Najdi forum

Kakšn kombinacija vam je najbolj všeč??

Belo – siva z malo rdeče.

Oranžna.

nova
Uredništvo priporoča

Oranžna + bela okna in obrobe

Bela okna ima vsaka bajta. In pastelne oranžne, zelene, rumene,…tudi. In cela fasada iste barve…totalno brez domišljije. Zelo malo je zanimivih zunanjosti bajt, ker skoraj noben nima jajc.

Pri nas imamo kombinacijo pomaranča oranžne in vinsko rdeče, špalete pa sive.
Pa se mi zdi da zgleda kar OK.
Je pa ena bajta nekje naprej od Trebnjega proti Mirni Peči ki je rdeča, zelena, modra pa mislm da še ena (se ne spomnim, se že kar nekaj časa nisem vozil tam). Zgleda carsko, samo pri modrem odtenku so po moje malo falili, ker so vse barve precej močne, le modra je zelo pastelna.

Kdo pa govori o pastelni oranžni?

Jst sm tud ZA žive, odštekane barve.

Bi dala fasado čist neki ekstra ;)))
Že zdaj, ko me kdo vpraša, kakšno bomo dali in povem, da bodo ble žive barve, me pogledajo, če sm normalna.
PA pravijo-“Ja kako-če imajo pa vsi tale lepe svetle umirjene barve???”
JSt pa pravim- kar naj jih imajo, če so jim všeč!!Meni niso!!!No,nama z možem niso!!!

DRRR-jst mam jajca(no, ne dobesedno:) )napiš, kaka kombinacija barv bi totalno zažigala !!!

Prvo kot prvo je treba gledat tudi na to, kakšne barve okolico imamo oz. mislimo imet. Če je dost škarpe oz. ograje iz naravnega kamna oz. betona, potem morajo biti odtenki sive zraven. Meni osebno so npr. zelo všeč rdeči japonski javorji. Normalno da bo zraven en lep odtenek temnordeče barve.

Odštekana kombinacija mi je pa recimo vijolična in lupo zelena(do plate ena barva), vmes pa horizontalne črte, brez okenskih špalet. Črte so pa debele 30-40 cm in sicer na vijolični barvi ena zelena črta in obratno.Na vsaki črti sta lahko še dve črti(5-10 cm) čisto druge barve, recimo bele (če so že okna in vhodna vrata bela)

Druga varianta je v treh horizontalnih barvah in sicer od spodaj živo vijolična , nato temnordeča in na vrhu rdečeoranžna.

Tretja varianta je živo temnooranžna z temnejšimi horizontalnimi debelejšimi črtami ter v vsaki črti še dve do tri ožje črte, zelo temno sive barve. Pogoj pa so črni strešniki, temnosiva metalik ALU vhodna vrata, temnosiva okna in zunanje široke ALU žaluzije.

po moje, pa imajo eni pri izbiri barv preveč jajc im bi prišli komot na mojo lestvico 100 najgrših zmazkov na hišah 🙁

oprostite, ampak v želji po izstopanju se velikokrat doseže res to, da izstopaš…..ampak v negativnem smislu….bolijo oči in duša….

meni zelo lepa kombinacija je rjav fasadni kamen, umazano oranžna in temno siva….

mogoče umazano melancana in rjavi fasadni kamen…..nekaj, kar ne bije do lune…..

Sem že pod eno drugo temo pisal o tem da ni dobro uredit oz. pobarvat stanovanja tako kot je tebi všeč. Enako je s fasado. Enostavno se hitro naveličaš nevpadljivih barv.
In zakaj bi bile odštekane bajte zmazki? So dost večji zmazki klišejevsko naravnane bajte. Bela fasada pa temnorjav napušč. Jao, kar zmrazi me…

Itak da vsak tiste barve, ki so njemu všeč in ne sosedu…
Jst se hočem dobro počutit v svoji hiši in me prav boli ku*** če barva moje hiše ne bo všeč sosedu al pa tistmu, ki se bo po cesti peljal !!!

Ta kombinacija z violično- zeleno -belo je carska !!!

Pri nas ni škarp, okna imamo bela, strešnike črne…vse sosedove hiše so bele z rjavim napuščom :((( , in se čist zavedam, da naša hiša ne bo barvno usklajena. Smo na vasi in še to čist odmaknjeni …hišo pa delava zase in ne za sosede !!!

LOL, kako pa boš drugače pobarval stanovanje/fasado kot tako, da bo tebi všeč? Da bo všeč sosedu?

a se sploh zavedate, kolikim je že po nekaj mesecih žal….? ker če nisi vsaj malo “noter” si včasih zelo težko predstavljaš, kako bodo tvoje ideje izpadle v realnosti….ko pa je enkrat pobarvano, pa je kar je…..je pa res, da se človek vsega navadi 🙂

Rada imam moderne zadeve, tudi barve. Ampak pri fasadi me ne prepričate. To ni okrasna blazina, ki jo vržeš proč, ko ti ni več všeč. Je nekaj kar gledaš leta in leta in težko spremeniš z malo stroški. Jaz bi imela živo oranžno fasado a bi swe je po par letih naveličala, če ne prej. V dnevni in jedilnici imamo po eno steno oranžno in po dveh letih bi že imela zeleno :-). Iz tega razloga sem pri fasadi za klasiko.

Živi in pusti živeti

Ja, živa barva na fasadi, lahko tudi dva ali tri skupaj … zažiga.
Za začetek.
Po večkratnem srečanju s tako fasado me ponavadi začetno navdušenje mine, potem mi je nekaj časa “kr všeč”, še malo kasneje mi že ni več všeč in po par letih se mi zazdi naravnost grda.
K sreči mi je tak trend pri živih barvah padel dovolj kmalu v oči, še preden smo se sami morali odločat o tem, kakšno fasado bo imela naša hiša. Ker bi mi bilo sigurno žal, če bi izbrali kakšno predivjo varianto.
Da ne govorim o tem, kako takšna stvar lahko pokvari tudi izgled okoliških hiš.
Še posebej grde pa so mi hiše v hladnih modro-vijoličnih odtenkih. Te pa že kar takoj od začetka.

Nanook,če še ne veš , obstaja barvni krog in z njim povezane kontrastne barve(dve nasprotni) , komplementarne barve(tri barve v krogu, razdeljene točno po tretjinah), pa feng shui,… Če si mal časa vzameš in preštudiraš te zadeve, ti bo hitro jasno zakaj pašejo določene barve skupaj in kako vplivajo na človeka.

DRRR, to vseeno ni odgovor na moje vprašanje.

Ja, vem, da to obstaja, Pa kaj potem? Moja hiša je še vedno poštrihana tako kot je meni všeč.

res je, obstoja barvni krog, pa tudi cela znanost, ki se ukvarja s kombinacijami barv in vpliv na človeka, pa zato ni treba ravno fengshuija.
In prvo pravilo je: skladno deluje tista kombinacij barv, ki po mešanju da sivo barvo. To velja vedno in povsod, tudi pri oblekah in šminkanju, recimo.
Ob tem je dobro vsaj še tudi vedeti, da je pri barvah še nekaj lastnosti poleg tona, ki določajo učinek: recimo svetlost, polnost, kar mnogi povsem spregledajo.
Pa še: različne barve sevajo različno svetlobo: ene bolj, druge manj (pri fasadi je tu še posebno važna podlaga!). Zato je za skladnost potrebno tudi pravo razmerje površin raznih barv( recimo, za 9 delov rumene in 6 delov zelene….pa 8 delov oranžne proti 4 delom modre..)

Možnih logik kombiniranj je pa veliko: isti ton in različna svetlost, pa kontrast komplementarnih barv, moči barve, pa simultani ..

Ko pa vsemu temu dodamo še pravila oblikovanja, se pa zadeva seveda še bolj zaplete, ker je učinek barve na dolgi in ozki površini (steber, okenski okvir) lahko povsem drugačen kot na večji pravilni površini..

Sicer lahko razni guruji mode govorijo kar hočejo, toda dejstvo je, da se človek prej ali slej naveliča ekstremov- pri oblikovanju, pa tudi pri barvah (pa ne samo tam..).Tudi zato jih poznam cel kup, ki po enem letu mečejo ven fensšmensi sedežne garniture, ki sicer krasne, samo sedeti se pa nanjih ne da!?. In cel kup znank, ki tako kot @gretka, po dveh letih kar znorijo ob pogledu na živo oranžno ali rdečo kuhinjsko pohištvo

Zato: najprej si velja izberati osnovni “nosilni” barvni ton (moder, zelen, rumen….), in ga potem nadgradi z dodatki in kombinacijami.

seveda pa vse navedeno velja za zdravo razumski pristop.. tistih z vsaj malo “gorenjskega gena”.
Kdor pa želi in finančno zmore furati modo – blagor mu, sky is the limit..

Se ne bi mogla bolj strinjati s tabo.

Živi in pusti živeti

New Report

Close