Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spuščen sosedov pes

spuščen sosedov pes

Pozdravljeni!

Živimo v vrstni hiši, je naselje strnjenih hiš, vrstnih hiš. Problem:vsako drugo stanovanje -hiša ima psa, (veliko je upokojencev) ki ga nimajo na povodcu, ko ga peljejo ven. Imamo pa 4 letnega otroka in seveda se teh psov boji, ki so spuščeni in v prisotnosti lastnika skačejo name, na otroka, otrok začne jokati, cepetati, lastnik pa: saj mu ne bo nič naredil, pes bi se samo igral…
Že ko stopimo ven je sosedov pes pred našim pragom, sprehaja se in opravlja potrebo na našem vrtu.. skratka počutimo se ogrožene. Danes se je sosed s poštarjem grdo prerekal,.. seveda je poštar psa ugriznil.:) Tudi igrišče, kjer so otroška igrala je postalo pasje stranišče za vse te upokojenske pse. Nihče ne pospravi teh iztrebkov. Nimam nič proti živalim, le lastniki se tako obnašajo, kot da tukaj živijo najprej psi, ki imajo vse pravice , potem pa vsi ostali.
Ali ni kaznivo tole prosto sprehajanje psa, (mislim, pes je ves čas spuščen zunaj brez lastnika).
Pes mora biti na povodcu in pika. Smo že sosede opozorili, policija bila in jih opozorila, pa nič ne zaleže. Kako lahko še ukrepamo?

Pa nisem samo jaz tega mnenja ampak vsi starši, ki pripeljejo otroke na bližnje igrišče.

Prijetno pomlad vam želim.

Zastrupi lastnike psov.

Absolutno je kaznivo takole “samostojno” sprehajanje brez povodca – kar prijavljajte, čimveč, tem bolje. Ljudi pač strezni samo kazen.

Žal pa nepobrani dreki še niso kaznivi in se vsak znajde po svoje. Če vem, čigav je pes, lastnika pa ni blizu, nesem lastnikom kakavca zadevo na prag. Ponavadi rečem, da so nekaj izgubili. Če vidim lastnika “na delu” – beri, se dela, da ne vidi kakanja svojega “ljubčka”, imam v ta namen pripravljene vrečke v torbi. Spet s komentarjem, da so nekaj izgubili. Če se le da, vrečko poturim tako, da je okrog publika, in kar zaleže, vsaj sodeč po tem, kako zafarbajo 🙂

Morda še recept za skakače in njihove lastnike tipa “saj ne bo nič naredil”: mirno odvrnem “vaš mogoče ne, mu bom pa zato jaz”. Spuščenemu psu, ki skače name, sem namreč pripravljena v vsakem trenutku spustiti nekaj laka za lase v faco. Res je, da ni nič kriv, ampak saj je dovolj samo enkrat. Ko lastnik to vidi, se zadeva garantirano ne ponovo več. Če se slučajno še kaj usaja, mu zagrozim s prijavo za spuščenega psa, pa imam dokaj mir.

nova
Uredništvo priporoča

pes mora biti pod nadzorom, samo to je težko ja, če lastniki psov menijo drugače. Preostane ti le eno, klicat policijo in zahtevat resno ukrepajnje kot je sodnik za prekške in kazni, toda potem vedi, da boš skregana z vsemi takimi sosedi. Žal!

Dejte no,
kaj je pa pes kriv, ne morš ga z lakom za lase.
Saj je že voda dovolj, če ne pa mogoče kaj za odganjanje psov.

Jaz tudi ne maram, da pes skoči name in mu nastavim koleno- ko skoči se s prsnico zaleti v koleno (pokrčim nogo), pa ne skačejo več. Vse moje pse sem na ta način odvadila skakanja po ljudeh, ker je že doma moteče, da te pes vsak dan otaca.

No, da ne bo zdaj vsak takoj po laku segel, hvala, Irnan, pozabila sem dodat, da je šlo za zares precej agresivne pse (in podobno agresivne lastnike). Za take “saj bi se samo igral” je verjetno res dovolj samo to, kar navajaš.

no ja, ne bom povedala kaj bi naredila jaz, ker bo potem spet cela štala in vsi v luftu, sigurno pa pod nobenim pogojem ne bi sprejela tega, da na SVOJEM dvorišču ne upam pustit otrok in se tudi sama počutim ogrožena ker se TUJ pes svobodno sprehaja.Sj ne rečem, lastnika ene trikrat še lepo opozoriš, bol pa sigurno kaj bolj drastičnega.

Bravo poštar, “seveda je poštar psa ugriznil”,vsaj enkrat kontra.Ha,ha,lp

Če me latnik kljub prošnajm in opozorilom o ogroženosti ne bi upošteval, bi se pač stvari lotila sama. Me prav zanima če bi me potem upal vprašat čče sem kaj videla njegovega psa.

Glede na to, da “orožja” nimamo, kako se psa “lotiti”. Ker s pogovori in prošnjami nismo nikamor prišli po 4 letih.
“Ljubitelji malih živali” naj ne odgovarjajo.

Odgovarjal bo kdor bo hotel, ker je javni forum.Drugače pa ne piši, če želiš samo prikimavanje.

matieva, upam, da te prav razumem: gre ti na jetra in mehke metode ne zaležejo več. upam samo, da se kljub jezi (upravičeno nad lastniki) zavedaš, da tvoja dejanja ne smejo vključevati fizičnega nasilja nad nič krivim psom (to je, če pes ni zelo agresiven; če je, potem je to druga stvar).

Ena od rešitev (glede na to, da si dokaj malo napisala) bi lahko bila tale: če je pes velikokrat spuščen in tava sam – no, ne vem, jaz sem ga tudi že meni nič tebi nič popokala in odpeljala v zavetišče. Če ga hočejo lastniki potem nazaj, morajo plačati oskrbnino za dni, ko je bil tam. Zoprno je edino, če pes nima čipa ali kakšne druge oznake in se ne more izslediti lastnik, potem svojo usodo čaka v zavetišču in v mnogo njih čakajo samo 30 dni, potem žival uspavajo. Kar se mi ne zdi prav in zato to prakticiram samo, če vem, čigav je pes in da ima čip, tetovirno številko ali vsaj značko.

Sicer pa prijavljam inšpekciji in policiji, vztrajno in vestno. Če ni zaleglo prvič, zagotovo zaleže šestnajtič, enkrat se že najdejo dokazi in je spisana kazen.

Ne mislimo zganjati nikakršnega nasilja nad živalmi, kar so nekateri napčno razumeli. Le učinkovit in konstruktiven način, da ne bomo vsi tisti, ki nimamo psov ogorženi in da imamo mirno življenje. Dejstvo je, da so lastniki tisti, ki so nesramni in neprijazni. živali, pa so le uboge ujetnice takšnih nečimrnih ljudi.
Ni pa tudi tako malo in nedolžnih napadov na otroke, na mimoidoče, pa tudi lastniki jih “fašejo”- njih mi ni žal. živali je treba vzgajat, se z njimi ukvarjat, ne pa kričat na psa, na mimoidoče…
No potem pa ljubitelji malih živali, izpovejte, kako bi vi reagirali, če bi vas vsak dan sosed napadel, ko bi prihajali domov iz službe, vrtca, renčal na vašem pragu, grozil vašemu otroku, pa še opravljal potrebo na vašem vrtu?

matieva, imam psa, tudi ljubiteljica živali sem, nisem pa ljubiteljica neodgovornih lastnikov. Zato te povsem razumem in se strinjam s tabo, da prostopohajajočih psov nikakor nisi dolžna prenašat, ne ti, ne drugi nelastniki – če smo že pri tem, tudi mačkov ne (kar še veliko večim ljudem nikakor ne gre vbiti v glavo). In da ne bo še kdo narobe razumel: niso psi krivi, zato ne zagovarjam nobenih nasilnih metod, če res ni nuja, to je, če ni ogroženo moje ali koga drugega zdravje/življenje. Njihovim neodgovornim skrbnikom je treba pa brez pardona pokazat, da to ne gre – četudi na trdo in četudi za ceno slabših odnosov s sosedi ali karkoli že so nam ti lastniki. Ljudje imajo trde buče in še niso dojeli tega, kar ti kot nelastnica psa izjemno dobro razumeš – “živali je treba vzgajat, se z njimi ukvarjat, ne pa kričat na psa, na mimoidoče…” Podpišem.

Tule imaš precej sporočil s to temo; vzemi si nekaj časa in jih preberi, gotovo boš našla kaj za svojo situacijo:

Hvala pikimiki, upam da se bo kaj našlo za našo težavo. Če bi vsi tako razumeli, da pač moramo živeti v sožitju in biti obzirni tudi do drugih, bi bil svet idealen.

Ja hvala za kompliment, no. Ampak ni na mojem zeljniku zraslo, tega sem se naučila od drugih vestnih lastnikov. Ki jih spoznaš prav po tem, da poleg potreb lastnega “ljubljenčka” v veliki meri oziroma, kolikor se sploh lahko da, upoštevajo še okolje in družbo, v katerem živijo. Ko to nekaj časa delaš, so izkušnje vrlo pestre … Predvsem žalostne, saj kažejo, da je odnos ljudi do nabave in lastništva domačih živali še vedno katastrofalen. Iz tega se avtomatsko razvije ničelna toleranca do vseh takozvanih “ljubiteljev živali”, ki mislijo, da je ljubezen do domačih živali to, da take živali lahko počnejo, kar jih je volja (pravi ljubitelji pri tem seveda izvzeti). Pa to ni res. Za pse že zakon o zaščiti živali zagovarja nadzor, za druge živali pa še ne, obstajajo pa vseeno drugi zakoni – o motenju posesti ipd. Samo sitnariti je treba, žal pa se večini ljudi s tem ne da ubadat …

Sem se pozanimala o psih oz. lastnikih katerih psi se sprehajajo brez lastniov, brez povodca. Policist pravi, da so danes kazni stroge, ni potrebno k sodniku za prekrškke, le klic na 113 in lastniku pošljejo položnico za 800 €. Evo pa če to ni veliko za neodgovorno obnašanje lastnika, pol pa res ne vem. Potem pa mu 2x to narediš in gre nekaj penzij za polžnico. Če ne plača v 15 dneh se usedejo na plačo, pokojnino… Skratka, ne splača se takšno neodgovorno obnašanje.

ja, franceska … samo žal v praksi ne gre tako idealno, da bi ti samo poklicala 113, lastnik bo pa kazen kasiral. malo morgen. najprej je treba dokazat, da je res kaj bilo, in tu ponavadi večina ljudi obupa – ti pa seveda svetujem, da vztrajaš.

A to bi bilo zate idealno? Seveda ne moreš plačati kazni samo zato, ker te ne nekdo BAJE videl sprehajati psa brez povodca.

Ja, ne vem no tako mi je danes povedal policist, ki je “vodja tega okrožja”. Pred dnevi je bral novo zakonodajo na tem področju. Včasih je menda moralo priti do dejanja- napada, potem so bile pravde … skratka, sam mi je tako rekel, da ni nujno, da pride do napada, dovolj je že “strah” zaradi neprivezanega psa in klic na 113. Se ne spoznam na tovrstno zakonodajo, velja pa mu verjeti. Pred dnevi so izdali prvo položico lastniku, ki je imel t.i. “potepuškega” psa, katerega so se prebivalci bali. Če je temu res tako potem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podpiram tak zakon.
Menda je višja kazen za spuščenega psa, kot če nekoga “udariš na gobec”, evo tako mi je rekel policist. Sicer pa lahko pokličeš na postajo in vprašaš kako je s tem zakonom. Da ne bom dajala napačnih informacij.
lp

A to bi bilo zate idealno? Seveda ne moreš plačati kazni samo zato, ker te ne nekdo BAJE videl sprehajati psa brez povodca.[/quote]

Jao, no, katero besedo naj uporabim, da ne bo kdo skočil v luft – ne gre tako gladko, al kaj. Kar je edino prav, saj potem bi ljudje prijavljali iz čiste zlobe. Reči sem hotela franceski, da tudi če bi bil res dovolj klic na 113 – še vedno je treba izslediti lastnika tega psa in dokazati, da se je sploh sprehajal sam. Ker ja, točno to, kar praviš: na BAJE ne gre nič in bolje, da ne gre. Veš pa verjetno tudi sama, 255, da so s tem prijavljanjem velike težave tudi v primeru, ko ni nobenega BAJE, ko imaš dokaze, da je tuj pes napadel tvojega ali celo tebe. Zato sem uporabila besedo “idealno” – idealno bi bilo, da bi v takem primeru lastnik skasiral kazen, pa je ne vedno, ane. To je pa potem realnost, zaradi katere je treba težit. Razen seveda, če misliš, da je prav, da psi spuščeni letajo?

ma dej, jest se sigurno ne bi ubadala s tem a bi a ne bi. Če lastnik ne reagira se ga znebi sama pa bo najhitreje mir.

Oracena, v tej temi ljudje sprašujejo za konstruktivne rešitve, ne za take, ki so kaznive. Ker to, o čemer ti razmišljaš, je tudi kaznivo in upam, da te kdo, tako kot te nevestne lastnike, prijavi. Ni čudno, da je, kot je: imamo zakone, imamo organe pregona, imamo inšpekcijo, imamo na voljo mnogo pravnih poti, samo vztrajen je treba bit. Ampak imamo pa tudi na eni strani neodgovorneže in na drugi takele, ki mislijo, da lahko jemljejo zakon v svoje roke …

In kaj naj? 10 čaka da se teli tvoji organi podvizajo kaj narest?Kot mi je znano se v Sloveniji to zelo “hitro” odvija ane? Pa saj nisem mislila da bi zganjala nasilje nad psom KAJ ti je??

A to bi bilo zate idealno? Seveda ne moreš plačati kazni samo zato, ker te ne nekdo BAJE videl sprehajati psa brez povodca.[/quote]

Jao, no, katero besedo naj uporabim, da ne bo kdo skočil v luft – ne gre tako gladko, al kaj. Kar je edino prav, saj potem bi ljudje prijavljali iz čiste zlobe. Reči sem hotela franceski, da tudi če bi bil res dovolj klic na 113 – še vedno je treba izslediti lastnika tega psa in dokazati, da se je sploh sprehajal sam. Ker ja, točno to, kar praviš: na BAJE ne gre nič in bolje, da ne gre. Veš pa verjetno tudi sama, 255, da so s tem prijavljanjem velike težave tudi v primeru, ko ni nobenega BAJE, ko imaš dokaze, da je tuj pes napadel tvojega ali celo tebe. Zato sem uporabila besedo “idealno” – idealno bi bilo, da bi v takem primeru lastnik skasiral kazen, pa je ne vedno, ane. To je pa potem realnost, zaradi katere je treba težit. Razen seveda, če misliš, da je prav, da psi spuščeni letajo?[/quote]

Ne, ne mislim, da je prav, da so psi spuščeni. Ne bi pa bilo prav, da bi vsaki prijavi avtomatsko sledila kazen, brez dokazovanja krivde. Je pa res, da je to v nekaterih primerih tudi težko dokazovati. Ampak zaradi tega me ni treba napadati.

New Report

Close