Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kozica na lulcku ne gre dol, kaj je to??

Kozica na lulcku ne gre dol, kaj je to??

V vrtcu opažam, da pri polovici nasih otrok, fantki stari eno leto, sploh kožica od lulčka ne gre nič navzdol. Čisto nič, samo mala luknjica se vidi in kožica ne gre dol. To sem opazila pri previjanju in če je bil otrok veliko pokakan, je tudi po lulčku in sem želela otroka dobro umiti in seveda daš takrat tudi kožico nazaj, vsaj tako sem jaz delala od prvega dne rojstva mojih sinov …
Kaj je zdaj to? Neka nova moda? Mar se pri previjanju ne da vedno kožice nazaj, ali vsaj pri rednem kopanju? In kaj sedaj čaka te otroke, operacija mar ne? Prosim povejte mi ali se motim, če menim, da se kožica na lulčku zaraste, če se otroku redno ob čiščenju ali kopanju ne potegne navzdol in dobro umije lulčka? Staršem to nisem nič omenila, saj me tudi oni na to niso opozorili. Torej se delamo eni in drugi, da tega ne opazimo. Tiho bom še naprej, kaj pa čem drugega.

Hvala za vse besede.

Pediatri imajo glede tega zelo različna stališča. Mojim fantkom je pediatrinja potegnila koico nazaj že pri treh mesecih, drugi pediatri to počnejo šele kasneje (tudi pri treh letih), itak je bil pa vedno procent fantkov, ki so morali biti operirani. Vsekakor mi je ljubše, da je pri naših do tega prišlo e tako zgodaj, ker je bolečina pri treh letih sigurno večja.
Od prvega dne naprej jim pa sama nisem vlekla dol kožice, razen nežno in počasi po kopanju, ko je bila kožica zmehčana, pa še to nič na silo- kolikor je pač šlo.

Moja dva sta oba imela rahlo zaraščeno kožico, eden napol, drugi v celoti. Svetovano nam je bilo, da se s tem počaka in da naj otrok ob kopanju sam pri kakšnih 3, 4 letih sam poskuša poriniti kožico navzgor, vendar ne na silo. Pri prvemu se je zadeva popravila pri 3 letih, pri drugemu smo že misili, da bo treba na poseg, pa je pri 4 letih tudi on uspel kožico potegniti čez glavico.

Torej ni nova moda, ker moja dva sta zdaj stara 18 in 14 let.:)))

“Prosim povejte mi ali se motim, če menim, da se kožica na lulčku zaraste, če se otroku redno ob čiščenju ali kopanju ne potegne navzdol in dobro umije lulčka?”

:)))))) Ne, seveda se ne zaraste, zaraščena je itak že. Sčasoma popusti pri večini otrok. Nekatere pa je treba odpeljati na manjšo operacijo.

Mene si pa prav potolažila s tem pisanjem. Ker tudi našemu enoletniku kožica ne gre nikamor, in sem mislila, da je bolj izjema. Pa vidim, da jih ni tako malo…

Ne, Toncka, seveda ni izjema. Spodaj je že nekdo kopiral:

HIGIENA DEČKOVEGA PENISA IN FIMOZA

Običajno je ob rojstvu kožica spolovila pri dečku prilepljena na glavico penisa s plastjo celic. V naslednjih petih letih se kožica naravno loči od glavice brez naše pomoči. To pospešijo še normalne erekcije v otroški dobi, lahko že v dobi dojenčka, ki raztegujejo kožo. Na splošno kožica zahteva minimalno, toda pravilno oskrbo, ki jo najprej izvajamo starši, kasneje pa pravilne nege naučimo še otroka.

V spodnjem postu je napisan še način, kako izvajamo higieno.

Tudi pri mojem je šla kožica dol šele pri 4 ali celo 5 letih. Brez panike. Nimam pojma, ti pa tisto kožico pusti pri miru, umij samo okrog.

Pri enoletniku nima smisla truditi se s kožico, naj to opravi pediater. Po četrtem letu pa bo že primerno.

mi smo se trudili in se je glede na izkušje kolegice ob posegu na otroku ZELO OBRESTOVALO.
Res pa je, da se moraš res pri vsakem kopanju potrudit in se ukvarjat še z lulčkom.

Zgleda,da veliko staršev fantkov sploh ne umiva pod kožico,ampak samo tako,površinsko,zato (tudi) pride do tega.Potem pa je seveda kriv pediater in prirojena “napaka”!
Nisem rekla,da vsi tako delate,ne me napadat,ampak enim je to skrajno neprijetno opravilo in rajši kot malo potrpeti,pustijo vse zanemar in ….

Ja,krivdo zvalijo na druge in ne na higieno.

A nisi dobro prebrala? Kako pa naj umiješ pod kožico, če se ta skoraj ne premakne? Jaz nikoli ne uspem prit do nobenih belih pikic ali česarkoli drugega, ko brkljam okoli tistega lulčka…

To ni nova moda, ampak kožice se ne vleče dol, da se jo trenira, ampak gre pri večini sama dol, ko se deček malo bolje začne spoznavat 🙂 Le majhen odstotek fantkov je, kjer je poseg resnično nujen. Z vlečenjem delamo drobne zarezice in brazgotine in če ne delaš tega redno in kakšna dva do tri tedne pustiš, se zaraste nazaj in takrat je poseg nujen. zaradi nerednega vlečenja. Povelče se le toliko, da se umije in ne zato, da bi šla kožica čimprej dol. Meni je mimo, da nekaj, kar je narava zaščitila z namenom in to je vsekakor kožica pri lulčku, vlečemo na silo. Se mi zdi mimo, če pomislim, da bi še punčkam zaradi higiene kaj raztegovali, da ne bi kasneje bolelo.

Imam velik problem star sem 15,5 let in kozica mi noce iti dol kaj naj naredim

Me pa tudi zelo boli ko jo skusam dati do konca dol

Nehaj si kozo vlačit na penis, da te ni sram. Pusti žival pri miru!

Ce ne gre, se splaca narocit pri urologu na Polikliniki. Ta kozico potegne dol v sekundi in ni treba operacije.

A bi se jo dalo nagltrenirati

Jas sem pa str 11 let in sem pri umivanju pozabil si umiti lulček in dos sem mami povedal da me boli in mi je rekla da si ga naj bolj umije da imam lahko umazano pot kožico in jas ko si ga pogledam zgleda kot da je zalimana na lulček in upam da bo bolje.

Odgovor na objavo uporabnika
Gašper751, 21.12.2022 ob 21:08

Jas sem pa str 11 let in sem pri umivanju pozabil si umiti lulček in dos sem mami povedal da me boli in mi je rekla da si ga naj bolj umije da imam lahko umazano pot kožico in jas ko si ga pogledam zgleda kot da je zalimana na lulček in upam da bo bolje.

jel dao Bog rješenje? jel reko šta i kako treba?

e pa…

itak je fejk komentar ampak trpite.

New Report

Close