Najdi forum

nizek pulz

Pozdravljeni

pišem vam v upanju, da mi boste znali svetovati. Pred 14 dnevi sem imela laparoskopsko operacijo žolčnika in pred tem sem morala narediti ustrezne preiskave, med drugimi tudi ekg. Pokazal je zelo nizek pulz in sicer 49 utripov/min. Pom operaciji so me opozorili na moj nizek pulz, ki komaj kdaj doseže 60 utripov/min. Moja osebna zdravnica mi je dala napotnico za kardiologa, vendar je pri nas 4 mesece čakalna doba (diagnostični bled). Malo sem razmišljala nazaj in se spomnim, da sem že cca. pol leta zelo zelo utrujena. Kadar popoldan zaspim imam pulz okrog 50. Naj povem še to, da sem bila kadilka, v otroštvu sem prebolela šum na srcu, drugih težav razen vedno nizkega krvnega tlaka nisem imela nikoli. Stara sem 32 let.

Prejšnje leto sem se zelo malo ukvarjala sama s sabo, ker smo se selili, imeli smrt v družini, poroko, skratka ni bilo časa.

Zanima me, če bi s športom (tek) lahko izbolšala pulz? Obstajajo kakšna zdravila? Kam naj grem na pregled, da bom prej na vrsti? Kaj naj sploh počnem in kako nevarnen je nizek pulz?

Najlepša hvala za odgovor in lep dan še naprej

lunca33

Pozdravljeni

niste mi odgovorili ali mogoče odgovor pride kasneje?

hvala in lep dan

lunca

Po mednarodnem dogovoru je srčna frekvenca pri odraslih, če je med 60-100 utripi na minuto. Pri frekvenci pod 60 utripov na minuto s pregledom EKG ugotovimo, če je razlog za tako stanje dobra telesna kondicija preiskovanca ali posledica srčne bolezni. Iz vašega dopisa povzemam, da je pred operacijo žolčnika kardiolog videl vaš EKG in, da ni imel zadržkov za operativni poseg.
Če ne veste ali imate počasno bitje srca zaradi bolezni srca ali zaradi splošne kondicije, prosite vašo zdravnico, da opravi EKG pregled. Prepričan sem, da bo že takoj ugotovila, če srce bije počasi zaradi bolezni. V takem primeru je prav, da greste na pregled h kardiologu. Ker menim, da je za vašo sedanjo utrujenost krivo napeto življenje se za pregled pri kardiologu posebno ne mudi. Redno se gibajte in naj vas ne moti nizka srčna frekvenca. Šum na srcu, ki je izginil, je bil funkcionalne narave.
Lahko nam še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Lep pozdrav!

Pred sedmimi leti mi je iz nepojasnjenih razlogov srce kar nekajkrat pošteno podivjalo, toda se tudi takoj po recimo drugem ekg-ju vrnilo v normalni okvir.Po 24 urnem merjenju s holterjem ni bilo ugotovljenih nepravilnosti, toda kljub temu mi je zdravnica predpisala dnevno 1/2 tabletke propranolol, katero še danes jemljem.Utrip je vedno nekako med 70 in 90 utripov, pritisk vedno zelo nizek (največ 110/85) pojavljajo pa se mi izostanki srčnega utripa (kot bi se srce ustavilo potem pa po nekaj sekundah nekaj zelo močnih in hitrih utripov in naprej normalno).Vendar pa te izostanke ne morem povezati s kakšnim določenim dogodkom , kar pride in mine.Stara sem 38 let nikoli kadila, ne pijem kave niti alkoholnih pijač.V predelu srca me občasno tudi tišči in zbada- bi rekla da mi je hudo pri srcu. Zaradi tega me je strah in razmišljam da bi se naročila na ultrazvok srca. Ima smisel ali je strah odveč?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Vsebina vašega sporočila dopušča sum, da se pri vas ponavljajo posamezni neredni srčni utripi oziroma, da imate kratke napade nerednega bitja srca. Zdravnik vam je predpisal 1/2 tablete Propranolola na dan v upanju, da bo ta odmerek zadosten za preprčevanje nastopa nerednih utripov. Menim, da lahko poizkusite povečati odmerek Propranolola skozi 1-2 tedna, da bi preprečili ponavljanje nerednih utripov. Bolj kot UZ pregled srca bi koristilo 24-urno snemanje EKG (Holter), da bi ugotovili naravo motnje. Zdi se mi, da je vaš strah trenutno odveč.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni, zadnje čase se mi dogajajo čudne stvari z mojim pulzom,v mirovanju imam 40 pulza in vsake toliko časa mi tudi neredno bije parkrat mi utripa normalno potem pavza in kar na enkrat bum in vsake toliko časa se mi zavrti in sem resno zaskrbljen. res pa je da sem šprtno aktiven 5 krat tednsko in kadar se ukvarjam z športom je vse v najlepšem redu ko pa mirujem pa se mi dogaja to neredno utripanje srca.

hvala za odgovor in Lp.

Ko nam bolnik pove, da so motnje v delovanju srca bolj izražene v mirovanju kot pri telesni ali duševni obremenitvi, se, navadno, najprej nagibamo k mnenju, da je težava funkcionalne narave. Izgleda, da imate več krat prezgodnje utripe (ekstrasistole) in, da včasih izpadejo posamezni utripi. Za dokončno diagnozo vam priporočam, da opravite pregled EKG in, da se posvetujete z izbranim zdravnikom in kardiologom (?).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close