri po drugih organih?

Ladi

Spoštovani!

Če prav razumem ima na ledvicah večlik ocisto, ki je zaenkrat še ne bodo opeririali, ker naj ne bi bila rakava. Vodilni problem so bolečine zaradi pritiska ciste. Tu na pdoalgi povedanega ne vidiem drugega kot, da počaka do ponovnih pregledov, če ne bo vmes kakšni hvčejih težav.

Pri porstati bo najbrž opravil punkcijo, če so načli zatrdline in pregeld krvi na PSA, da bodo ugotovili, če gre morda za rakasot spremembo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zelo lepa hvala!

Ja na ledvicah je vecja, je pa ena manjsa ze na jetrih.
Preglede so mu narocili za jesen,toda ima hude bolecine.
Verjetno bo moral kaj ukrenit prej.
Tudo za prostato,
Vam bo sporocila, ko bo kaka novost!

Najlpesa hvala!

Ladi

Vem,da ste odsotni.

Dobili smo nove izvide in so negativni.
Slikanja pljuc in hrbtenice in je vse OK. Tudi PSC je normalen;

Nehal je jemati tablete proti bolecini. Sedaj obcasna utrujenost, slabo pocutje, vcasih bolecina, zatrdlina na prostati ter velika cista na ledvici., manjsa na jetrih. Verjetno gre tudi za starost;

To so najnovejsi podatki,ima ze narocene ostale pregelde,

Lep pozdrav,Ladi

Spoštovani!

To so vesele novice. Torej gre za nezločeste spremembe, ki jih bodo spremljali in po potrebi odstranili. Če bodo organi kljub prisotnosti cist delovali noramlno, ni velike naglice. Obveščajte nas o razvoju dogodkov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani,

zelo ste strokovni in prijazni!

Hvala Vam!
Ladi

Spostovani,

Vceraj je bil na pregledu gastro – menda so mu odrezali neke polipe in ugotovili, da ima hietalno kilo.

kmalu,
Ladi

Spoštovani!

Tudi to ni pretirano dramatično. Hitalan kila je nadloga, ker se je treba paziti pri prehranjevanju, sicer pa se da solidno živeti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani,

Prisrcna zahvala za odgovor,
Jaz vam sporocam sproti,kaj se dogaja, ce bi bila kaka slucajna povezava s cistami,,sedaj mu delajo razne preglede.

Najlpesa hvala!
Ladi

Delajo preglede in iscejo vzrok. Vnele so se dimeljske bezgavke.S prostato je vse vredu.

Toda zelo se je prestrasil,ker mu je en od zdravnikov rekel:
” Vi imate smrtonosne bezgavke- ali ne veste?”

Drugega ne ve povedat, zelo smo se prestrasili, Kaj pomeni to?
Lepa Vam hvala!
Ladi

Spoštovani!

Mogoče so mu našli kakšno, v kateri so zasevki?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni.

Danes sem bila na UZ trebuha in so mi odkrili cisto na levi ledvici – 2 cm. Zanima me, ali je ta stvar nevarna za plod saj sem noseča 9 tednov?
Pa tudi, ali je to potrebno zdraviti oz. kakšni so nadaljni postopki glede teh cist?

Ali lahko s čim vplivamo na to, da cista popolnoma izgine? Oz. ali se lahko ta cista tudi poveča?

Hvala že v naprej za vaš odgovor.

Lep pozdrav.

Stara sem 26let in imam na levi ledvici parapielično cisto ki je velika 1,4X1,7cm imam mocne bolecine v spodnjem delu hrbta in sprednjem delu prsnega kosa in pljuc zelo sem utrujena in nevem kaj na storim ?? Pred 14dnevi ko se nisem vedla da imam cisto sem morala k dezurnemu zdravniku zaradi krcev v zgornjem delu trebuha ki so bili tak kot da bi mela porodne popatke krci so bili na vsako minuto al dve!!!!! Bolecine grozne!!! krci se skoz prihajajo kako si naj pomagam???? L.P

Spoštovani!

Te ciste ne bi povezoval z opisanimi težavami. Od kod opisane težave iz tega kratkega opisa težko z gotovostjo sklepam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close