Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačehovski odnos države do mladih družin

Mačehovski odnos države do mladih družin

Pred dnevi smo dobili novo odločbo o plačilu vrtca.
Padli smo en razred višje in seveda sem razkurjena do kraja
a pomaga nič 🙁
saj vem, zdaj me boste nekatere napadle, da imava pač visoke
dohodke in da je to edino pravilno, samo ni to čisto res.
Skupaj zasluživa 2900 eur.
Smo podnajemniki v Lj. trenutno urejamo kar precejšenj kredit, da bi se konec leta lahko selili na svoje. Za enega vrtičkarja in dva jaslična otroka nas stane vrtec pred podražitvijo 550 eur za vse tri.
Poleg tega imamo najemnino 450 eur, položnice za blok, rtv, elektriko,… okrog 350 eur. Potem pa še kredit za avto sedaj pa še za hišo raje ne napišem koliko, ampak druge rešitve nimamo.
Sem vprašala, če nam lahko štejejo kredit kot olajšavo, pa ga ne, ker občina stalnega prebivališča nima dovolj denarja.
Potem pa naj še kdo reče, kako dobro je poskrbljeno za mlade družine.

S septembrom boš plačevala vrtec samo za enega otroka.

Ja res srčno upam, da bodo zakon sprejeli. Saj se tolažim, da bo lažje, ko se bomo znebili najemnine in če bo res, da bodo sprejeli zakon o plačilu vrtca za samo enega otroka, samo kar ne upam se preveč veseliti.
Poleg tega mi pa najedajo tisti ki imajo najmanj pojma o vsem.
Ah saj plačuješ samo za enega, pa itak imaš velik otroški dodatek k imata tri…
Bi jim kar za vrat skočila. Otroškega dodatka imam 70 eur na mesec. In dva v plenicah…

Ni še sprejeto, je pa možno.
Februar je ponavadi poln tem razkurjenih mamic, ko dobivajo nove odločbe. Ampak namesto da bi starši stopili skupaj, se začnemo gristi med sabo. Če kdo plača malo, goljufa, če kdo plača veliko – prav ti je, saj veliko zaslužiš. Vlak pa pelje dalje. Smo si čisto sami krivi. VSI bi morali plačevati bistveno manj.

Jah klinc, pr nas je ista pesem. Imamo malo manj kot še enkrat več za plačat. Pa kaj naj.

Res plačujete ogromno za vrtec.
Imata pa plači tudi visoki, s takšnim denarjem bi na celjskem živeli kot kralji.

Ne, nič ne bo bolje… Še vedno boste jamrale, kako nimate denarja, pa koliko ste zakreditirani – ja seveda, če pa je treba vsake 3 leta zamenjati avto, kupiti boljšega kot ima sosed in posledično tudi večje posojilo za ta avto. Pa seveda najboljša oprema za hišo (najmodernejši radiatorji, ploščice v nevem kakšnem metalnem odtenku, kuhinja ful moderna, pa najnovejši pralni stroj in sušilni stroj – po možnosti Miele) – ja tako je lahko jamrat, kako nimate nič denarja, pa kako je težko vam, ki imate 3 otroke…

Meni gre tudi na jetra to stalno jamranje. Imata pač velike plače in temu primerno položnico za vrtec. Krediti so vajina osebna stvar in ne stvar države.Mene pa stane vrtec za enega otroka 242 EUR. In kaj naj zdaj? Jokam al kaj?
Sem vesela da otroka imam, se zavedam dejstva da otrok pač stane in tako je. Drugače ga ne bi imela.

Glede mačehovskega odnosa države, pa samo tole. Sprehodite se malo po evropskih državah, pa boste hitro pricvilile nazaj. Nimate pojma kaj mačehovski odnos pomeni. Pozanimajte se kakšni so vrtci v tujini, kaj nudijo, za kakšno ceno in s katerim letom ga lahko vpišeš. Pofirbcajte še za porodniško in bolniške ipd… Pa za otroške dodatke in dodatke za velike družine, da o novem zakonu ki začne veljati septembra sploh ne govorim.Poglejte delovni čas v službah, …ah pa kaj bi naštevala.

Sama sem srečna v SLO, mislim da nudi kar veliko. Verjamem, da je tudi precej ljudi na socialnem robu, katerim je definitivno treba priskočit na pomoč. Tako država kot mi.
Ampak jamranje takšnih kot si ti, pa mi gre na bruhanje. “Imam kredit za avto, imam kredit za hišo, … ja bog ti pomagej… kupite stanovanje v starejšem bloku, malo izven večjih mest, pa boste takoj zmanjšali kredit. Kupite avto z zneskom ki ste ga plačali kot polog za vaš novi avto, pa ne bo kredita.
Res no, dej zamisli se malo.

Sem vam rekla? :(((((

Ko si rodila otroke si vedela, da bojo stroški. Privošči si toliko kot lahko in mogoče zmanjšaj apetite. Dohodek 2900 pa ni ravno nizek, vendar verjamem za vaše želje preskromen. Jaz pa tudi mislim, da za enkrat je kar uredu poskrbljeno v naši državi. Itak smo pa vse rodile otroke zase in ne za državo.

saj sem pričakovala napad. Ja krediti so najina stvar, ampak nimamo kje živeti. Lahko smo podnajemniki, dokler nas lastnik ne vrže ven, kaj pa potem? Avta ne menjamo vsako leto, mogli smo ga kupiti, ker v prejšnjega niso šli trije avtosedeži, varnost otrok mi je na prvem mestu. In to ni ne vem kakšen avto, stal je 14 000 eur.
Če bi imeli rešen stanovanjski kredit bi tudi mi solidno živeli, tako pa…
Službe imava oba v Ljubljani, zato smo tudi tukaj. Hiše pa ne kupujemo v Ljubljani ampak kar precej ven.
Žal pa nimava nobenih mam, atov, tet, stricev… od katerih bi lahko kaj dobila in se morava sama znajti.

problem na kvadrat, zanima me, če imaš ti tri majhne otroke, ki so stlačeni v eni sobi v bloku? In če veš kakšne so cene vsaj trosobnih stanovanj, ki pa je še vseeno premajhno za petčlansko družino? In če kupiva stanovanje npr 60-70 km iz Ljubljane, kjer cene začnejo padat, potem smo velik del dneva na cesti, seveda, pa pustiva še službi, pa bo. In če ti gre nov avto v nos, ki je bil 14 000 eur -picasso in nam porabi 5-6 l/100km , potem mi prosim priporoči boljšega, cenejšega, da gredo trije sedeži noter in da bomo imeli manjše stroške z njim. Hvala!

Mama3razgrajačev, dokler ne bo državi kapnilo, da se ji splača, da imajo tudi mlade družine denar, da lahko kaj ustvarijo, se ne bo nič spremenilo. Zaenkrat pa prevladuje mnenje (saj vidiš po forumu) kdor ima, mu je treba vzeti. Ob tem pa ne pomislijo, da na 3000 evrov plačaš še skoraj pol toliko dohodnine + 600 evrov na mesec za vrtec. S tem dvojno financiraš – najprej državo, potem pa še občino in vse tiste, ki imajo nižje prihodke in plačajo manj. Ampak njih to ne briga. Pred očmi se jim blešči samo cifra 3000 evrov in mimo tega ne morejo. Ženska plača na leto 7200 evrov samo za vrtec. Cifre pri nas so abnormalne.

Hvala Mamica črvička, za prijazne besede. Sama sem živela težko otroštvo, svojim otrokom pa hočem nuditi boljše. Saj vem, zdaj me bodo pametne spet napadle, da jamram, bla, bla, bla, ampak resnica je taka, da smo bili (pri mojih starših) večkrat deložorani in sem se učila (in seveda živela) v garaži, da sem naredila šolo, brez podpore staršev, ki so imeli svoje probleme in jih ni niti zanimalo katero šolo delam, da imam zdaj 1000 eur plače. Verjemite, da vem, kaj je revščina in kako to skrivati pred drugim.
Z možem imava lepi plači, toda kolikor več zaslužiš, toliko bolj te udarijo po žepu. Plača se res sliši bajna, ampak nam po vseh plačanih položnicah ostane bolj malo. Najhujši je stanovanjski problem.
Saj bo, mi je kar žal, da sem dala to gor.

OK jaz te razumem, da ti je bilo tažko in, da tega svojim otrokom ne želiš. Skoraj ni starša, ki za svojega otroka ne bi želel najboljše. Vendar verjemi, da jih je še nekaj, ki so v slabšem položaju kot vi. In, da ste se odločili za hišo, ki kot vemo ni ravno poceni pol pa verjetno ni tako hudo kot beremo. Vsi plačujemo davke, vrtce, položnice in tega ne smemo pozabit, ko najemamo kredit.

Vrtec pri nas je predrag in pika! Ko povem znesek državljanom naših sosednjih držav jih skoraj kap – pa imajo dvakrat večje plače.
Bratranec je dal sina raje kar čez mejo v vrtec. Pri nas bi plačal 220 E tam pa 90. To pa je razlika kajne?

Se strinjam s teboj mama 3 razgrajačev. ne smemo gledati samo plač,ampak tudi stroške in za vraga: privoščimo si boljše, pravičnejše!
Dajmo že enkrat slovensko faušijo na stran.

Noro dobro.

torej 1350 EUR, ostane še 1.550 EUR.

Kredit za avto?? Ja, seveda, hitreje, boljše, močneje- vse za egotrip….

Ne, res, človek v življenju nima druge opcije, kot zgradit si hišo, res, v blokih ljudje ne živijo več od zadnje ledene dobe.

S takim standardom, kot ga imate, bi bilo mene sram tožiti nad mačehovsko državo.

Razumem kako ti je, 1350 € porabite samo za vrtec, stanovanje in nekaj osnovnih položnic in to brez hrane, brez bencina za avto, brez oblačil. To je ogromno, preveč in če želite oz. ste prisiljeni sami rešiti svoj stanovanjski problem, boste še nadaljnih 30 let odplačevali kar velik kredit, 500 € za staro trosobno stanovanje v npr. Trbovljah.

Ja, picasso je pa res statusni simbol. Pa sploh pomislite, preden stisnete pošlji?

Noro dobro.

torej 1350 EUR, ostane še 1.550 EUR.

Kredit za avto?? Ja, seveda, hitreje, boljše, močneje- vse za egotrip….

Ne, res, človek v življenju nima druge opcije, kot zgradit si hišo, res, v blokih ljudje ne živijo več od zadnje ledene dobe.

S takim standardom, kot ga imate, bi bilo mene sram tožiti nad mačehovsko državo.[/quote]

Ja in ??jaz poznam take,ki imajo še enkrat večje dohodke,pa plačujejo minimalen vrtec..oni se ne pritožujejo ali jamrajo kot praviš,oni samo plačkajo drž.proračun tako za hrbtom,teh je mene veliko bolj strah,kot nekoga,ki malo potoži nad ceno vrtca,ki pa je roko na srce,res velik.

Nisem vse brala .. ampak jaz te popolnoma podpirem v tvoji jezi ..
.. vsi se samo zapičijo v znesek nakazan na tvoj TRR.. noben ne gleda, da mogoče nimaš svojega stanovanja, da rabiš plačati najemnino, da rabiš avto za prevoz otrok .. in celo da moraš celo premoženje pustiti v lekarnah, da bi otrok shajal z naravno medicino, bez močnih in nevarnih zdravil.. in konstantno upaš, da te zbog non stopnih bolniških ne bodo vrgli iz službe .. Od tvojega davka pa korist imajo občinari in posledično tisti z manjšimi prihodki, ki mogče tudi niso tok majhni .. ampak se znajo zlagati državi in vsaj vrtec plačevati manj..

Hiša ni tako poceni, je pa le malo dražja od trosobnega stanovanja na obrobju Ljubljane, zato sva se tudi podala v to. Če nam ne bo zneslo, jo bova prodala in kupila stanovanje, to je res zadnja možnost.

Vem, da so ljudje še v slabših položajih, sem bila tudi na tem.

Ma, saj je brezveze težit. Razkurila me je ena znanka, ki sem jo srečala in mi začela pametovati, kako nam je fajn, vrtec imam zastonj, da dobim veliko otroškega dodatka, pa še za velike družine država ogromno da,…
Da naj kar doma ostanem, ker mi bo država izplačala mesečno plačo, pa bom 10 let lepo doma.
Mene sploh ni poslušala in je kar svoje gonila.
Sej, zdej sem že boljše.

oprosti, ampak ti si opica neumna!

verjetno ih hiša pride komaj toliko kot trosobno stanovanje v ljubljani .. poglej cene pa boš videla .. in hkrati bodi srečna, da ta mamica ima službo (oz. mogoče samo ni izračunala, da se bolj splača ne imeti službo), če ne bi bila socialni problem in bi ti vsaj mal več plačevala, ker bi še njo bilo potrebno subvencionirati!

Sama fovšija vas je,da vas ni sram.Meni se zdi, da je najbolje biti socialni problem: vrtec zastonj, prav tako hrana in vse ostalo v šoli, stanovanje socialno, najvišji otroški dodatek, socialna podpora, denarna pomoč, hrana in obleka preko rk. Na koncu to znese več kot kur…povprečni dohodek, pa še v službo ni treba. Za razmislit.

in tole je šlo uporabnici opicaneumna, da ne bi bilo pomote.. nimam prikazane niti, in ne vem če je pravilno uvrščeno

opicaneumna saj že tvoj nick vse pove.
Ostane nam precej precej manj, kredit je 950 eur (vštet tudi avto).
Dodala bom samo še to, želim ti lepo in brezskrbno življenje in, da se ti nikoli ne bi bilo treba obremenjevati s tem, kako boš plačala položnice.

New Report

Close