Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako z 10 letnico v toplice

kako z 10 letnico v toplice

Kaj naj naredim? Čez en mesec gremo v toplice za čez vikend. V firmi je bil tisti vikend edini še frej. Sedaj pa sem ugotovila, da bo moja desetletnica ravno takrat imela menstruacijo (na žalost jo ima že kar nekaj časa in to redno). Ker je še tako majhna ji ne morem dati tampona, z vložkom pa tudi ne more v vodo. Ali je sploh kakšna varianta, da se bo lahko kopala?

Ne vem sicer, če pri 10-letnici to pride v poštev, ampak morda bi vprašla ginekologa glede tabletk za prestavitev menstruacije?

Odkar me je prvič doletela menstruacija, sem vedela, da pač tistih nekaj dni ne bom šla v vodo. Pa smo bili s starši takrat tudi na morju in v toplicah. In enako so se vedle vse moje prijateljice. To ni bilo nič neobičajnega. Pusti naravi, kar je naravnega.

Če mene vprašaš, bo z vami uzivala pač ob bazenu, oblečena, kaj čte, ali pa ne pojdite! saj gre le za vikend in itak ni vse v bazenu ane! S tabletkami se jaz ne bi igrala, to so hormoni in to ni hec! S tamponi pa tudi ne! Premala je, čeprav ima že redno menstruacijo, stara je pa le 10 let.

Če je otrok več, naj gre nekdo z malo na potep naokoli, nekdo pa naj bo z ostalimi otroki ob/v bazenu.

jaz pa ne bi šla….sej gre samo za vikend in ne teden

meni bi se dobesedno 10 letnica smilila, po eni strani še punčka po drugi strani pa že ženska!!!in še posebej če bi bili tam drugi otroci ji verjetno ne bi bilo fajn, ko bi jo vprašali…pa zakaj ti ne greš v vodo, zakaj se ti ne kopaš???ona pa kaj naj odgovori???

zakaj se pa gre v toplice? po moje je prvi razlog ta, da se greš kopat…za na sprehode in potepanja greš lahko kam drugam.

samo moje mnenje

Prav res, jaz bi tudi odpovedala. Pa saj ne greste za dva tedna na Kubo ali kaj podobnega. Saj bo še kakšen vikend brez menstruacije.

Če pogledam mojo hči, ki je 12 letnica in je zadnjic prvic dobila menstruacijo, hvala bogu šele sedaj … in če pomislim, da bi to bilo že pri 10 letih me kar zmrazi, saj je bila še mala punčka no… jaz bi vse odpovedala, kajti toplice so za uzitke v bazenu, torej kaj naj bi moja hci tam delala, vi bi uzivali, ona bi pa samevala in sigurno bila žalostna… Oziroma bi jo jaz lepo vprašala kaj naj naredimo, naj gremo in se pač ne bo kopala in bo uzivala drugače, ali naj ostanemo doma, kaj pa je en vikend? Jaz bi dala njej, da se odloči, saj gre konec koncev zanjo! Imeti menstro pri 10 letih ni hec, verjamem, da je na ta račun že marsikdaj zelo trpela! Sploh v šoli … otroci znajo biti zelo žleht.

Oj!

Mi gremo v toplice vedno skupaj in ne lažem se če rečem, da predvsem zaradi otrok.
Če že gremo za malo več kot par dni, za vikend je to za nas kar malo prevelik projekt. ;O)

Jaz v tem primeru verjetno ne bi šla ali pa bi spremenila destinacijo, saj otrok bo res verjetno težko gledal druge v bazenu, sama pa nesrečno sedela zraven.
Je pa tudi res, da otroci razumejo marsikaj in to je pač del življenja.
Včasih pridejo situacije, ko kaj res ne moremo dobiti ( v tem primeru bazen) in pač otrok tudi tako dobi kakšno lekcijo iz katere se lahko kaj nauči.

Jaz bi kot rečeno spremenila destinacijo, da bi bila lahko še vedno veliko z družino hkrati pa bi vsi imeli kaj od tega.
Otroku pa seveda ne bi rekla, da smo plan spremenili zaradi njega, ampak da sta se pač drugače odločila… Tako ne bo čutila, da je kao ona kriva za neodhod v toplice in niti ne, da je tako zelo pomembna, da smo zaradi nje in njene M spremenili celoten našrt. Pač razlog je čisto nekaj tretjega.

Sem pa zgrožena nad predlogom, da ji z tabletami spremenite ciklus. Tudi če se to da, te prosim to NIKAR ne naredi. Kljub vsemu so to hormoni, in tvoje hči še otrok. NIKAR se ne igrajte s temi zadevami.

Lep dan in vse lepo.

Jaz bi se pa s hčerko pogovorila kako in kaj in naj sama pove, ali greste vseeno, pa se ona pač ne bo kopala, ali prestavite na drug vikend. Saj je že dovolj velika, da se lahko to odloči sama.

Za tampone in prestavitev M je pa še prezgodaj.

Saj sem napisala, da naj se posvetuje z ginekologom. Prepričana sem, da bi ji on dal pravilen odgovor. Kaj pa jaz vem, kaj je za 10-letnico primerno in kaj ne, skušala sem samo pomagati.

Mi še nimamo teh problemov, a zagotovo bi šli v toplice kljub temu. Naša 10 letnica bi morala pač razumeti, da takrat ne bo kopanja. Bi si pač malo namočila noge, brala in se morda sončila. In morda bi se vsi manj kopali in bi več hodili naokoli. Mi nikoli nismo prestavljali toplic, pa tudi, če sem imela takrat 1. dan menstruacije. Pa ko sem bila noseča in se nisem upala kopati, smo tudi šli. Se znamo pa znajti v vsaki situaciji, tako, da smo vsi približno enako zadovoljni.

Na tabletke pa nisem nikoli pomislila niti zase, kaj šele, da bi to priporočala 10 letnici.

Mislim, da bo moja hčerka to razumela, kadar bo prišlo do tega in ne bo delala tragike, saj ima tak zgled pri meni.

Saj sem napisala, da naj se posvetuje z ginekologom. Prepričana sem, da bi ji on dal pravilen odgovor. Kaj pa jaz vem, kaj je za 10-letnico primerno in kaj ne, skušala sem samo pomagati.[/quote]

Oj!

Ej, res nisem mislila kritizirati tebe, ki si podala ta nasvet kot osebe.
Mislia sem zgolj na dejanje samo in ob tem, ko sem si predstavljala desetletno punčko in kontracepcijske tavlete…Ufff, me je kar zmrazilo.

Proti tebi osebno pa res nič. ;O))

Lep pozdrav.

Mislim, da je velika razlika, ce si morala ti sedeti na robu bazena in so otroci uzivali, ali pa ce puncka (ki ji je po moje ze itak malo hudo in nerodno, da ima menstruacijo) ne bo smela plavati. In razlagati drugim, zakaj ne, in gledati, kako imajo drugi pocitnice, ona pa zaradi te “smotane menstruacije” vse pokvarjeno. In si lahko se bolj zapomni, da so s tem same tezave in odrekanja in …

Mislim, da je velika razlika, ce si morala ti sedeti na robu bazena in so otroci uzivali, ali pa ce puncka (ki ji je po moje ze itak malo hudo in nerodno, da ima menstruacijo) ne bo smela plavati. In razlagati drugim, zakaj ne, in gledati, kako imajo drugi pocitnice, ona pa zaradi te “smotane menstruacije” vse pokvarjeno. In si lahko se bolj zapomni, da so s tem same tezave in odrekanja in …[/quote]

Koliko bi pa morala biti punca stara, da bi lahko prenesla, da se zaradi menstruacije 2 dni ne bo mogla kopat? 12, 14 ali 20 let? Nekatere te misli tudi v odrasli dobi še ne prenesejo in cela družina ne gre na počitnice, ker one pač v tistem terminu pričakujejo menstruacijo. In ne vem, zakaj bi moralo biti deklici hudo in nerodno, da ima menstruacijo?

Ne vem, zakaj bi bilo drugim treba razlagati, zakaj se ne kopa, sploh pa ne vem, zakaj bi imela vse pokvarjeno zaradi, kot ti praviš, smotane menstruacije. Prav je, da se že zgodaj nauči prilagoditi se okoliščinam in znati kljub npr. menstruaciji ali čemu drugemu preživeti prijeten dan. Seveda se je v življenju velikokrat treba čemu odreči, a važno je, da se naučiš, da najdeš v vsaki stvari kaj lepega. Če pa razmišljaš, da imaš vse pokvarjeno samo zato, ker nekoč ne moreš plavati, je pa zelo hudo. Kja pa, če bo neko dekle imelo menstruacijo ravno takrat, ko bodo šli s šolo morda kam plavat ali pa bo vabljena na rojstni dan v kak bazen ravno, ko bo imela menstruacijo? Bodo zaradi nje spreminjali termine oz. na kakšen način bi jo ti takrat obvarovala pred prizadetostjo?

Še to? Nekateri so alergiki, pa se morajo ves čas odpovedovati marsikateri hrani. Navaditi se morajo, da na vseh rojstnih dnevih gledajo, kako drugi jedo pecivo, torte ipd. A če se odločijo, se imajo kljub vsemu lahko lepo. Lahko se pa smilijo sami sebi.

jaz pa mislim, da deklica, ki pri 10. letih dobi menstruacijo glih takrat še ni najbolj ponosna na to, da je postala ženska!!!

Ko sem bila jaz toliko stara jo je že imela samo ena sošolka in vse ostale smo jo dobile doooolgo za njo in je ona bila zelo boga. Mi sploh še nismo imele pojma kaj so to vložki, kri, nekatere sploh še ne kaj je to menstruacija itd…

tako, da punčke ki dobijo menstruacijo pri 10 so verjetno med redkimi in je čisto drugače kot če jo dobijo pri 12,13…ko so že prave frkljice in se mogoče že začnejo hvaliti, da so jo dobile…

jaz bi se prilagajala punčki pa gor ali dol, da se bo morala v življenju še marsičemu odreči…ja se bo….ma zakaj se mora začeti že pri 10.?

Jaz sem jo dobila, ko sem dopolnila 11 let, pa sem bila kar ponosna. Ja, v današnjem času se nam otroci, ki se morajo čemu odreči, tako smilijo. Nekaterim je pri 10. letih to prezgodaj, potem pa se čudijo, ker se tudi nekateri odrasli ne morejo ničemer odreči, nič potrpeti. A zakaj bi, če se tega niso navadili v otroštvu?

Pa še nekaj. Otroke je potrebno naučiti, kako naj se spopadajo z neprijetnimi situacijami, prikrajšanostjo ter odrekanjem, ne pa, da jih skušamo obvarovati pred tem.

Menstruacije sicer nisem dobila pri desetih, sem pa takoj za morje, toplice ipd. začela uporabljat tampone (itak so na voljo tudi mini). Kaj pa se lahko tako strašnega zgodi, če kak dan uporabi tampon?

New Report

Close