Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najštevilčnejša družina,ki jo poznate

Najštevilčnejša družina,ki jo poznate

ima koliko otrok?

Kakšno je vaše mnenje o njih?

Kako jim gre finančno?

So otroci lepo vzgojeni,tudi če jih je več?

Zanima me,ker si sama želim veliko družino;))

Največjo, da jo poznam je družina z 4 otroki.
Mnenje:Starši so precej frej,veliko jih imajo na čez stari starši.
finančno: imajo vsega dovolj
Vzgoja: Lepo so vzgojeni.

Pet otrok, starša se zelo veliko ukvarjata predvsem z mlajšimi, starejša dva sta v srednji šoli odšla v internat. Vzgojeni lepo, le eden je po temperamentu bolj jokav, glasen, zahteven.
Mislim, da se težave v velikih družinah skoraj nujno pojavijo, če je kateri otrok otrok s posebnimi potrebami. Potem mu je potrebno posvetiti ogromno dodatnega časa in energije in jo lahko zmanjka za ostale. A tako je tudi pri dveh, a dela je vseeno manj. A tudi o takšnem scenariju je potrebno vsaj malo premisliti, ko se odločamo o veliki družini.

nova
Uredništvo priporoča

Poznam družino z petimi otroki.

Starejša je internatu in prijateljica moje sestrične. Punca med vikendi noče domov in gre raje k njej.

Pravi, da mora doma samo delat in delat, da nikoli ne gredo nikamor kot družina. Če gre na morje gre prek cerkvenih organizacij…………..

Družina je precej verna in vzgojena v tem duhu. Sama pa ni tako navdušena glede vere.

Rada bi kakšno kozmetiko……………,kino……sok…………….

Drugače je zelo pridna deklica in rada pride tudi k nam na kakšen obisk. Njen cilj je biti zelo pridna v šoli, da se vpiše na univerzo in odide od doma.
Noče biti za varuško bratom in sestram.

Drugače družine osebno ne poznam.

Poznam dve družini ki imata po deset otrok.
Ena hodi okrog na izlete,v bazen,ZOO….drugi pa so samo doma.
Mnenje:če jih imaš več jim moraš dati več kot samo ljubezen.
Finančno mislim,da jim gre še kar dobro,saj prvi delajo novo hišo,kot sem že rekla hodijo na izlete…za druge pa ne vem,vem samo to,da sta oba doma…
Vzgojeni so zelo lepo

6 otrok, sedmi na poti, mama bo letos dopolnila 29 let. (meni rahlo pretiravnje, če lahko dodam – ne zaradi števila otrok, ampak zaradi tempa rojevanja!)

Otroci so lepo vzgojeni, jih pa veliko čuva babica.
Finančno so očitno dobro preskrbljeni, saj niti cunjic ne ponosijo vedno drug za drugim.

Poznam družino z 10. otroki.Doma so v prelepi vasici na Gorenjskem.
Dokler jih ne spoznaš v živo se čudiš zakaj toliko otrok,ko pa si z njimi v kontaktu kaj hitro vidiš harmonijo ki veje od njih.Ta mamica je mamica z veliko začetnico,toliko ljubezni ima,veje ji iz oči in ko pogleda katerega od otrok,vidiš v njej milino in ljubezen…če se kateri joka,priteče k njej v objem in hitro je dobro…jaz jo zelo občudujem

otroci so lepo vzgojeni,ubogajo in včasih kje prav pogrešam ta brezskrbni smeh in radost-katero opažam pri tej družini

Finančno-roko na srce,najbrž včasih tudi zaškripa,a nikoli ne slišiš od njih pritoževanja.

Moje mnenje-občudujem jih,ker so vedno tako optimistični in nasmejani

Res pa je,da potrebujejo otroci ljubezen in vse kar spada zraven,in v tej družini to vsekakor imajo.
Pred nekaj dnevi sem jih opazila na smučanju,starejših pet je obiskovalo smučarski tečaj in vsi so imeli nove opreme.
Mnenje si pa ustvari vsak sam

Poznam 1 družino s 5 otroki in kar nekaj družin s 4 otroki – kakršna smo tudi mi. No, ta mamica 5 otrok je vedno nasmejana, nikoli ne jamra, finančno so zelo dobro preskrbljeni, otroci pa se v ničemer ne razlikujejo od drugih. Tudi v družinah s 4 otroki je podobno. Jamranje in pritoževanje nad tem, koliko je dela, pa poslušam največ od 2 kolegic, ki imata samo po 1 otroka, šolarja.

Tudi jaz poznam to družino v prelepi vasici na Gorenjskem;, vse je res kar je napisala barbiKa, dodajam samo še to, da so starši globoko verni in so otroci tudi versko vzgajani. Mislim, da je ta podatek pomemben.

Zakaj je pa ta podatek pomemben? Kaj hočeš povedati stem? A potem tisti, ki niso verni, pa ne morejo imeti lepo vzgojenih otrok?

Ampak res, zakaj bi bil ta podatek pomemben? Verska vzgoja nima nič pri dobri vzgoji. Kvečjemu morda to, da so otroci navajeni skromnosti in ne pričakujejo kakšnih velikih daril, niso nagnjeni k potrošništvu itd. Ampak tudi to ima z vero bore malo, bolj s tem, da je otrok pač veliko in ne morejo imeti toliko kot če bi jih bilo manj.

Res, v čem naj bi bil podatek, da so verni, pomemben? So vzgajani v ponižnosti do Boga in vsega višjega?

Pozabila sem napisati,da so otroci stari od 9m (dvojčici) do 11 let in da sploh niso tako en za drugim,ker imajo trikrat dvojčke.
Všeč mi je to,ker otroke peljeta na izlete,pa v toplice,bazen….velikokrat jih opazim skupaj tudi,ko nakupujejo in v trgovini nimajo nobenih problemov,včasih pa vidiš mamico z enim,pa ti ta prevrne skoraj celo trgovino;)

Ja zakaj že mora biti veren? To je totalni nonsens…

Poznam družino 5 otrok. Starša oba univerzitetno izobražena, finančno jim gre kar dobro, niso pa kakšni bogataši. Otroci so zelo lepo vzgojeni, prijazni, aktivni v svojem okolju in pridni v šoli. Vzgojeni so v verskem duhu in navajeni pomagati drug drugemu.

10, pa niso iz prelepe gorenjske vasice 🙂 Super otroci in super starši, kako bi sicer sploh preživeli? Finančno sicer bolj tako tako. Naslednja je potem družina z 8, ti so pa bolj pestri, nato ena s 7, s 6….
Sicer nepomemben podatek, ampak vsi so precej verni. Med neverniki je pa največje število otrok 4.

Madona jaz pri dveh otrocih in normalnih plačah ne morem it na smučarski tečaj + karte za vse ostale – ne da bi krepko pomislila kako bo čez mesec šlo.

Pa sta moja tudi pridna in vljudna, tabornika in planinca, dejavna v glasbeni šoli ( se vam sploh sanja koliko stanejo instrumenti?)

Poznam pa tudi družino moje generacije, kjer jih je bilo sedem. Trije od njih nimajo otrok. Nekako grenak spomin iz mladosti.
Saj so zelo povezani med seboj in starši (mimogrede-živita sama), ampak sami že vedo.

V tej prelepi vasici na Gorenjskem sta dve družini,ki imata 10 otrok

Poznam familijo z petimi otroci:), vsi otroci so sicer že odrasli, ta velika dva sta tudi že poročena in imata svoje otroke….So fanj ljudje, živeli so sicer samo z mamo, tata je pa delal nekje v tujini…

Poznam to družinico iz prelepega gorenjskega kraja in pohvale še iz moje strani:)
V takšni družini je res lepo biti otrok:)
In biti mama tako veliki družini zahteva neizmerno ljubezen (denar,prostor tu ne igra vloge)

samsara

katja

Podatek, da so verni, je kar precej pomemben pri velikih družinah, saj so v svojem okraju (cerkvi), deležni kar precej pomoči. Vsaj pri nas je tako.

Podatek, da so verni, je kar precej pomemben pri velikih družinah, saj so v svojem okraju (cerkvi), deležni kar precej pomoči. Vsaj pri nas je tako.[/quote]

bullshit

Ja, in kakšne pomoči dobijo. Tudi nas je več (ne 10) pa od cerkve nismo dobili še nič, pa smo tudi verni. Pa ne me razumeti, da pričakujem od koga kakšno pomoč, ker je ne potrebujem. Samo informativno. Naš župnik samo pravi, kako je lepo, ko nas je toliko.
Ne vem tudi, zakaj naj bi bil tako pomemben podatek, da si iz verne družine. Tudi neverne družine lepo funkcionirajo. Pomembni so odnosi v družini ne pa v cerkvi, pa ne da bi cerkev slabo učila, vse je v nas samih. Poznam kar precej zelo vernih družin, kjer zadeve ČISTO NIČ NE ŠTIMAJO.

Lp

Podatek, da so verni, je kar precej pomemben pri velikih družinah, saj so v svojem okraju (cerkvi), deležni kar precej pomoči. Vsaj pri nas je tako.[/quote]

bullshit[/quote]

Pri nas vem, da kar pomagajo. Verjetno pa je res odvisno od okraja, ali pa tudi od samega župnika.

Ančika: ima koliko otrok? nima veze Kakšno je vaše mnenje o njih? nima veze

Kako jim gre finančno? nima veze So otroci lepo vzgojeni,tudi če jih je več? nima veze Nima veze, ker niso tvoji.

Če boš imela veliko družino bosta otroka vzgajala z možem, skrbela za njih duševno in finančno. Ne glede na to ali boste hodili v cerkev ali ne. Ker bodo otroci vajini bosta vidva postavljala pravila vedenja. Lahko da jih bosta imela veliko in bodo lepo vzgojeni, lahko bosta imela enega in bo lepo vzgojen. Lahko se zgodi, da bodo vajini otroci slabo vzgojeni, ne glede na številčnost družine.
Kaj ima število otrok veze z vzgojo in s cerkvijo? Kaj želiš izvedet? Da so večje družine oh in sploh super, da so manjše družine oh in sploh slabe? Lahko je obratno, lahko enako.

Neizmerna ljubezen definitivno,

samo ne pretiravat in pisat,

da samo ljubezen in nič drugega. Da je ljubezen vse kar potrebujemo.

Tudi denar in prostor za bivanje sta pomembna, saj poleg LJUBEZNi, močno vplivata na kvaliteto življenja velike ali majhne družine.

New Report

Close