Najdi forum

dojenček nehal dihati

Ne vem, kaj me še lahko doleti.

tule smo pisali o angelcare monitorju, ki piska, če otrok preneha dihati za več ko 30 sekund – lahko mu pravočasno pomagaš.

Mi smo kupili Babysense-na srečo, ker nam je 2x ponoči punči prenehala dihati. sicer je imela že težave ob rojstvu in je tudi na EINT prenehala dihati.

Imamo ga še sedaj (10 mesecev), četudi zdravniki pravijo, da ni več skrbi da bi se ponovilo.

nova
Uredništvo priporoča

Ali ga katera od vas proda, če ga ne potrebuja več. Baje je zelo težko v Sloveniji kupiti že rabljenega.

jaz bi poskusila kar preko e-baya:

http://search.ebay.de/angelcare_W0QQfkrZ1

jaz sem slučajno naletela na eno mamico, ki je imela 2 senzorja in mi je enega prodala. vem pa, da je soseda dala zanj cca.36.000 sit v ljubljani.
sta pa dve blazini, mi smo eno imeli v kinderpetu eno pa v zibelki in sem samo ta glavni senzor prestavljala. sedaj pa ko je punca stara7 mesecev pa bom dala obe blazini v posteljico, ker se ponoči tako prestavlja, da jo komaj najdem.
glede uporabe pa pravijo, da je smrt v zibelki lahko tam do 1 leta.

nam so podarili angelcare, deluje po 20 sek. ko ne zazna nobenega gibanja (vkljucno z dihanjem, seveda). Deluje tako, da sta dve plosci, ki se jih namesti pod jogi. V neki trgovini sem videla, da stane 116 Evrov. Mi ga ne dosti uporabljamo, ker je bilo obdobje, ko sem hodila malo dojit ponoci, pa sem pozabila izklopit, pa sem potem skakala v luft, da ne bi zacel alarm tulit. Nekako sem bila vedno tako na pol v komi, da se nisem spomnila izklapljat.

lep pozdrav

prijateljica je prodajala rabljenega, vendar ne vem če ga še ima. pokličite jo na 02 571 1899 ali 040752 923- mojca

Ali se babysense da uporabljati, tudi če otrok spi pri meni v postelji?
hvala!

Pa še to sem pozabila – mi lahko kdo po kmečko razloži, kako pravilno ravnati, če vidiš, da otrok ne diha?
HVALA!

tejasn,

babysense ali angelcare dela tako, da zaznava gibanje /premike, ki jih dela telo, če dihaš- . plosca je pod jogijem in če jo namestis v vajino posteljo, ne bo delovalo, saj če otrok neha dihat, ti pa dihas naprej, bo pač zaznavalo tvoje gibe – dihanje in ne bo piskalo.

Če otrok ne diha, uporabiš tehniko oživljanja za dojenče, ki se je lahko pravilno naučiš na tečaju ki ga prireja društvo za srce – imajo lutko dojenčka, kjer lahko vadiš, tako da dobiš občutek koliko lahko pritisneš.

Načeloma – poišči kakšno knjigo, kjer je vse tudi ilustrirano, sicer pa je teorija taka:

preveriš ali diha ali ne, sprostiš dihalno pot (nežno potisneš glavico malce nazaj, in potisneš bradico naprej), (pokličeš na pomoč, če je kdo v doma in v bližini), preveriš še enkrat, če zdaj diha (daš obraz k otrokovim ustom, prisluhni dihalnim šumom, občuti če diha, opazuj prsni koš, če se dviga) – če ne, nato nežno vpihneš – samo zrak in ustne votline, ne preveč, s svojimi ustmi objameš otrokov nosek in usta/ (paziš da je dihalna pot prosta, če je prav, se mora prsni koš minimalno dvigniti) – to morda ponoviš še enkrat, nato pa, če se otrok ne odzove takoj kličeš 112, in medtem nadaljuješ z oživljanjem – 1 vpih in 5x zunanjo masažo srca. Zelo pomembno je, da to izvajaš pravilno, saj prenežen pritisk ne pomaga, preglobok pa je tudi nevaren, zato vam polagam na srce: Tečaj oživljanja!

Naučijo vas tudi oživljnanja večjega otroka in kako iz dihal odstraniti tujek.

V upanju, da nam teh znanj nikdar ne bo treba preiskušati,

Nataša

Draga Nata6a, hvala za izčrpen odgovor.
Saj nameravam iti na tečaj, želela sem samo poznati osnove za do takrat – za vsak primer. teja

Ja, človek si še mislit ne upa, da se lahko to zgodi. In se. Nama se je to zgodilo in hvala bogu se je srečno izteklo. Moram povedat, da najin sinček ni bil ne bolan ali kaj podobnega. Točno na njegov 1. mesec se je zgodilo.
Ne vem kaj nama je bilo, da ga tisto noč nisva dala v zibko. Spančkal je na
sredini, ko sem zagledala, da je moder v obraz in se mu iz kotička ust cedi slina. Ustka je imel stisnjena. Takoj sem poklicala moža. Hitro ga je dvignil za noge gor , odpru ustka in začel tolči po hrbtu. Takoj je začel jokati. Hvala bogu. Poklicala sva v bolnico in so nama naročili da prideva tja takoj,
na pregled in zaradi možnosti aspiracije (da ne bi bila voda v pljučah).
Moram pa povedat, da sem ob tej priložnosti ostala kot paralizirana. Sploh nisem mogla dojet kaj se dogaja. Ko smo prišli v bolnico so ga pregledali in rekli, da je vse v redu ampak da bo mali ostal en dan do dva na opazovanju. No še danes, ko ima 5.let me je strah in ga večkrat grem pogledat ko spi. Lp mamiR

to je stran babyfonov, ki resnično deluje. Je senzor dihanja…mogoče mu lahko še pravi čas pomagaš…..!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://angelcare.si/ac401.htm bolje plačati več, kot pa trpeti zaradi izgube !!!!!!!!

New Report

Close