Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Akutna analna fisura

Akutna analna fisura

Pozdravljeni,

pišem vam prvič. Sicer ne vem, če ste pravi naslov za moje težave, ampak kljub vsemu…
Pred dnevi sem bila hospitalizirana zaradi bolečin v desni strani trebuha (predel slepiča) in krvi na blatu. Pregledali so mi kri, urin, naredili rentgen, UZ trebuha in delno kolonoskopijo. Pregledanega je bilo 50 cm debelega črevesja. Diagnoza je napisana v naslovu teme. Blato v notranjosti črevesja je bilo o.k., sluznica povsem normalna, vidne so le poudarjene papile in razpoka zadaj središčno. Dobim Xylocain mazilo. Tudi UZ trebuja je bil bp, najden je bil žolčni kamen v velikosti 22 mm in nekoliko povečan žolčnik. Predlagajo operacijo. Težava je v tem, da jaz še vedno občasno čutim bolečine v predelu slepiča. Kirurg, ki me je pregledal je sicer omenil, da gre morebiti za zastarelo vnetje in bi bilo morda smotrno odstraniti tudi slepič. Kaj menite vi? Boli me tudi pod desnim rebernim lokom (verjetno zaradi žolčnega kamna). Je možno, da je tudi bolečina v predelu slepiča povezana z žolčnikom? Zdi se mi, da bolečino sovpadata. Zanima me še, kako poteka operacija žolčnika? Laparoskopsko ali klasično?
Naj še omenim, da sem stara 31 let, pred dobrimi 8. meseci sem prvič rodila.

Hvala za pomoč

Spoštovani!

Kot ste pomislili že sami, gre lahko za projekcijo bolečine žolčnika nvzdol. Če so izključili nevarni stvari, kot sta vnetje slepiča in izvenmaterničan nosečnost, si omenjene bolečine lajšajte z zdravili, saj ne kažejo na nevarno bolezen. Analna fisura je podoba kronična nadloga, kot so hemeroidi. Skrbite za ustrezno odvajanje in mažite.

Operacija žolčnika praviloma poteka laparoskopsko – 4 majhne zareze. Le v primeru zapletene oblike, morajo nadlajevati po “klasični” poti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close