Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija razvojna amb., šum na srcu

razvojna amb., šum na srcu

Pozdravljeni!
Zanima me, v katerih primerih ti podaljšajo porodniški dopust oz. katere bolezni so tiste, ki vplivajo, da je mamica dlje časa doma z otrokom.
Imam 10 mesečno hčerkico, ki so ji slišali šum na srčku, bili smo na pregledu in pravijo, da je to šum, ki ponavadi “izveni” do tretjega leta starosti, naročili so nas na UZ srca. Naj omenim, da imamo še 6 letno hčerko, ki se je pa rodila s šumom na srcu in so mi takrat podaljšali porodniški dopust do njenega dopolnjenega 15. meseca starosti – to je za 4 mesece.
Našo 10 mesečno hčerko smo peljali tudi v razvojno ambulanto, ker še ne sedi samostojno in se ne dviguje – malce zaostaja v razvoju. Naročeni smo na fizioterapije in čez 2 meseca na kontrolo.
Povejte mi prosim, če v mojem primeru podaljša komisija porodniški dopust mamici in do kdaj. Za 3 mesece ali do dopolnjenega 15. meseca starosti.
Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav! Nina

Pozdravljeni, Ninika000,
šum na srcu, ki ga označimo kot fiziološkega (torej ni bolezni srca) ni vzrok podaljšanju porodnega dopusta (kajti potem bi podaljšali porodni doust kakšnim 25% mamic samo zaradi šuma). Če bo torej srce na UZ v redu, potem ni razloga za podaljšanje, saj gre za zdravo srce.
Glede gibalnega razvoja imate malo več možnosti, če deklica zaostaja v razvoju, to vam bo povedala razvojna pediatrinja na pregledu in vam tudi dala potrdilo, ki ga boste priložili prošnji za podaljšanje porodniške na CSD.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za vaš odgovor in čas, ki ste si ga vzeli zame.
Danes sem dobila izvid iz razvojne ambulante.
Diagnoza: Prirojeni mišični hipertonus.

Na internetu ne najdem ničesar pod temi tremi besedami.
Kaj pomeni to na kratko? Pravite, da mi mora dat razvojna pediatrinja potrdilo, ki naj ga priložim prošnji za podaljšanje porodniškega dopusta na CSD. Nič mi ni dala, ko smo bili na pregledu. Pregled imamo šele čez dva meseca, takrat mi bo že potekel porodniški dopust.
Naj jo vprašam? Imam občutek, da ti zdravniki ti nič ne povedo, kot da nočejo, da so starši več doma z otroki. Če sam nič ne veš in se pozanimaš, si ubog. Kot, da gre iz njihovih denarnic. Povsod isto.
Hvala še enkrat in prosim za obrazložitev diagnoze.

Pomeni, da je v mišicah povečana napetost (hipertonija), kar vpliva tako na gibanje kot ves telesni razvoj.
Če razvojno pediatrinjo niste nič vprašali, potem vam potrdila seveda ni dala. Povejte ji, da boste zaporisli zapodaljšanje in jo prosite za potrdilo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close