Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Re: Bruhanje in driska- Od: Maci

Re: Bruhanje in driska- Od: Maci

Re: Bruhanje in driska
Od: Maci
Za:
Tanč
Datum: 18.01.08 13:51

Sem ppozabila dodati prejšnja sporočila…

Bruhanje in driska
Napisal: Maci
Datum: 13.01.2008 10:39

Tanč,

prebrala sem, kar piše o bruhanju in driski Zvončica.
Zanima me samo to:
naš 16 mesečnik bruha in driska že od srede.
Bruha 1x na dan, prav tako ima 1-2x na dan drisko. Vročine nima, pije, apetit ima dober. Bruhal je le takrat, kadar je spil veliko tekočine. Počuti se dobro – je živahen.
Ali mu lahko dam vsebino Linex kapsule in koliko časa še lahko pričakujemo drisko – bruhal ni že včeraj od 13h?
Bi moral k zdravniku?

Lp in hvala za odgovor!

Popravljeno 1-krat. Zadnjič popravljal Tanč ob 13.01.08 10:54.

Odgovori•Citiraj sporočilo•Odgovor preko zasebnega sporočila•Sledi temi•Posreduj sporočilo moderatorjem•Uredi sporočilo
Re: Bruhanje in driska
Napisal: Tanč
Datum: 13.01.2008 10:56

Pozdravljeni, Maci,
Linex kapsule (in druge probiotike: Actimel, Activia, Bifidus jogurte) mu lahko dajete za krepitev in obnovo črevesne sluznice. Linex dajemo 3x dnevno 1 kapsulo (jo odprete in stresete na žličko).
Če otrok dobro pije in je dobro razpoložen, nima zdravnik kaj najti.

lp
Tanč

Tanč vas ima rada.

Želim vam uspešno okrevanje od novoletnih praznikov. Pa da pomlad hitro pride:-)

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, Maci,
potek zaenkrat ni nič neobičajen za črevesno virusno okužbo. POmembno je, da otrok pije, je na po želji, Linex še dajajte. Svetujem pa probiotične jogurte.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, vročine smo se v petek dokončno rešili, danes pa je blato spet tekoče (včeraj je bilo še kašasto). Zdravnica je rekla, da bo do petka dober(18.11.) in mi je do takrat dala stalež. Naj gre potemtakem jutri že v vrtec ali bi bilo dobro, da še vsaj nekaj dni ostane doma (po moje še ni za v vrtec)?

LP in hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Živ, Maci,
pogosto se zgodi, da je blato že kašasto, po kakšnem obilnejšem obroku (ko je otrok končno spet lačen), je blato takoj tekoče. To ne pomeni nič posebnega. Pri driski je prehod vsebine čez črevesje hitrejše, hrana je lahko tudi slabše prebavljena. Pomembno je, da je stanje vedno boljše. Kakšen dan ali dva doma bi še dobro prišel.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close