Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Tresenje rok

Tresenje rok

Pozdravljeni!
Ponovno se obračam na vas; tokrat v imenu mojega partnerja. Star je 41 let; poznam ga 5 let. V tem času sem postala pozorna na tresenje njegovih rok, ki je zelo opazno pri natančnih opravilih ali kadar npr. jé. Včasih se čudim, da sploh lahko prinese žlico do ust, saj mu roke tako močno trese. Po značaju je izredno stabilna in prijazna osebnost, tako da domnevam, da z živčnostjo to nima opraviti. Tresenje ga pri delu ne ovira posebej (tudi pri natančnem delu ne). Priznam pa, da je videti zelo nenavadno, ko se včasih s kom pogovarja, drži npr. kulico v roki in se mu roke tresejo, kot da bi imel neznansko tremo. Bi lahko bil to simptom kakšne bolezni?
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vam želim prijeten dan!

Spoštovani!

Pri vašem partnerju gre najverjetneje za eno od oblik parkinsonizma, katero natančno, bo ugotovil zdravnik nevrolog. Z ustreznimi zdravili je moč bolezen kar dobro obvladovati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

On zadeve ne jemlje preveč resno, ker ga (kot že rečeno) tresenje ne moti pri delu. Je pomembno, da se zdravljenje začne dovolj zgodaj, če bi res šlo za to bolezen? Zaenkrat moram reči, da se mu stanje ne slabša. Odkar ga poznam, je tresenje rok približno enako, pa sem vseeno zaskrbljena.

Hvala za nadaljnja pojasnila in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Na njegovem mestu bi šel k nevrolugu, da mu ugotovi diagnozo in predlaga zdravljenje ter napoved bolezni. Od tam naprej pa je odločitev vajina.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close