Najdi forum

Pozdravljeni,

včeraj mi je moj najdražji očital podhranjenost.
Skoraj bi me kap in priznam, bila sem in sem še vedno zelo užaljena..
Pri svojih 175 cm imam 55 kg. Sem prof športnica in šport je moje življenje.
Zaradi mnogih operacij v zadnjem času (2 leti) imam trebuh stalno napet in napihnjen.
Res je ta predel, tisti, ki me mori, saj imam stalen občutek napihnjenosti. Ljudje celo pomislijo, da sem v pričakovanju…
Jem normalno..Sicer sem vegetarijanka, ampak imam več rednih obrokov dnevno (3+2).
Obožujem mleko in mlečne izdelke..kar odvisna sem od njih 🙁

Moje vprašanje torej..Zakaj podhranjenost?
Zakaj imajo podhranjeni ljudje velik trebuh?
Kako se znebiti trebuha?
Kaj predlagate?

Hvala vsem in vsakemu posebej!

podhranjena ravno nisi, prej malo slabše hranjena, pa tudi to ni pravi izraz, ker pol bi bile še kake druge težave razen nižje teže.
glede na to da si v športu doma, ti ne bi govorila kakšne vaje delat za trebuh. morda pa poskusi uredit prebavo.

in možu povej da niso samo podhranjeni trebušasti. moja hči in tudi jaz če poje kaj od tega na kar je alergična je tudi cela napihnjena.

včasih sicer pomagajo vaje da se naučiš držat trebuh noter, v stilu da se vležeš na tla in pol delaš serijo vaj ko z vdihom trebuh močno povlečeš navznoter, prešetej do 10 in se sprostiš, pa ponoviš. recimo serije 3x po 10, vsak dan. roko daj na terbuh da boš čutila kako se premika. ma ne vem če bo kaj pomagalo. poskusiš lahko. je pa dorbo da se vležeš na trdo podlago ne na vmetnico.

Ukini mleko in mlečne izdelke. Mogoče jih tvoje telo ne prenaša dobro in zato napihnjenost.

nova
Uredništvo priporoča

Eh ne sekiraj se. Moj itm še je manjši od tvojega. ampak pri meni tako ne pride do izraza, ker sem manjša.

Ocitno je, da moras prvo poskusiti omejiti mlečne izdelke. Torej brez njih vsaj 2 meseca. Za nadomestek imas sojine izdelke. Lahko tudi riževo mleko a ima manj beljakovin.

prosim za pomoč!

stara sem 25let imam punčko ki bo zdajle dopolnila 1leto z fantom delava stanovanje pa še taščo imam ki je bolna zato sem vbistvu skoraj za vse sama! od poroda naprej mi kilogrami kar šibajo dol velika sem 158 in imam 45 kg računala sem si svoj itm in mi je pokazal da sem podhranjena! od same utrujenosti mi sploh ne paše več jest! prosim svetujte mi kaj naj naredim!!!

Dodaj nekaj kvalitetnih maščob v dva obroka, da čimbolje zapolniš kalorije. To je ponavadi tisto kar počnejo težji. Par oreščkov tu pa malo tam, ubistvu s tem pojejo kar precej in so hitro v presežku.
Tebi je zadosti, če dodaš le nekaj teh, ko pa dobiš več apetita jih zamenjaj z OH in B.

Torej vzami neke oreščke (makadamija, indijski, brazilski, mandeljni) jih jih pojej za malo pest v vsaj dveh obrokih.

Lp

zanima me, ali sem podhranjen imam 158cm in tehtam okol 28kg

Kaj naj naredim, da se bom zredil?
Nikakor nočejo kg gor pa pojem kolikor lahko, da bi se zredil

Hvala za odg.

New Report

Close