Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pritožba na odločbo o otr. dodatku

Pritožba na odločbo o otr. dodatku

Torej, dobila sem odločbo za OD, na katero bi se pritožila. Kam pošljem pritožbo? Ker piše, da se lahko pritožim na Ministrstvo za delo, družine in soc, zadeve, LJubljana, Kotnikova 5. Pritožba se vloži pisno ali poda ustno pri CSD, ki je to odločbo izdal. Se pravi oddam tam, kjer so mi mojo odločno izdali, ampak naslovim na Ljubljano al kako? Pa ali moram ponovno dodati vsa dokazila, ki izkazujejo moj status ali zadostuje to, da sem jim poslala zraven vloge za OD?

Pa če ima katera člen, zakon,…..karkoli, ki bi mi pomagal pri pritožbi. Upoštevali so mi dohodke iz 2006, kljub temu, da sem dodala potrdilo o nezaposlenosti, in ne dobivam denarnega nadomestila ali česa podobnega.

Hvala za vsak namig ali nasvet.

LP, mOjca

A ti niso lepo napisali? Lahko oddaš USTNO. Kar pomeni, da se zglasi na CSD, ki je odločbo izdal.

Kar se tiče ustno pri nas odpove, ker sem tam že bila in mi je referent rekel, da je odločbo mirodajna in to bo velja. Zato bi se rada pritožila pisno in ne vem kam naj naslovim. Na moj pristojen CSD ali Ljubljano.

Hvala in lp, Mojca

nova
Uredništvo priporoča

merodajna

Hvala za odgovor, lektoriranje mi je zelo v pomoč pri moji težavi.

Lp, MOjca

Tako kot je bilo že rečeno. Pritožbo nasloviš na tisti CSD, ki jo je izdelal. Seveda jo je možno podat ustno na zapisnik (zahtevaj kopijo zapisnika) oz. sama napišeš in jo oddaš v tajništvo CSDja. Spet zahtevaj, da ti dajo potrdilo o tem, da si se pritožila. Lahko jo pošlješ tudi po pošti, priporočeno.
V roku 15 dni moraš dobiti novo odločbo oz. dopis s katerim te seznanjajo, da so tvojo pritožbo poslali na MDDSZ. V nasprotnem primeru se lahko pritožiš na molk organa.

Najlepša hvala za odgovor.

LP, MOjca

še drugič;)

Upam, da ne 🙂

LP, MOjca

mogoče ti pa kdaj vseeno prav pride, pa ne se razburjati, nisem mislila nič slabega

Po mojih izkušnjah – lahko kar začneš pisati tudi pritožbo na molk organa (če ti ne bo odgovoril pristojni CSD).

csd ti nima kaj odgovarjat, ker je pritožbeni organ pristojno ministrstvo za delo, družino in soc. zadeve. scd tvojo pritožbo samo sprejme in jo nato s celotnim spisom vred odstopi na ministrstvo, ki o tvoji pritožbi odloči.

Zarja piše…”V roku 15 dni moraš dobiti novo odločbo oz. dopis s katerim te seznanjajo, da so tvojo pritožbo poslali na MDDSZ. V nasprotnem primeru se lahko pritožiš na molk organa”

niso ti dolžni izdati nove odločbe, ker s trenutkom, ko pritožbo in spis odstopijo na ministrstvo, v zadevi niso več pristojni. edino, če ministrstvo ugodi tvoji pritožbi in csd-ju naloži, naj izda novo odločbo, potem so jo dolžni izdati.

dopis, v katerem te seznanijo, da so pritožbo odstopili na ministrstvo (a to res delajo? namreč, obveščajo??), pa ni upravni akt, na katerega bi se bilo možno pritožiti v kakršnemkoli smislu. dopisi niti pravnega pouka nimajo, torej niso izpodbojni in so na nek način le informativnega značaja.

Mojca, zadevo nasloviš “pritožba na ministrstvo… v zvezi z odločbo…” in jo priporočeno pošlješ na pristojni csd ali kar neseš k njim v vložišče, kjer ti o prejemu izdajo potrdilo. sklicuj pa se na člene, ki so omenjeni v odločbi, ki jo izpodbijaš. ustrezen zakon najdi na internetu, poglej člene, ki jih omenjajo in potem napiši, kaj te v zvezi z odločbo moti in kaj meniš, da so narobe naredili.

lahko ponovno oddaš vsa potrdila, ni pa nujno,saj csd odstopi cel spis na ministrstvo. ti samo opozori na vse napake in zahtevaj ponovno presojo dokazov.

No, tole o molku organu lahko komentiram iz prve roke.
Napisala pritožbo na molk organa 4 leta nazaj!!! Odgovora še vedno nobenega. CSD je moj spis po pomoti že uničil, delovno in socialno sodišče pa menda take stvari razrešuje 7 let…

csd ti nima kaj odgovarjat, ker je pritožbeni organ pristojno ministrstvo za delo, družino in soc. zadeve. scd tvojo pritožbo samo sprejme in jo nato s celotnim spisom vred odstopi na ministrstvo, ki o tvoji pritožbi odloči.

Zarja piše…”V roku 15 dni moraš dobiti novo odločbo oz. dopis s katerim te seznanjajo, da so tvojo pritožbo poslali na MDDSZ. V nasprotnem primeru se lahko pritožiš na molk organa”

niso ti dolžni izdati nove odločbe, ker s trenutkom, ko pritožbo in spis odstopijo na ministrstvo, v zadevi niso več pristojni. edino, če ministrstvo ugodi tvoji pritožbi in csd-ju naloži, naj izda novo odločbo, potem so jo dolžni izdati.

dopis, v katerem te seznanijo, da so pritožbo odstopili na ministrstvo (a to res delajo? namreč, obveščajo??), pa ni upravni akt, na katerega bi se bilo možno pritožiti v kakršnemkoli smislu. dopisi niti pravnega pouka nimajo, torej niso izpodbojni in so na nek način le informativnega značaja.

Mojca, zadevo nasloviš “pritožba na ministrstvo… v zvezi z odločbo…” in jo priporočeno pošlješ na pristojni csd ali kar neseš k njim v vložišče, kjer ti o prejemu izdajo potrdilo. sklicuj pa se na člene, ki so omenjeni v odločbi, ki jo izpodbijaš. ustrezen zakon najdi na internetu, poglej člene, ki jih omenjajo in potem napiši, kaj te v zvezi z odločbo moti in kaj meniš, da so narobe naredili.

lahko ponovno oddaš vsa potrdila, ni pa nujno,saj csd odstopi cel spis na ministrstvo. ti samo opozori na vse napake in zahtevaj ponovno presojo dokazov.

Pozdravljena!

Če boš upoštevala metulko, torej, da boš že kar pisala pritožbo za molk organa, navkljub da rok 15 dni ni še mimo pa npr. si že poslala pritožbo, ti bodo to drugo pritožbo, namreč na molk organa kratko malo zavrgli, saj se zadeve še rešuje in rok še ni pretekel.

Pa še z ihto boš šla spat, čeprav ti lahko CSD reši tebi v prid ali MDDSZ.

p.s.- vkolikor boš naslednjič želela podati pritožbo ustno na zapisnik pri delavcu, ki je reševal vašo zadevo, in je pritožba časovno veljavna (v roku 15 dni) ter le ta ne bo tega želel narediti (kot je bilo zgoraj napisano s tvoje strani), zahtevaj direktorja, v kolikor taisti delavec ne bo želel podati izjavo, da vam ni želel opraviti pritožbe ustno na zapisnik, ki je vaša ustavna pravica, predvsem pa upravna pravica. Ta delavec in njegov delodajalec (CSD), lahko ob takem ravnanju dobi inšpekcijo za vrat in kazen – le potrdila morate imeti o zadevi (se pravi, če delavec noče narediti ustne pritožbe in ali da tudi direktor zadeve ne preveri isti dan), greste isti dan na Inšpekcijo za socialne zadeve!

Še to: četudi bi vaša pritožba bila časovno prepozna, MORA od vas vzeti izjavo na zapisnik, v kolikor vi to zahtevate!
Po Zakonu o splošnem upravnem postopku (načelo zakonitosti, n. varstva strank, n. pravica pritožbe!) – čl. 42., 63!, 229!

Lep pozdrav! Tina

New Report

Close