Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako so učitelji klicali v OŠ našo generacijo?

Kako so učitelji klicali v OŠ našo generacijo?

Spodnji post o tem, da je učiteljica rekla učencu bizgec, me je vzpodbudil k temu vprašanju. Ali so tudi vas v OŠ učitelji klicali s kakršnimikoli vzdevki? Mi smo imeli predmetno učiteljico, ki nas je klicali betonarji, mumije zabite, bebci in še kaj. Zanimivo, noben drug učitelj se tega ni posluževal. Seveda ne poznam situacije in okoliščin spodaj navedenega primera, mi je pa dalo mislit. Jaz osebno sem se počutila zelo ponižano, saj je omenjena učiteljica tako imenovala kogarkoli, kar tako za hec. Danes si tega verjetno ne dovoli več, saj imajo učenci toliko pravic, učitelji pa skoraj nobene. Bila pa je zelo nervozna in zmedena.

Mi smo pa imeli enega, ki ti je rekel klipan, smo ga pol kar tako klicali. Saj ga itak nismo razumeli, kaj pomeni, samo je zraven še kako kredo vrgel po razredu, da smo vedeli, da je nekaj narobe. Aja pa za prfoksa tehnike smo bile vse punce koklje.

Imeli smo učiteljico, ki nas je imenovala kar v srednjem spolu (ONE).

Npr: “Ti malo one neumno, kdaj se boš kaj naučilo?”

:))))))

Ja pa sigurno niso starši za vsak drek se hodili tja kregat.

Ne, starši se niso hodili kregat in niso nas zavijali v vato, brez skrbi. Kakšen bizgec gor ali dol, smo preživeli in se nismo počutili grozno prizadete, če je učitelj eksplodiral in nam rekel butlji. zdaj pa učitelj ne sme več nič reči, ker otroka od vsega hudega kar pobere če mu kdo slučajno reče kaj hujšega kot sonček in sreča mamina.

Mi smo napisali cel slovar izrazov, s katerimi nas je v srednji šoli obkladal učitelj kemije. Butelj in Balkanc sta bila med milejšimi.

Nas so v gimnaziji vikali in smo bili vi, osel, vi cepec, vi tele :)))) Ena bolj sočnih je bila, “vi ste pa tok tumpast, da bi vas lohk človk jahal”

Režali smo se naprej in nazaj in noben ni iz tega delal scen, kamoli da bi se kdo od staršev hodil kam kregat. Halo?!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Naš profesor v srednji šoli je vsako punco klical “kobra”.

Potem vas jaz lahko kličem kar kure, al kako? Saj od tega se ne umira, ane?
Kar se mene tiče ste vse gospe, če ste nad petnajst let…če želite biti, seveda.
Ni samo ena beseda tista, ki je napačna, ampak je zgled. Če jo izreče učitelj, pomeni, da je sprejemljivo. Samo potem se lahko to tudi obrne, bi rekla. In če učitelj tako lahko reče vašemu otroku (pa sem prepričana, da bi bile že v luftu!), potem vas tudi otrok lahko tako pokliče. Od tega ne boste umrle, ane?
Ste tako mislile?

Nas pa ni nihče zmerjal. Se spomnim samo ene učiteljice iz OŠ, pri kateri je kdaj pa kdaj poletela kakšna kreda ali celo ključi, kakšnih verbalnih “izlivov” pa moji učitelji niso imeli, ne v OŠ, ne v gimnaziji in ne na faksu. Je pa seveda kakšen znal pošpikat na bolj prefinjen način in ti tako dal vedeti, da ga nekaj pri tebi moti, ampak se ne spomnim, da bi bilo to kdaj hudo nesramno.

Meni je prfoksa v gimnaziji rekla, da sem lena fuksa! Slavistka je bila. No, ne dolgo za tem pa jo je sošolec poslal v P.M.

lp

p.s. Najbolj zanimivo je, da ji niti nisem zamerila. Še bolj pa, da sem sedaj tudi jaz prfoksa, ampak mi niti na pamet ne pride, da bi take izraze uporabljala.

Zame ni tako preprosto 🙂
Prav je, da se nobenega ne zmerja in to tudi sama upoštevam.

Vendar, če bi moj sin v šoli nagajal ali se česa ne naučil takrat kot bi bilo treba in bi ga zato učitelj poklical s kakšno tako ”milo” besedo tudi iz tega ne bi naredila cele znanosti.

Ko sedaj doma nagaja mu tudi rečem barabinko moj mali :)))

Če bi kakšen učitelj uporabljal žaljivke, kletvice bi pa naredila cel halo. Doma nam v najhujši jezi ne zbeži in to pričakujem tudi od vseh drugih v prisotnosti otrok.

Tako, da so besede in besede in so razlogi in razlogi.

Teliček kiri he he se hecam, da se ne bi jezil :)))

len kot fuks – pomeni len kot določena vrsta konja rdečerjave barve, ki je menda res pri bolj počasnih

problem je, če so otroci navajeni določenega stila vzgoje od doma, potem v šoli lepa beseda in pogovor pripeljeta le do posmehovanja učitelju

:-))))))

Pri nas so še v gimnaziji leteli ključi in krede proti glavam. Če se prav spomnim, nas razen z butli, traponi trapastimi in lenuhi niso zmerjali. Pa se nam je zdelo skoraj normalno. Da bi se pritoževali doma? Bi jih pa še doma slišali.Mislim, da nihče ni zato doživljal kakšnih posebnih travm.Sicer sem načeloma proti zmerjanju, a tudi druga skrajnost in prevelika občutljivost ni dobra.

v srednji šoli nas je prfoksa za slovenščino definirala za embrie.
V odsnovni pa nam je prfoksa za angleščino metala svoj šop ključev po razredu. Včasih je priletelo tudi komu v glavo. Saj je bila res čudna.

jaz se pa spomnim samo prfokse za biologijo na Poljanah..bili smo barbari, drhal, umazanci, sodrga..

pri enem učitelju v OŠ smo bili tesla neotesana, pa tudi ene hude (precej boleče) prijeme je imel- za vrat, glavo,… živčen tip do amena. ma se je stopnjevala živčnost bolj ko je lezel proti penziji.
Drugi nas pa niso zmerjali.
V SŠ smo bili največkrat kar VI- potem smo pa poslušali: a ste vi normalni? a se vi hecate? pa s takim prezirom da joj. Obupno je slišat ko te en obravnava va idiota potem te pa še vika.

New Report

Close