Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ponovno oteklo koleno

ponovno oteklo koleno

Zadnjič sem vas spraševala kaj bi bil vzrok oteklega kolena.
V tem času sem bila na ultrazvoku in na izvidu je napisano sledeče: izliv v kolenskem sklepu in Bakerjeva cista posteriorno. Razlog zanju s preiskavo ni pojasnjen. Ostali uz znaki vnetja v sklepu niso prisotni.

Še vedno pa imam rahlo oteklo koleno in na trenutke bolj toplo. Hkrati imam otečen in rahlo boleč tudi pregib komolca. Ali so lahko to znaki revme? In s kakšnimi preiskavami bi se to ugotovilo? Prosim, če mi še razložite kaj pomeni izvid UZ. Hvala.

Lep pozdrav

Pozdravljena!
UZ izvid pomeni:
izliv v kolenskem sklepu: pomeni, da je v sklepu tekočina, po domače “voda v kolenu”
Bakerjeva cista posteriorno: izboklina sinovijske tekočine (ta je sicer tudi normalno v sklepu) zadaj v kolenu, ki ne terja nujno zdravljenja če ni vnetja ali težav z njo)
Ostalo mislim, da je razumljivo.
Zgolj na podlagi navedenega je nemogoče trditi, da gre za revmatično obolenje (v medicinskem smislu). Preiskave za ugotavljanje teh so številne, pri njih se pogosto v krvi išče določena protitelesa. Pogosto pa lahko zbuja sum na takšno obolenje visoka sedimentacija krvi.

Žal vam težko rečem, kaj vam povzroča te težave, saj so vzroki različni – poleg omenjenega vsaj še obrabne (degenerativne) spremembe v sklepu, obremenitve….

Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close