Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Peugeot 207 ali grande punto?

Default avatar

maar

Resnično sem zagreta za oba in se ne morem odločit. Kakšno je vaše mnenje, izkušnje?
Gre pa za bencinarja 1.4 motor.
Pa še to: na kakšno klimo prisegate...avtomatsko ali ročno?

LP
Default avatar

grande punto

Jaz imam Grandeta 1,4 in sem zadovoljna, edino v tem mrazu mi malo več žre, ker ima 95 KM.

Francoski avtomobili mi niso všeč, zato ti ne morem svetovati zakaj bi bil eden izmed njih boljša odločitev. Imam pa že nekaj let Punte, prej navadnega, zdaj Grandeta in vedno BP.
Default avatar

maar

Hm, tudi jaz imam zdaj Puntota...starega, letnik 1995...nikoli mi ni delal problemov, razen potrošnega materiala ni bilo nekih stroškov.
Se mi res grande punto ful dopade, ampak tudi 207 mi je res lep. Pa še servise pri peugeotih bi imela zaradi dobrih vez zelo ugodne.
drugače pa ima moja sestra peugeota, moj vd mož ga ima, moj svak itd. in so tudi vsi zadovoljni.

Ampak punto je pa vseeno malce bolj poceni, čeprav to zdaj ne igra neke pomembne vloge.

LP
Default avatar

[maxi]

Jaz tu sploh ne bi imela dileme; Peugeot 207!
Imela Fiata (punto) in rekla; Enkrat fiat, nikoli več fiat.
Default avatar

kokos

To je bila moja dilema pred nekaj meseci:))

Na koncu sem se odločila za 207, predvsem zaradi meni lepše notranjosti.

Klima je avtomatska, motor ravno tako bencinar 1.4.
Default avatar

ppbb

Fiat Punto grande
To je bila naša odločitev pred dvema letoma in smo še zmeraj zadovoljni
Default avatar

Punto Grande

Fiat Punto grande. Poleti sem bila sama v dilemi, po posvetu z poznavalci sem se odločila za Punto Grande, veliko vlogo je pri tem imela varnost, imam namreč malega frocka.Servis pa tudi pri Fiatu ni drag, za punta je 90 eur.
Default avatar

Ninch

Vprasanje....sem se ze odlocila, za 207ko. Samo cincam glede moči motorja...je 75 dovolj glede na tezo avta ali boljse 89 oz 95?
Avto bo pretezno za mestno voznjo, ampak zelim pa vseeno, da ko stopis na gas in zelis prehitevat avto gre! :)
Default avatar

bluewind

Rajši vzemi močnejši motor.Manj prestavljanja in motor bo lažje premikal težo vozila.Če je motor "prešvoh" je lahko tudi poraba zaradi tega večja.Drgač pa bi jaz vzel Puntota, zelo poceni vzdrževanje, ima ga moja ženka.Kolega je imel P206 in ko sem ga vprašal kaj je kaj menjal na njem, mi je rekel, da naj ga raje vprašam kaj ni.