Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali ste cepili samoplačniško proti HPV ?

Ali ste cepili samoplačniško proti HPV ?

Zanima me, koliko staršev se je odločilo samoplačniško cepiti svoje hčerke proti raku materničnega vratu?

Koliko so bile vaše hčerke stare, ko ste se odločili za to in kje ste jih cepili?

Preden se odločite, priporočam tole analizo.

http://www.svet-je-lep.com/prehrana/cepljenje_proti_raku_na_matericnem_vratu.php

Nimam hcerke, sama pa sem prestara za cepljenje proti HPV. Ne vem, kako bi se odločila, ce bi jo imela. Mogoce bi malo pocakala, da se cepivo malo uveljavi.
Celega besedila na zgornjem linku se mi ne da brat, ker se mi zdi, da je usmerjeno bolj proti cepljenju nasploh.

Najpomembnejse je, da svoje hcerke izobrazite o tem, da se HPV (ki povzroca rak maternicnega vratu) prenaša izkljucno spolno. Večje ko bo stevilo partnerjev, s katerim bo imela odnose brez kondoma, vecje bo tveganje, da se bo okuzila in morda enkrat kasneje zbolela.
Mladi (in malo starejsi) se ne zavedajo, da kondom ni samo zascita pred nezeleno zanositvijo in okuzbo s HIV, ampak tudi pred vsemi moznimi ‘zivalmi’, ki se še spolno prenasajo (HPV, hepatitis B in C, klamidijske in mikoplazemske okuzbe – neredek vzrok neplodnosti, gonoreja, sifilis…) in ki sploh niso redke.

Aja, najboljsi je pa seveda celibat. 🙂

Sama imam tri hčere in nobene ne mislim dati cepiti. Prvič, ker presneto dobro vem, kaj cepiva so, predvsem kot sestra farmacevtke vem, da za razliko od zdravil le-ta niso preizkušena in imajo večkrat kup stranskih učinkov, ki so dosti hujši, kot če bi tisto bolezen preboleli. (žal so tudi naši prijatelji odnesli težke posledice, od mame sodelavke, ki je po cepljenju proti gripi dobila krvavitve v možganih in od takrat ne vonja in ne okuša več, ima hude vrtoglavice, do sina naše zobozdravnice, ki je po ne vem več točno, katerem cepivu dobil multiplo sklerozo, ko pa sem šla študirati dosedaj raziskane primere po nekaterih najbolj razširjenih cepivih, predvsem gripi, me je pa sploh stisnilo, ker je zares hudih posledic strahovito veliko, le da se o tem seveda ne govori, saj gre žal tudi pri cepivih za tržno nišo – tisti, ki niso medicinci, pa itak verjamejo, ker nimajo znanja, da bi lahko realno poznali tako prednosti kot možne stranske učinke). Vsako cepivo je loterija – lahko ti pomaga, lahko ne, lahko pa si manjši ali večji invalid vso življenje.
Drugič zato, ker se s hčerami ogromno pogovarjamo, tudi o spolnosti in čeprav je to področje seveda s samimi ekstravagancami in ekstremi ves čas na tapeti v šoli (stare so 11, 13, 15 let), sta se starejši dve odločili, da ne mislita v posteljo z vsakim, tudi s prvim te, temveč mislita počakati čim bližje poroki. Mož je medicinec in jima je tudi na lep način predstavil namen spolnosti in zato verjetno razmišljata drugače.

Trapasto se mi zdi nastavljati druge ekstreme – celibat, ker to za nekoga, ki se želi poročiti, pač ni opcija. Mislim pa, da se da z vzgojo ogromno pripomoči, da imajo mladi do svojega telesa in s tem tudi spolnosti, kot tudi do namena mladostniških zaljubljenosti, pravilen odnos. To je verjetno najboljša garancija za odgovorno spolnost…

Nikakor. Po prebranih člankih in dejstvu, da so delali raziskave na mladih dekletih, ki so jim sledili največ pet let po cepljenju in dolgoročni učinki cepiva niti niso jasni, poleg tega pa zaščiti proti 4 od več kot 90 varaint tega virusa …
Skratka. Nisem se cepila, niti ne bi dala punčke. Pa nisem ena tistih, ki zavrača cepiva počez (mi je pa res ob njih tudi nelagodno…).

Toliko člankov si prebrala, da ne veš da je cepivo namenjeno le dekletom, ki še niso imele prvega spolnega odnosa.

jah vse so tolk člankov prebrale, da ne vedo niti tega, da ti kondom proti HPVju ne pomaga čisto nič, za HPV dobit celo sploh ni potrebno imet spolnih odnosov, hčerkice ga bodo komot fasale že s tem, ko bo njihov ljubimec (ki bo pač imel hpv) rajcal najprej svojga tiča, pol bo pa še njo mal po luliki in evo vam hpv.

ahh pa kaj češ… sto ljudi sto čudi.

cepijo se lahko vse ženske in ne samo deklice,ki še niso spolno aktivne.Res pa je ,da najbolj priporočajo nekje do 26 leta starosti.

Cepljenje je najbolj učinkovito pri deklicah in ženskah, preden imajo prve spolne stike in tako še niso bile izpostavljene okužbi s HPV

Koliko 25 letnic danes še ni imelo spolnega stika si lahko samo predstavljam.

Sicer pa lahko se cepijo do 25 oz. 26 leta. Priporoča se pa do 11 leta. Se pa strinjam, da kdor je prebral kaj člankov na to temo, to ve.

Jaz osebno, če bi imela hči bi jo cepila. Sama sem pa spolno aktivna .)))

No, jaz sem do danes imela samo 2 spolna partnerja, pa sem fasala HPV. S prvim sem imela več letno zvezo, z drugim pa sem poročena. Moža sem spoznala pri njegovih 27 letih in sem vedela, da ni več nedolžen. Kaj naj torej? Če mene vprašate, bi se raje prej cepila.

Se strinjam.To je bilo bolj namenjeno bralkam ,ki so že spolno aktivne in stare do 26 let.
Verjetno je pri njih pogoj,da je pap test vzet in popolnoma negativen.

Tudi jaz bom najbrž cepila svojo hčero.Mislim,da s tem nič ne škodiš,če pa bo to pripomoglo je vredno vseh 360 eurov in še več.

ko sem jaz gledala za nečakinjo je bilo v nekaterih krajih zastonj. Cepili bi jo v vsakem primeru se pa vseeno splača malo pogledat kako je pri vas.

he, he, he

Punce, nisem šla vsega brat, ampak dajte si malo prebrali o tej temi na http://www.kala.si, kjer lepo vse piše. Jaz imam fanta, če bi imela punčko, bi jo dala cepiti. Tiste maile, ki krožijo, da so v ZDA umrle punce po cepljenju, so pa en bla bla…

Mlajsi bomo cepili letos (konec OŠ). Tudi naši prijatelji cepijo (so cepili) hčere, stare med 13 in 15 let.

Za nekatere tukaj: lepo vas prosim, ne zavajajte javnosti, kako se da s kondomom preprečiti prenos HPV okužb. HPV se prenaša s kontaktom: z dotikom koža-koža, koža- sluznica, sluznica-sluznica. Edini način preprečevanja (če odštejemo cepljenje, ki ščiti pred okužbo z določenimi tipi HPV virusa), je popolna abstinenca spolnih odnosov (vkjučno s pettingom).

Pri 15 letih sem bila svetniška in polna dobrih sklepov bolj od svete Terezije in mislila sem čisto resno. Pri 18 sem prvič seksala, pri 25 sem bila pri dvomestni številki.
Dobri sklepi in odločitve o vzdržnosti so lepi, ampak imajo kratek rok trajanja.

Popolnoma se strinjam. Tudi mi bomo hčerko cepili.

Pa tudi vsa predpisana cepljenja smo dali skozi + cepivo proti klopnemu meningitisu in vsakoletno cepljenje proti gripi in je vse v redu.

LP

http://deteljica.moj-album.com/

Popolnoma se strinjam. Tudi mi bomo hčerko cepili.

Pa tudi vsa predpisana cepljenja smo dali skozi + cepivo proti klopnemu meningitisu in vsakoletno cepljenje proti gripi in je vse v redu.

LP[/quote]

Zaenkrat je še vse v redu. Kaj bo čez 10, 20, 30 in več let pa nihče ne ve. Pa še nihče tega ne bo povezoval s cepljenji.

mi na kraj pameti ne pade!

Sicer drži, da je prenos virusa HPV možen samo s pettingom, vendar pa HPV v pasivnem stanju ni zelo nalezljiv.
Poleg tega, le redkokatera okužba s HPV virusom izzveni v rak materničnega vratu.

Glede na pozitivne učinke cepljenja v primerjavi s tveganjem, v družini imamo visoko stopnjo občutljivosti na avtoimune bolezni, in v primerjavi z drugimi alternativami preventive zoper raka matreničnega vratu, mi naših deklat ne bomo cepili.

Tako kot kondom ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščita, to v enaki meri velja za cepljenje.

Toliko člankov si prebrala, da ne veš da je cepivo namenjeno le dekletom, ki še niso imele prvega spolnega odnosa.[/quote]

Se pač motiš.
Ker se lahko cepi vsaka ženska. Le reklamira se ga strašno za dekleta, ki niso imele spolnih odnosov. Pri čemer se ne ve, kako bo to vplivalo npr. na njihovo plodnost čez leta.

@Jasnica:
najbrž ne veš točno o čem pišeš, na kala.si si lahko prebereš cel kup lepih besed kako je to najnaj da otroka cepiš.
Pravi odgovor bo Evropska komisija za zdravila in Agencija za zdravila v Sloveniji, natančneje oddelki za farmakovigilanco ki se ukvarjajo z beleženjem neželjenih učinkov (lahko tudi smrtnih!).
Lepo si oglej statistiko neželjenih učinkov na teh naslovih, razmisli, debato pa kar prepusti tistim ki se na to razumejo.
Pa brez zamere prosim.

New Report

Close