Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spuščen pitbul pred osnovno šolo!

Spuščen pitbul pred osnovno šolo!

Mislila sem, da me bo kap. Na pločniku pred šolo se igrajo punčke. Zraven na igrišču fantki igrajo nogomet. In na tem hribčku pred šolo se nekaj otrok lovi. Jaz se sprehajam z majhnim kužkom, seveda ga imam na vrvici. Naenkrat proti nama začne teči pitbul. Tako se je začel zaganjati v naju, da sem mislila, da bo fental in mene in kužka. Jaz mislim, da je v zadnjem hipu od nekod pritekel lastnik in ga zgrabil, če bi pet sekund kasneje, bi pitbul ugriznil ali mene ali mojega kužka. Potem je začel pitbula tepsti in brcati, meni pa razlagati, da mu je pobegnil. Seveda mu je pobegnil, če ga ni imel na vrvici. Pred šolo, ki se mimogrede tudi nahaja v naselju, polnem otroških igrišč, spusti tako nevarnega in tako popadljivega psa. Da je nevaren, pove že sama pasma. Da je zraven še popadljiv, ni pa nič čudnega, če ga lastnik tepe in brca. Dvajset metrov stran pa otroci.

Če veš za koga gre, obvesti policijo. Res da mu nič ne orej, naj ga vsaj opozorijo (pa morda bi bilo fajn, da bi v kak zapisnik prišel… vsaj toliko, da se ve, da je bil opozorjen). Če se bo kaj zgodilo, bodo itak vsi rekli, da je to prvič in da je čist priden in nenevaren…
Je pa tudi res, da če bi imel namen napasti, ga lastnik ne bi mogel zadržati…

Pojma nimam, kdo je. Drugače bi klicala policijo. Verjemi mi, ta pes je bil pripravljen za napad. In lastnik mu je prišel od zadaj in ga je prijel za ovratnico. Preden je ugriznil. Ker ko enkrat bi, pitbul ne spusti. Pazi, četudi mene in mojega kužka niti pogledal ne bi, spuščenemu pitbulu pred šolo ni mesto. In pika. Če jaz kužka, ki mi je do kolen, ne spustim, potem tudi on nima kaj spuščati pitbula.

Se popolnoma strinjam. In nisem imela namena kogarkoli zagovarjat, čeprav še vedno mislim, da bi ga težko ustavil, če bi hotel napast. Pitbuli so zelo močni psi.
Če je to območje, kjer se redno sprehajaš, gotovo klepetaš še s kakšnim psičarjem. Malo povprašaj, morda ga pozna kdo drug.
Tudi sama imam majhnega psička, ki je vedno privezan (tudi zato, da je blizu mene in ga ob takih srečanjih hitro dvignem) in se preventivno od daleč ognem takim srečanjem. Pa tudi če je velik pes privezan.

Ah, daj ne pretiravaj!
Strinjam se, da pes nima kaj za iskat spuščen-ne glede na pasmo!!!, ne verjamem pa temu, da bi tebe napadel!!
In ne širi nestrpnost do te pasme, zaradi enega butastega lastnika!!!!

Ne, tam sem bila prvič. In mi lahko verjameš, tudi zadnjič. Ker to je precej daleč od mojega doma, ampak ker je tako lep dan, sva šla na daljši sprehod. Žive duše tam ne poznam. Drugače gre za OŠ Dravlje v Dravljah. In ura je takrat bila dve. Vse polno otrok.

Pitbuli sploh niso hudi

Kriv ni pes, kriv je lastnik!

Si bila mogoče zraven, da veš, na kakšen način se je zaganjal vame in v mojega kužka?

Takšni, ki jih lastniki tepejo in brcajo, so.

Ja so, ampak to velja za vse pse, ki jih lastniki tepejo, ne samo pitbule.

Dobim kar pike, ker so nekatere pasme že apriori označene za hude.

Moj je tudi eden izmed teh pasem, zgleda “ubijalsko”, naredil nebi pa tudi mravlji nič. Plus tega da je bil on ogrižen s strani višavskega terierja.

Lp

Lepo te prosim, naredi sebi uslugo in se ne smeši s takimi izjavami, potem pa pišeš, da ni kriv pes ampak lastnik!
In še nekaj, pitbuli tudi ne segajo čež kolena, tako, da dvomim, da gre za to pasmo.!

Lepo te prosim, naredi sebi uslugo in se ne smeši s takimi izjavami, potem pa pišeš, da ni kriv pes ampak lastnik!
In še nekaj, pitbuli tudi ne segajo čež kolena, tako, da dvomim, da gre za to pasmo.![/quote]

Ja, jaz ne vem kakšen je pitbul, seveda. Tako je, kriv je lastnik. Cela zadeva se vrti okoli tega, da je bil spuščen. In spustil se z vrvice ni sam, ampak ga je spustil lastnik. Če misliš, da je prav, da je pitbul spuščen v takšnem okolju, potem spusti še ti svojega. Saj mogoče ga že spuščaš.

Dakj ohladi se s takimi izjavami!
Mater kaj si neumna ali kaj??!!
Napišeš tak populističen naslov, potem pa se pretvarjaš, da ne blatiš in apriori obsojaš pasmo!
In še enkrat-NOBEN pes ne sme biti spuščen v urbanem okolju./naselju!

Ne, noben. Ampak je razlika, ali pred šolo spustiš maltežana ali pitbula. Mi nobeden ne bo rekel, da ni.

No in pravkar si povedala vse!
Negiraš sama sebe!
Ni kriv pes, lastnik je kriv-bla, bla, bla…

Ja, lastnik se mora vesti primerno psu, ki ga ima. Če ima popadljivega psa, ga ne sme spuščati. Naj bo ta pes pitbul, pudelj ali kokršpanjel.

Imam občutek, da bi lažje dopovedala moji psici nekaj kot tebi:):)
Narobe je šče je spuščen pes, pa naj bo maltežan ali doga!
Samo v vednost- zaradi spuščenega maltežana je 2 letno deklico povozil avto!!!
Otrok je hodil z mamo na pločniku,naenkrat priteče spuščen maltežan, se deklici “omota” okoli nogic, mala pade na cestišče in točno pred avto!!!
Mama je imela pa še voziček…
Zmotil me je naslov in obsojanje pasme.
Ko pa je vedno kriv ČLOVEŠKI FAKTOR!!!!

Narobe je oboje, ni pa isto. Jaz še nisem slišala, da bi maltežan koga napadel ali raztrgal, že večkrat pa sem slišala, da je pitbul. Kar ne pomeni, da imam kaj proti tem psom. Lastnik je tisti, ki so mora zavedati, da ima potencialno nevarnega pasa. In pitbul, oprosti, je potencialno nevaren pes. Če zanemarim vse napade, ki so se zgodili v Sloveniji in katerim nisem bila priča in katerih posledic nisem videla. Videla sem prijateljičinega psa, ki ga je napadel pitbul. Je s svojim privezanim psom čakala dvigalo. Lastnik je odprl vrata in pitbul je samo skočil na prijateljičinega psa. In ni hotel spustiti. Saj je lastnik potem res plačal vse obiske pri veterinarju, ampak vseeno. Se mi ne ljubi pregovarjati s teboj. Če ti misliš, da je isto imeti maltežana ali pitbula, prav.

ma kako veš, da bi te napadel??? mogoče se je hotel igrati. tudi naša pitbulka se v vse po cesti zaganja, skače na njih, ampak ne zato, da bi jih ogrizla, ampak se hoče igrati.
pitbuli so agresivni, če jih vzgaja idiot. prav tako lahko pri idiotu postanejo agresivne vse ostale pasme.

Če takole zgledajo http://img.mynet.com/ha2/pitbul.jpg, ko bi se radi igrali, potem se je hotel pa igrati. Ampak me čudi, zakaj se je lastnik tako prestrašil, če je bila vse skupaj samo nedolžna igra.

tu ni problem pitbull pač pa lastnik

mislim, da gre brcat ubogo živalco

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Halo, in ti pustiš, da tvoj pes skače po drugih ljudeh? Pa kaj misliš, da je tvoj pes božji dar za vsakega, ki pride mimo?

Joj je pri nas močan ta pitbulski lobi!
Se strinjam, da je lahko napadalen vsak pes, ne glede na pasmo. Čudi pa me, zakaj se kot morilci ali tisti, ki koga (največkrat male otroke) hudo poškodujejo, v črni kroniki vedno znajdejo psi enih te istih pasem. Če je značaj psa toliko odvisen od lastnika, pomeni to verjetno, da si pse teh pasem očitno zelo radi kupujejo tudi ljudje, ki absolutno niso primerni za njihove lastnike.
In nič ne pomaga, če nekdo napiše, da recimo rotvajlerji ali pitbuli ne napadejo pogosto, da so razcartani in ne bi mravljici nič naredili, če pa takrat, ko se jim odpelje ali pa se odločijo z nekom malce “poigrati”, tega na koncu ubijejo ali hudo poškodujejo. Zato se mi vseeno zdi, da je manj nevarno, če me čavsne pekinezer kot pa recimo pitbul, rotvajler ali argentinska doga.
Spuščen pa itak ne bi smel okoli tekati noben pes, sploh pa ne blizu šolskega igrišča. Skoraj me je kap, ti verjamem, jaz bi se tudi posrala.

Se tebi zdi normalno, da se pes zaganja v vse po cesti, skače na ljudi? Kaj mene briga, če se ona hoče igrati, jaz hodim po cesti. Če se bom hotela igrati s kakšnim psom, bom sama pristopila in vprašala, če ga lahko pobožam.

Tvoje pisanje je spet polno predsodkov proti pasmi, ki sama po sebi ni nič bolj nevarna od tvojega psa. 🙂
Ni res, da je pes popadljiv, ker je pitbul, ampak ker je tako vzgojen. Saj si sama opisala ravnanje z njim.

In kaj bi sploh rada dosegla s svojim pisanjem? Če je bil pes popadljiv, je bila tvoja dolžnost, da to prijaviš na policijo. Zakaj tega nisi storila? Aja, zato, da zdaj lahko črniš vse lastnike pitbulov. Bravo!

New Report

Close