Med.Over.Net

Pediatrija

Odgovarjajo: Tatjana Grmek Martinjaš, dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine

Zdravstveni nasveti, e-svetovanje, podpora in izmenjava mnenj o naših najmlajših.

Tatjana Grmek Martinjaš , dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine

Tanč

Spet vnete oči

Default avatar

Goga3

Brala sem vaše odgovore v zvezi z vnetimi očmi, a imam vseeno eno vprašanje. Triletna hčerka je imela pred enim mesecem vnete oči, solzile so se ji, občasno so bile zlepljene, zelenega izcedka pa ni bilo. Vseeno smo dobili Tobrex kapljice in mazilo, vendar ji ju nisem dajala. Oči smo pozdravili z mojim mlekom, saj imamo tudi dojenčka, ki ga dojim. V porodnišnici sem namreč večkrat slišala ta nasvet.

Zdaj se je vnetje ponovilo, drugih znakov kakšne viroze pa ni. Spet nameravam poskusiti z mlekom, čeprav bo trajalo kakšna 2 ali 3 dni dlje, da se bodo oči pozdravile. Zanima me vaše mnenje glede takšnega zdravljenja in ali lahko zelo vnete oči dolgoročno vplivajo na vid.

Zakaj se kar skorajda preventivno predpisujejo antibiotične kapljice? Se oči brez njih, če so res zelo vnete, ne pozdravijo?

hvala za vaše odgovore!
Default avatar

Tanč

Pozdravljeni, Goga,
kot sami vidite, se je vnetje brez zdravljenja ponovilo. Vnete oči, četudi gre za virusno vnetje, se hitro sekundarno inficirajo, ker otroka srbijo in si jih kar naprej menca (pa gotovo ne s sterilnimi rokami).
Svetujem vam, da tokrat uporabite Tobrex kapljice in mazilo, saj drugih znakov, razen vnetja oči, otrok nima in gre prav gotovo za bakterijsko vnetje.
Če bi se stalno ponavljalo gnojno vnetje, se le-to seveda lahko razširi in poškoduje tudi globlje strukture v očesu.
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46
Default avatar

Goga3

Hvala za vas odgovor, vljudno pa prosim za še eno mnenje. V drugih odgovorih sem brala vase mnenje, da Tobrex ni potreben, ce ni zelenega izcedka. Meni pa ga svetujete. Je to zato, ker se razlikuje virusno od bakterijskega vnetja ali, ker se je po enem mesecu vnetje ponovilo?

Hčerka ima namrec oci le rahlo pordele, malo se solzijo, izcedek je brezbarven ali obcasno bel. Ko ji oci ocistim s fiziolosko in mlekom, so kar nekaj casa ciste. Je pa zacela vceraj malo pokasljevati, pa nosek je poln. Mislite, da je kljub vsemu boljse uporabiti Tobrex?

Hvala se enkrat za vas cas!
Default avatar

Tanč

Pozdravljeni, Goga,
vnetje se je pri vas ponovilo, otrok prvič ni bil zdravljen in je sedaj dosti bolj verjetno, da gre za tako vnetje, ki se brez zdarvljenja ne bo dobro pozdravilo ali se bo ponavljalo. Seveda vam tega ne morem zatrditi in tudi res je, da se konec koncev vsako tako vnetje samo pozdravi. Če se vam otrok ne smili, ko ima vnete, srbeče in solzeče oči.
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46