Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje NOSEČNOST IN LEKADOL

NOSEČNOST IN LEKADOL

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kaj jemljete, če ste noseče in prehlajene. Sem v navodilih za uporabo prebrala, da je lekadol v prvi tretjini kontraindiciran.

LP, koki

Pri navadnem prehladu ne vzamem nič, tudi kadar nisem noseča, Lekadol pa pri vročini višji od 38,5.Da bi bil Lekadol kontraindiciran v prvi tretjini pa prvič slišim. Pozdrav!

lekadol lahko jemlješ v nosečnosti.

www.spela.mojforum.si
nova
Uredništvo priporoča

Hejla,
ravnokar dajem skozi eno tako zoprno virozo. Zdravnica mi je rekla, da naj vzamem lekadol le če bi šla vročina čez 38, sicer pa dosti dosti čaja pit, pa med, pomaranče… In žajbljev čaj za izkašljevanje.

Neoangin, septolete in podobne zadeve so baje prepovedane!

Hitro se pozdravi 🙂

Jaz sem ga vzela, ker me je bolega glava… sem slišala, da lahko.

Veliko je odvisno tudi od same nosečnice oz. koliko si sposobna “zdržat”. Sama sem imela hud prehlad 10 dni pa nisem vzela ničesar. Zdravnica mi je sicer rekla, da lahko Lekadol, pa ga sama raje nisem. Preceni sama.

Načeloma Lekadol ni prepovedan, dajejo ga tudi rizičnim nosečnicam, ki so hospitalizirane.

Gre se samo za PARACETAMOL (sestavina v Lekadolu), ki ni preverjen na nosečnicah in se zato točno ne ve, kakšne učinke ima na otročke v trebuhu.

Odločitev je potem na vaši strani.
Čeprav je vročina 38 večji stres za otročka ko en Lekadol, tako meni moja zdravnica.

Jaz sem klicala dr. in jo vprašala kaj naj naredim , ker me glava boli… Rekla je, da lahko vzamem samo LEKADOL!

Tako da z LEKADOLOM ni nič narobe!

New Report

Close