Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

So trenutki, ko smo srečni, ure, ko smo zadovoljni in dnevi, ki jih moramo preživeti. Vprašajmo, svetujmo in poklepetajmo o stvareh, ki se nam zdijo pomembne.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

najem stanovanja

Default avatar

petra2

Pozdravljeni!

Najela bi enosobno stanovanje ali garsonjero za približno 6 mesecev. zanima me, kakšne so najemnine za taka stanovanja? malo sem gledal apo oglasih, pa so cene tako različne, da ne vem kaj naj si mislim. zato me zanima s prve roke, če je kdo, ki stanovanje najema, koliko plačuje in koliko pridejo stroški?

Hvala.
Default avatar

Eva25

Če bi sama oddala svojo garsonjero bi hotla od 350 do 400 evrov najemnine plus 2 mesečno varščino, stroški pa so pozimi okol 130 evrov, poleti pa manj. Garsonjera ima 30 m2.
Default avatar

borg

kar je nad 300€ je navadno odiranje, sam tega ne bi nikoli sprejel. stroški so pa zelo različni- odvisni od npr.načina ogrevanja, kabelskih operaterjev, upravnikov..med 50 in 100€
Default avatar

marija (1)

V študijskem centru Nova Gorica je najem stanovanja:

- souporaba kuhinje
- souporaba dnevne sobe
- souporaba WC in toaletnih prostorov
- samo sobo imaš zase

150 €, vendar je to npr. v Renčah, odkoder do N.G.ni prave povezave z avtobusom (samo zjutraj in tam nekje okoli 14. ure en avtobus in nič več).

V sami N.G. pa bi za najem ene same sobe odšteli tudi okoli 300 € !!! Gre za prezasičen trg s povpraševanji, ker ni prave ponudbe! Kako je v ostalih središčih, žal ne vem. Res pa je, da se v teh časih oddaja v najem dobro izplača.
====================================================
Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.)
====================================================
Default avatar

nfwpo3erui

lj vič, novogradnja 33+atrij 450 eur+stroški

pa ni moja preden se začnete zgražat :)
Default avatar

Marta.

350€ najemnina + 130 € stroškov.
Default avatar

loni1

sem najemnica stanovanja v lj (center) 50 m2, plačujem 500 € + stroški cca. 150 €.
Default avatar

jasmin BLEK

iščem najemniško stanovanje v novi gorici, obiskujem namreč visoko šolo za zdravstvo in nujno potrebujem stanovanje!!!kakšno garsonjero ali kaj podobnega,NUJNO!!! lep pozdrav
Default avatar

mesecina

Koliko dati za najem, je čist odvisno iz katerega konca Slovenije si..V savinjski (petrovče-prebolda) bi odštela nekje 200 eurov na mesec+stroški..
Default avatar

M & M

Zdravo!

Sva par in iščeva stanovanje. Dovolj je enosobno. Sva iz Polzele. In me zanima ali kdo ve za kakšno stanovanje v bližini? Lokacija nekje od Šempetra do vranskega?
Gledala sva enosobno stanovanje v Grajski vasi in bi najemnina z stroški znesla 380€. Ali je to drago ali ne?

Hvala, Maja
Default avatar

RinU

M & M je napisal/a:
Zdravo!

Sva par in iščeva stanovanje. Dovolj je enosobno. Sva iz Polzele. In me zanima ali kdo ve za kakšno stanovanje v bližini? Lokacija nekje od Šempetra do vranskega?
Gledala sva enosobno stanovanje v Grajski vasi in bi najemnina z stroški znesla 380€. Ali je to drago ali ne?

Hvala, Maja
Pozdravljena,
tudi midva sva prišla do prijaznega starejšega gospoda iz Grajske vasi, ki oddaja v najem stanovanja. Omenjeno enosobno stanovanje se nahaja v njegovi stanovanjski hiši z bazenom na zahodni strani hiše...če misliva istega, potem ti lahko povem, da nama je ponudil nižjo ceno (najemnina + stroški = 280 eur/mesec). Se vama splača malo ceno zbijat :) ker jo je očitno precej visoko nastavil.
Bodita pazljiva...možakar in njegov sin sta bila precej vsiljiva do najine zasebnosti, zato sva stanovanje poiskala drugje.
lp, urša
Default avatar

ljublj

petra 2, kje torej iščeš stanovanje in kolk si pripravljena odštet? mogoče je naše ravno pravšnje zate, ker ga oddajamo točno za pol leta.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic