Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dopust v tople kraje – slabosti, driske…

dopust v tople kraje – slabosti, driske…

kaj mi svetujete glede dopusta v tople kraje kjer obstaja možnost,da bomo imeli težave s prebavo?
poleg izogibanja neprekuhani hrani, vodi iz pipe, sumljivi hrani?
s sabo rupurut – kaj še?

ali res pomaga da vsak dan rukneš malo žganega?

hvala za pomoč!

Veliko previdnosti in šnopc po vsakem obroku. Ne pij niti kakšnih koktajlčkov v katerih je led…nikoli ne veš, od kje tisti led…

Priporočam umivanje zob z ustekleničeno vodo, še posebej za otroke, izogibaj se ledenim kockam kajti velikokje jih delajo z vodo iz pipe, če ste bolj občutljivi se izogibajte sadju in zelenjavi v hotelih, kajti perejo ga pod pipo, sadje ki ga kupiš na tržnici oprei z ustekleničeno vodo in seveda ne pozabi na šnpps ali viski pa ne bi smelo biti težav.

Lep dopust.

Tole z šnopsom je en velik shit. Ne vem kdi di je to izmislil. Šele alko nad 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola ubije bakterije , viruse. Vsekakor pa ustekleničena voda, sadje ki se olupi. Izogibanje majonezam in sumljivim jajčnim jedem.

Sicer so moje izkušnje samo iz sredozemskih držav (vključno s Tunizijo), a še nikjer nismo imeli težav, niti najmanjših, čeprav smo potovali tudi z majhnima otrokoma.

Kot so ti svetovali že zgoraj – predvsem ustekleničena voda. Jaz bi dodala samo še, da pretiravanje v nočemer ni dobro. Če boste želodce obremenjevali z velikimi količinami hrane drugačnega okusa, jo zalivali z velikimi količinami alkohola in prebavljali na vročem soncu, je velika verjetnost težav.

Preprečevanje okužb z alkoholom je pa smešno, zame izgovor za prikrite alkoholike. A si predstavljaš, če sploh nisi navajena žganih pijač, prideš v klimo, ki je nisi navajena, ješ drugače, pol pa še nekaj šnopčkov rukneš – ne vem, no, jaz bi bila potem samo še za v posteljo…

Sicer pa se zelo lepo imejte!

No dajte mi lepo prosim povedat, če vse to velja tudi za Bolgarijo? (Zlata obala)… Namreč gremo tja poleti in ne vem, a se je tudi tam treba izogibati vsemu temu…

Hvala, by

mi nismo meli nobenih težav!
zobe smo umivali z navadno vodo, pa pit pa je bilo v naših časih tako poceni, da smo si jo vso kupovali.

Za začetek – kaj so zate topli kraji?
Egipt? Tunizija? Bali? Fidži? Grčija?
Razlike so ogromne!

New Report

Close