Starševski čvek

sadje in zelenjava

Default avatar
Ali jetse vsak dan sadje in zelenjavo? Koliko? Kdaj? In Kaj?
Ker men po pravic povedano ne znese, zjutraj na hitro pozajtrkujem kakšen jogurt, v službi pomalicam kak sendvič (včasih banano, ostalega sadja nimam časa lupit in jest), potem kosilo (nekaj na hitro, ker smo vsi lačni ko volki, ko pridemo domov) in potem večerja (običajno kakšen namaz, čokolino hrenovke ipd.)

Nimam pojma, kam naj v ta tempo stlačim še kakšno sadje. Kdaj pa ve jeste sadje in zelenjavo?
Default avatar
lahko poješ kaj med pripravo kosila ali med kosilom in večerjo
Default avatar
aja,lahko pa si ga že doma olupiš in shraniš v posodo,ki se dobro zapre in imaš za v službo
Default avatar
Sadje jemo pa res vask dan. Kakšno jabolko, banano, obožujemo pomaranče.

Zelenjavo pač takrat, ko naredim kakšno prilogo, enolončnico ali pa npr. sveže kumare in paradižnik v sendviču.
Default avatar
Zvečer, ko gredo otroci spat, si pripravim sok dveh pomaranč z dodatkom tekočega jogurta. Včasih jem mandarine, poleti breskve. Če se le da (če me kaj ne premami ob večerji drugih), je to moja večerja.
Otroci jedo sadje za malico.

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar
Se trudimo.
Zjutraj vsaj 100% sok, pop.malica sadje, za večerjo najprej solata ( radič, zelje, motovilec, por, zelena) in šele potem kaj drugega, če je lakota hzda., Za kosila se potrudim, da naredim med tednom vsaj 2x tedensko mineštro, drugače pa priloge.
Default avatar
namesto sendviča v službi sadje. zelenjava pa je tudi solata, ki je običajno vsaj pri nas priloga pri kosilu
Default avatar
jem jabolka, mandarine, sploh zdaj pozimi tudi kakšno suho sadje (suhe marelice, rozine, lešnike...) - nimam pravila, kdaj, ampak kar tako vmes med obroki! Kakšo jabolko pa je tako in tako najbolje pojesti pred obrokom, ker se vitamini mnogo bolje absorbirajo "na tešče", kot če ješ takoj po obedu - takrat kvečjemu gnije in vre v želodcu! Kot ti je ena že rekla, vzami si zraven in si že nareži in daj v posodico (npr. mandarino, jabolko, pa kako suho sadje... ali kar mešano), saj tako marsikdo naredi!
LP
Default avatar
Za zajtrk vedno sadje, kosilo pa je tudi večinoma iz zelenjave.
Default avatar
Zelo ali celo najenostavneje je jesti sadje in zelenjavo, še najbolje presno (nič kuhano, le oprano), recimo takole:

- za zajtrk sveže iztisnjen sadni sok, ali kar sadež v roko, če ni časa,
- za malico jabolko, banana, hruška, breskev ali pest suhega sadja (orehi, datlji, rozine, suhe marelice)
- za kosilo velika skleda mešane solate (zelena, bučke, korenček, paprika, fižol,kumara, itd ...)
- za malico sveže sadje ali pest suhega sadja
- za večerjo, solata, sadni sok, posamezni kos sadja.

Če skrbiš za pestro sadno - zelenjavno prehrano in tega poješ dovolj, mine želja po drugem balastu (sladkarijah, kuhani hrani itd...).

Za začetek poizkusi le sadni zajtrk, čez nekaj dni dodaj še sadno dopoldansko malico... po teh dveh osvojenih korakih si že zelo veliko naredila za svoje telo...
Default avatar
Do kosila jem vedno le sadje, če je za pripravit, npr. svež ananas, mango...olupim in narežem doma in shranim v posodo s pokrovom in nesem drug dan s sabo.
Pri kosilu imamo vedno kup mešane zelenjave, tudi zato, ker jem ločevalno in zraven vsakega obroka paše zelenjava.
Za večerjo pa kako solato, kaj mesnega ali testeninskega mi je pretežko.
Da sem pa prišla do takega načina prehranjevanja, je bilo potrebno drastično spremeniti ustaljene navade, pa vendar se splača, pozna se na zdravju, prebavi in na počutju.
Default avatar
naj mi ena pove primer kosila, ki je brez zelenjave. meni ni jasno kako lahko sestaviš kosilo brez zelenjave
Default avatar
[quote ena tuja]naj mi ena pove primer kosila, ki je brez zelenjave. meni ni jasno kako lahko sestaviš kosilo brez zelenjave[/quote]

golaž in polenta
zrezki v lovski omaki in kruhovi cmoki
testenine s sirovo omako
pečena postrv
pizza
....

če paradižnikova mezga, zelišča in začimbe ne šteješ k zelenjavi, potem je ogromno jedi nezelenjavnih
Default avatar
Zjutraj sveže stisnjem pomarančni sok, pa vsak dan si v službo nesem s sabo že umito jabolko. POtem ga poglodam kar ob računalniku in delu, tako da pomanjkanje časa ne more biti izgovor. Kosilo jem potem kasneje - med službeno malico - tako da ob prihodu domov spet z otrokom upaliva eno sadno malico.

Saj se da, samo malo potrudit se je treba.

če pa kam gremo (med vikendi) si pa mi tudi vnaprej olupimo, narežemo sadje, ga spravimo v posodico in potem med izletom družno jemo.
Default avatar
meni pa je to kar je naštela "se da" malica in ne kosilo. pri kosilu morajo biti tri stvari npr. zrezki, cmoki in solata.tudi pečena postrv brez vsega ni nobeno kosilo. mi doma ne kompliciramo, samo testenine s sirovo omako so za nas kosilo, če je zraven polna skleda solate. nimamo vsak dan juhe ampak tri jedi pa morajo biti. tudi če so preproste npr, zelenjavna juha, šmorn, kompot. tako!
Default avatar
Ne, ne jem. Sadja itak ne maram najbolj, pa ga včasih pojem bolj zaradi tega, ker mi vse težijo, da je zdravo:). Zelenjavo jem sicer večkrat, ma vsak dan pa zagotovo ne.:)
Default avatar
golaž in polenta
zrezki v lovski omaki in kruhovi cmoki
testenine s sirovo omako
pečena postrv
pizza
....

Od vsega naštetega pri nas samo pico jemo brez velike sklede solate.