Med.Over.Net

Pediatrija

Odgovarjajo: Tatjana Grmek Martinjaš, dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine

Zdravstveni nasveti, e-svetovanje, podpora in izmenjava mnenj o naših najmlajših.

Tatjana Grmek Martinjaš , dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine

Tanč

UZ črevesja

Default avatar

july2006

Ali mi lahko na kratko poveste zaradi česa nastanejo bezgavke (verjetno povečane) na črevesju?? Me zelo zanima ker so pri moji 16-mesečni punčki to danes videli na uZ, z zdravnico pa se bova pogovorili šele v pon oz. tor ko bo imela še ostale izvide. Vem da je možno vnetje črevesja ampak to sploh ni prijetno. Ali je to pogosto pri celiakiji ker namreč sumijo da gre za to.

Hči je težka 9200 g, velika pa 76 cm. Je skoraj vse in sicer v velikih količinah; izogibamo se samo mleku ter jajčkam (pije Allernovo zaradi alergij v družini).

Hvala za odgovor, vesela bom vsake informacije.

Mama
Default avatar

Tanč

POzdravljeni, july,
vse bezgavke v telesu se povečajo, če je na njihovem področju neko vnetje, kajti njihova naloga je čistiti prizadeto področje. Torej bezgavke v črevesju so povečane pri vnetju črevesja, lahko gre za okužbo ali za neko kročnično vnetje (kronična vnetja črevesna bolezen).
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46

Moderatorji

Tatjana Grmek Martinjaš , dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine
Tanč