Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje DHEA

DHEA

Spoštovani,

je pri nas možno priti do DHEA? Nikjer nisem našla ničesar pod tem imenom, niti farmacevti mi niso znali pomagati.
Hvala in lep pozdrav,

Alenka

Spoštovani!

Kolikor mi je znano pri nas DHEA ni registriran in ga v lekarnah tudi ni moč dobiti. V ZDA ga prodajajo na spletu, vendar menim, da je pri uporabi potrebna velika previdnost.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

http://www.centerforhumanreprod.com/premature_ovaries.html

Spoštovani, kaj menite na ta članek?
Kaj imate v mislih, ko opozarjate na previdnost pri jemanju tega hormona. Ali je potrebna kakšno spremljanje zdr. stanja med jemanjem tega hormona?

Lepa hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

Glede na podatke kliničnih študij pozotiven ućinek zdravljenja z DHEAS ni bil dokazan. Nekateri ga uporabljajo za zdravljenje nekaterih nevroloških blezni, demence …Vsekakor se ob zdravljenju z DHEAS zveča rizik za pojav raka dojk in prostate.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

kaj pa 7-KETO?
Kaj menite, je potrebno ob ovulaciji prekiniti jemanje tega hormona,ali lahko pride do poškodbe ploda?
Hvala

Spoštovani!

Odgovora na vaše vprašanje ne poznam. Morda boste glede tega več informacij doboli na forumu “Ginekologija”.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

tema je že nekoliko stara, pa vendar me zanima, kako si lahko pacienti sami pomagamo pri nizkem DHEA-s hormonu? Testirali so mi ga na endokrinološki, bil je pod mejo (moja vrednost 1,3). Zaenkrat nisem prejela nobenega odgovora s strani endokrinol.. na mojo vrednost Dhea-s. Kolikor sem zasledila, uradnega zdravila za zdravljenje tega hormona pri nas ni. Imam zelo tipične simptome pomanjkanja tega hormona (nizek libido, porast teže, huda utrujenost, …) Pojavile so se mi tudi težave s kožo na obrazu, za kar ne vem, če ima hormon Dhea-s kak vpliv? Zanima me, zakaj se hormon Dhea-s sploh testira, če ni nadaljnjega zdravljenja? Se nizek Dhea odraža mogoče tudi v povezavi s kakim drugim hormonom?

Spoštovani!

DHEAS se določa predvsme za izključevanje zvišanih vrednosti. Pri nizkih vrednostih zdravljenje ni navadno ni potrebno.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close