Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek se rojeva dovolj otrok?

se rojeva dovolj otrok?

Statistika gor ali dol. Če se ozrete okrog, kaj se vam zdi, vidite mamice z otroki? Ja ali ne?
Meni se zadnje čase zdi, da je veliko novopečenih mamic, vozičkaric in tudi tistih, ki imajo tretjega otroka. Mogoče to bolj opazim zato, ker imam tudi sama dojenčka.

Tudi jaz opažam da jih je dosti okoli z vozički pa tudi dosti nosečih. pa nimam dojenčka

ms ful jih je

Nimam več dojenčka, a vendar opažam cel kup nosečnic in vozičkaric 🙂

MA, men se zdi, da srečujem na cesti same mamice z dojenčki. :))

Tud meni se zdi, da je zdaj dosti mladih mamic in dojenčkov:), ma to opažam od kar sem tudi sama mamica. Prej zgleda, da tega sploh opazla nisem.. Ali pa je zdaj res več tega:)

Saj je baje rojstvo otrok tudi statistično v porastu. Kam bodo pa šli v jasli in pozneje študirat in delat, se pa ne ve. Važno, da se rojeva in da nataliteta ne pada.

Živjo

Tudi jaz sem novopečena mamica – imam sineka starega 10 dni. Vam povem, da je bilo tisti dan v porodnišnici pet porodov. Sem iz Trbovelj. In moj sinek 10.2. je bil 58 rojeni otrok v Trbovljah. Povprečje zadnjih let so mi povedali je približno 500 otrok. Smo bile pa v tistem tednu 9 rojstev vse mamice sinov, potem pa končno ena punčka – se pravi 9 fantkov in ena punčka.Če pogledam pa po mestu pa tako same mame z vozički, nikoli še ni bilo toliko otrok na cesti.

Lp

Makarska

Ja, tud jaz opažam, da je čedalje več nosečnic, pa mladih mamic. Res pa se je o tem že pisalo, povečanje rodnosti naj bi bilo zgolj posledica odloženih rojstev, zelo številčne generacije med 1970 in 1980. Trend naj bi se umiril, mogoče celo spet padel, ko bodo na vrsti drugi.

Zgolj v informacijo, sama sem rodila v Trbovljah 1.2.2004 sina, ki je imel številko 33, bil pa je tretji otrok tisti dan. Torej je res več rojstev.

Ko sem pa leta 2006 rodila punčko, so vse kolegice, znanke, okrog 15 se jih spomnem zdajle (vse v razmaku 4 mesecev), rodile fantke. No, naša punca bo imela dovolj izbire:)

Lp, Špela ************* <http://spela1.moj-album.com> <http://servetke.moj-album.com/album/874923/>

Ugotovili so, da je tako veliko število otrok pripisati temu, da zdaj rojevajo ženske, stare med 30 in 35 let, ki so bile zelo številčna generacija in so v primerjavi z nekaj let starejšimi malo odložile prvi porod. Menda bo samo nekaj let tak babyboom, ker potem pridejo okoli 35 spet manj številčne generacije.

Če bi se vse na MON-u zmenile, da imamo naslednje leto (še) enega otroka, bi bil pa res BUM!

Kako in od kje bo država vse te otroke in njihove starše sofinancirala, mi pa tudi ni jasno. Od kje bo vzela denar za toliko več otrok -za dodatke, itd, itd…. Se vam kaj sanja???

Občudujem starše, ki se na veliko odločajo za otroke v ta negotovi svet, kjer finance niso zagotovljene niti za par let, nikoli ne veš kaj bo sprejeto naslednje leto in če boš sploh imel denar da kupiš hrano, če boš imel sploh službo in če bo država sploh lahko še kaj zagotavljala ali pa bo nastala revščina in boš moral vsepovsod vse plačati.

Jap, tudi v moji okolici je pravi baby boom, zadnje čase predvsem prednjačijo deklice. 🙂

Mihaelca, veš – nič ni sigurnega v življenju. Lahko ima družina že vnaprej preskrbljenih pet otrok… Pa pride bolezen, nesreča,… In se plani sesujejo.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

v prvi vrsti so starši dolžni financirat otroke, ne država

po moje ja za druge,ma za mene ne, ker si želim še enega pa ne rata.

New Report

Close