Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še ena sv*** naših CSD – hčerko vzeli mami in jo dali očetu, ki jo je zlorabljal

Še ena sv*** naših CSD – hčerko vzeli mami in jo dali očetu, ki jo je zlorabljal

Mladoletnico iz Pomurja, ki naj bi jo oče spolno nadlegoval, so odvzeli mami odvzeli, očetu pa dovolili stike z njo.

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20080221_3118098_60100580.php#video_60100580
A so na CSD-jih res vsi nori? se sprašujem.

O tem sem že zadnjič brala v Novicah, ampak tam ni bilo nič rečeno, da naj bi jo oče zlorabljal. Samo pisalo je, da punca nikakor noče živet pri njem in da je baje na sodišču jasno in glasno povedala, da hoče živet pri materi.
Vse skupaj je fuuuul čudno. Kako lahko sodišče odloči mimo želje toliko starega otroka? Saj se otrok že pri 7ih ali 9ih letih lahko sam odloči, kje bo živel, zakaj torej tega ne upoštevajo? Očitno je res oče zelo vpliven v tistem koncu, al kaj?

Nekako tako so tudi napisali, namreč o vplivih očeta. Če to res drži, me je sram, da živim v tej državi.
Mislim, da otrok (kar najbrž že dolgo ni več, glede na to, kaj je že preživela) pri 14 letih že kar dobro ve, pri kom želi biti v primeru ločitve. Pa tudi par let prej, če je bil primoran na silo odrasti..

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz sem brala v Novicah, teden ali dva nazaj in tudi meni se je čudno zdelo, kako 14 ali 15-letnega otroka ne upoštevajo, ko pa je vendar zakonsko določeno, da se otrok (se mi zdi) od 10 leta odloča, kje bo živel…

Je oče res tako vpliven?

Otroka vedno vprašajo, kje želi živeti in se tudi vedno trudijo, da bi mu to željo zagotovili.
Od neke določene starosti (sem pozabila točno katere, mislim da tam okoli 10 let), pa mora sodišče upoštevati otrokov željo.
Sploh ne vem, kaj se CSD toliko vmešava in meša štrene, če otrok noče živeti pri očetu, že ima dobre razloge za to.

mogoče pa zgodba le ni črno-bela?

ne pišite, če situacije sami ne poznate

V novicah? Pa vse verajemete?

Kaj delate paniko, punco so peljali na psihiatrijo, ker je v pismih izražala samomorilska nagnjenja.

Ja in zakaj omenja samomor? Ker noče živeti pri očetu, kamor je bila dodeljena.

New Report

Close