Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo tromboza v nosečnosti

tromboza v nosečnosti

Pozdravljeni.

Prejšnji teden so mi diagnosticirali hudo vensko trobmozo v vratu (notranja in zunanja vena). Sem pa v 11. tednu nosečnosti.

Na vašem forumu berem o razkisanju telesa, vendar tudi sami omenjate, da v nosečnoti seveda ni čas za to.

Ob tej trombozi, ki se je pojavila prvič, sem imela tudi že pred nosečnostjo pogoste težave z zaprtostjo. Zato sem instinktivno že uravnavala svoj jedilnik v smeri – brez sladkorja, veliko sadja, zelenjave, veliko vode, skoraj nič mesa, kruha, mleka … Z veliko gibanja je zadnje čase kar dobro šlo.

V nosečnosti pa sem se malo vrnila na stara pota, predvsem zato, ker skušam jesti čimširšo paleto živil. Klasična literatura to nekako poudarja.

Kaj vi menite? Prebrala sem si vaša navodila za razkisanje telesa in si mislim, da bom v velikih količinah dodala bazična živila, zelenjavne sokove, vodo, morda kopeli za noge (mislim, da se zdaj še ne smem preveč namakati v banji)… Kaj pa preostala hrana (meso, mleko, kruh)? Ne upam se ji v celoti izogniti? Ali lahko kaj svetujete?

Lp,

VV

Na vsak način vam priporočam kopeli, da boste razkisali preko kože. Tromboza pa je vedno kombinacija zakisanosti in oksidacije tkiv. To pomeni, da vam primanjkuje antioksidantov. Na noben način ne začnite jemati kakšnih umetnih antioksidantov, zelo dober naravni oksidant je granatno jabolko, ki ga lahko kupite tudi kot eliksir.

Meso in kruh zakisata, vendar ga jejte v majhnih količinah in pazite na izvor. Mleka ne potrebujete.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

A mi lahko prosim razložite, zakaj pride do tromboze v nosečnosti?

Sama sem jo dobila v nosečnosti in me zanima zakaj do tega pride.

Najlepša hvala za odgovore

nova
Uredništvo priporoča

V prejšnjem odgovoru sem napisal:

“Tromboza pa je vedno kombinacija zakisanosti in oksidacije tkiv. To pomeni, da vam primanjkuje antioksidantov.”

V nosečnosti mama izgubi veliko mineralov, saj se porabijo za rast embrija. Ob napačni prehrani in slabi zalogi mineralov hitro pride do pomanjkanja. Pojavijo se tipični problemi z zakisanostjo (zgaga, krčne žile, depresije …). Pomanjkanje antioksidatov pa je tudi splošno znana stvar, na primer pri raku. Na nastanek tromboze v nosečnosti pa sigurno vplivajo tusi hormoni.

Zelo smiselno in priporočljivo je že pred nosečnostjo misliti na preventivne ukrepe: razstrupiti telo in ga napolniti z vitalnimi snovmi.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

A se tromboza po končani nosečnosti in končanem zdravljenju lahko spet pojavi?

Tromboza se lahko vedno pojavi, če so izpolnjeni določeni pogoji. Tudi po nosečnosti in tazkisanju telesa, ki mimogrede traja od 9 do 12 mesecev, boste morali paziti na prehrano, gibanje, pitje vode, uživanje dodatni mineralov in vitaminov.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close