Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jodirana ali nejodirana sol

jodirana ali nejodirana sol

kaj je bolje, da je sol jodirana ali nejodirana,

Jodirana.

Živi in pusti živeti

Nerafinirana!!!

po podatkih, ki jih imamo (potrošniki) trenutno, jodirana, ker pa nam pogosto marsikaj prikrivajo (ne bi npr. o fluoriranju vode ipd.), pa zagotovo ne bomo vedeli nikoli ali še dolgo!

LP

P.S: Se pa dobi nejodirana sol mislim da v Mercatorju, vsaj pred časom se je!

Jodirana sol je boljša saj naše telo potrebuje jod za pravilno delovanje ščitnice. S samo hrano zelo težko dobimo zadosti joda. Ni dovolj da na škatlici samo piše jodirana sol mora nujno biti tudi navedena količina npr. Paška sol je ena od takih. LP

kaj pa, morska ali kamena sol

Ja to tudi mene zanima, katera je bolj zdrava?

Zdravi ljudje potrebujejo tudi jod za naormalno delovanje telesa. Zato so začeli jodirat sol. Je pa po nekaterih trditvah preveč jodirana. Samo to je že druga tema. Če pa imaš avtoimunsko obolenje ščitnice, pa se je jodirani bolje izogibat.

morska je vsekakor boljša od kamene!!

Meni se zdi da je tako:
– morska sol vsebuje jod
– kamena sol ga ne vsebuje, zato jo jodirajo.

Zadnjič sem kupila solni cvet iz Piranskih solin (Solnce), bila je ravno neka predstavitev. No, tisti gospod mi je povedal, da je najbolje soliti, ko je hrana že malo ohlajena (ne več kot 60 stopinj C), ker se v nasprotnem primeru jod iz soli veže na proteine oz. druge komponente v hrani in ga potem telo v tej obliki ne more izkoristiti.

Solni cvet je najboljša sol. Ampak kdor je kdaj videl naše soline je nikoli več ne uporabi.
Galebi namreč raznašajo bližnje odlagališče smeti. Tako na vrhu solin najdeš vse okoliške smeti. Seveda to čistijo ampak škifo je pa vseeno.
Solni cvet je pa ravno ta prva plast soli.

zakaj že?

joooj Kitty, kaj si morala povedat ;)))
bljak
pa kaj nimajo nobene sanitarne kontrole, saj gre vendar za hrano!!

zakaj že?[/quote]

Zakaj?? Prvič iz higienskih razlogov in drugič ker vsebuje mnogo več mineralov! Pa tudi makrobiotika, ki je en najbolj zdravih načinov in filozofij prehranjevanja (si je z njo že marsikdo tudi raka pozdravil) nedvoumno zagovarja uporabo morske soli, po možnosti nerafinirane!

a galebi? :)))

New Report

Close