Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pediater v ZD Vič – Ljubljana

Pediater v ZD Vič – Ljubljana

Živjo!

– Kakšne izkušnje imate s pediatri v ZD Vič?
– A mi lahko koga priporočate?
– Rok imam marca pa me še zanima, ali se je treba iti kaj prej zmenit, da bi rad imel določenega pediatra?

Hvala za pomoč

Mi imamo Porentovo in smo zadovoljni. Tudi za drugega otroka jo bomo izbrali.

Živjo

Mi imamo dr. Tratarjevo. Zelo, zelo zadovoljni. Zdravnica se resnično posveti otroku in pri njej ni neumnega vprašanja s strani staršev. Vse vedno razloži in resnično si vzame čas za preglede. Ne vem sicer če še jemlje nove – nekaj časa je delala le po 4 ure – poskusi.
Drugače pa moja druga izbira na Viču bi bila dr. Hočevar.
Izredno sem pa nezadovoljna z dr. Selan in dr. Lobnik. Take so moje izkušnje, lahko bodo tvoje drugačne.mi že nekalj let hodimo na Vič tako, da smo imeli možnost spoznati skoraj vse.

Mislim, da pa se ni potrebno prej naročiti. Ko se otrok rodi moraš itak čez en mesec na kotrolo, tako da prej pokličeš in poveš željo katerega pediatra želiš.

LP
Sara

Dr. Tratar zdaj dela z polnim delovnim časom. Mi imamo dr. Porento in je ne zamenjam za nobeno drugo, izredno smo zadovoljni. Ko je odsotna občasno pademo h kakšni drugi pediatrinji (če sta otroka bolna), pa žal ugotavljam, da se ne posvečajo toliko, kot bi pričakovala, hitro znajo odpraviti z “viroznim stanjem” – vsaj zdaj decembra smo imeli slabo izkušnjo z dr. Hočevar in dr. Lobnik. 🙁 Pa pri dr. Lobnik sva z možem tudi poslušala očitek, zakaj sva “glih k njej prišla.” 🙁

Moraš pa vedeti, da je večina teh pediatrinj prezasedenih, dr. Tratar in dr. Porenta ne sprejemata novih pacientov, le še sorojence tistih, ki so že pri njima. Tako mi je prejšnji teden povedala sestra ki dela z dr. Porenta. Ena pediatrinja je šla v pokoj in si morajo tako zdaj vsi tisti poiskati nadomestilo pri teh, ki še delajo, tako, da so vse več ali manj z zapolnjenimi kapacitetami.

Dr. Selan pa toplo odsvetujem – mi smo imeli našo miško pri njej v RA (mislim, da navadno ordinacijo itak le občasno nadomešča, ko je potreba) in sva bila zmožem nad njenim načinom izredno razočarana in šokirana.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Hvala za nasvete.
Bom poskusila pri dr. Tratarjevi oziroma dr. Porentovi – mogoče bo pa ratalo.

Ko sem pred dvema tednoma iskala pediatra za mojo novorojenko, so mi rekli,da sprejema dr. Golli. Sam sem želela dr. Porenta, ampak so mi dali nekako vedeti, da imajo raje če izberem golli. Sem se pozanimala in je dr. Golli baje tudi zelo vredu. nimam pa izkušenj z njo, ker še nismo bili na pregledu.

Mi imamo sicer dr. Porento, pri dr. Golli (ali Tolli ??) smo bili enkrat, ko je bila ta mala zelo bolna, Porenta pa na dopustu.
Takrat se je Gollijeva zelo zavzela, bila je tudi zelo prijazna, in imamo tako zelo dobro izkušnjo z njo.

Mi imamo prvo puncko pri dr. Tratarjevi in je super. Tako, kot so zapisale prejsnje, se res zavzame in je prijazna, pa se mi zdi, da veliko ve.
Ta drugega, fantka, ki se je rodil aprila, pa smo imeli najprej pri dr. Golli, ker je bila dr. Tratar tedaj na bolniški nekaj mesecev. Moram reci, da je bila tudi dr. Golli cist v redu, imam pa grozne izkusnje z njeno medic. sestro. Enkrat je narobe dolocila datum cepljenja in smo morali priti se enkrat, pa vedno se dolgo caka. Prides po navadni recept in cakas eno uro………. Tako da sem tudi fantka prepisala k dr. Tratar.
Sta pa, kot sem ze napisala, obe zelo v redu.
Sicer pa izbiro pediatra uredis po rojstvu. Poklices in se zmenis za prvi pregled, ter pri komu. Ce pa dr. Tratar se sprejema, pa ne vem.
LP!

Dr Selan dela samo še razvojno.
Težka bo pri dr Porenti in Tratar ker imata ful gužvo,sta pa ful ok,poskusi, mogoče bi šlo tudi pri dr Golli, te sicer ne poznam, ker ko sem še jaz tam delala jo ni bilo, dr Lobnik pa bo tudi kmalu odšla v penzijo,če se ne motim. Hm dr Hočevar je strokovno tudi OK, bolj resna in nekoliko toga,šefica pač, ne vem pa če še sprejema nove.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

POZDRAVLJENI, OTROKA SEM IMEL NA PEDIATRIJI NA VIČU. NAJPREJ SEM BIL ZELO ZADOVOLJEN NAKAR PA SE JE ZAČELO, PRI DOKTOR GOLLIJEVI ZELO KOMPLICIRATI, KER Z ŽENO NISVA ŽELELA CEPITI DRUGEGA OTROKA. PRI PRVEM SMO IMELI MALO PROBLEMOV PO CEPLJENJU.ZATO SMO TUKAJ BOLJ PREVIDNI. NO , POSTALA JE BESEDNO NAPADALNA POTEM PA JE VSE ZANIKALA.DA TEGA NI REKLA PA UNGA NI REKLA. MISLIM, DA SMO VSI ZMOTLJIVI TER ODRASLI IN DA SE DA POGOVORITI AMPAK OČITNO SO NEKATERI VSEMOGOČNI. KO SMO PRED LETOM ZAMENJALI PEDIATRA IN HODIMO PRIVAT JE TO ČISTO DRUGAČNI SPREJEM IN PRISTOP DO OTROKA. LP

Pozdravljena,

če te na ZD Vič ne sprejmejo, je res odlična in skrbna pediatrinja dr. Cimpermanova v TPC Murgle.

Samo ne vem, če te bo hotela sprejeti.

Je ne zamenjam, pa imam ZD Rudnik-Rakovnik, enoto Pavla Lunačka pred nosom.

lp,
Karmen

Mi imamo dr. Golli in smo zelo zadovoljni…je ne zamenjamo…

Karmen M., ali ta pediatrinja v TPc Murgle dela tudi takrat, ko center ni odprt oz. kaj naredite v izrednih razmerah? Zanima me pa zato, ker drugo leto pričakujeva prvega otroka, nimam pojma o teh stvareh in ker mi je Rakovnik najbližje, sem mislila kar tja se it pozanimat. Sedaj pa tu berem, da nisi zadovoljna, pa me zanimajo tvoje izkušnje. Vprašanje tudi za ostale, ste zadovoljne z ZD Rakovnik (spodaj pod cerkvijo)?

V MUrglah imamo drugo pediatrinjo dr. Meto Finžgar Perme, ki ima tudi simpatično sestro, ki veliko zadev reši tudi po telefonu. Zelo zadovoljni, naroča na uro, skoraj vedno se ne čaka. V drugem turnusu ima zemnjavo pri dr. Baniču, ki dela na Viču. Ob sobotah se 6 pediatrov s koncesijo izmenjuje, pokličeš dežurni mobitel in ti dajo uro in povejo za lokacijo. V ostalem času imaš pa pediatrično urgenco na Metelkovi.

Sem 2 dni pred rokom in zato me vprašanje, kateri pediatri so dobri, počasi kar zaposluje.
Prijateljica, ki tudi sama dela v zdravstvu mi je priporočila ZD Vič, dr Porento ali Tratar. Kot pa ravnokar berem, sta zelo zasedeni in me malce skrbi, da ne bomo prišli do njih. Poleg tega živim v šiški in me zanima, če lahko ne glede na predel v katerem bivaš izbiraš pediatra.

Torej v vsakem primeru me zanima, ali mi znate priporočiti tudi kakšno dobro pediatrinjo oz pediatra v ZD Šiška? Vem samo, da pod nobenim pogojem ne dam otroka k dr Turkovi!!!

Torej, katere pediatre priporočate v ZD Šiška?

Lp Slonček

Dr. Hočevarjeve na Viču tudi ni več (upokojitev). Dr. Lobnikova pa je itak že dolgo zrela za v penzijo.
Mi se bomo morali prestaviti k drugim, ker smo bili pri dr. Hočevarjevi.
Me pa zanima, kakšen odnos imajo pa druge glede cepljenja (za dr. Golli ste povedali)? Tudi mi smo imeli namreč eno hujšo izkušnjo in ne bi več dajali otrok cepiti. Pričakujemo še tretjega in me je kar groza spet teh zadev.

Sem govorila z ZD Vič in nobena pediatrinja ne sprejema več…izjemo naredijo samo v primeru, če hodi sorojenec k eni od pediatrinj. Sicer pa je Golli super (mlada, aktivna, odločna…), zagotovo boljša od Porente (preveč komplicira), Tratarjeve pa ne poznamo!

Pozdravljeni,

ne vem če je še kdo aktiven na tem forumu ker ne najdem nobenih svežih odgovorov, zanima me namreč katerega pediatra bi mi priporočili v Ljubljana. Vič, Rudnik, črnuče, Šiška, kateri od teh recimo??

Hvala že vnaprej

Mi smo v ZD Vič. Imamo dr. Tratarjevo in sem zadovoljna (skrbna, vse razloži). Zadovoljstvo z načinom dela izbranega pediatra je precej odvisno od karakterja staršev (meni npr. dr. Porenta ne ustreza zaradi “nežnosti/ medlosti”, imam rada, da mi zdravnik jasno pove svoje mnenje in navodila), kar pa seveda ničesar ne pove o njegovi strokovni podkovanosti. Za zdravega otroka je načeloma vsak dr. OK 🙂

Sem pa iz nekoliko šovinističnih razlogov želela pediatrinjo v zrelih letih, ker sem imela sama precej slabe izkušnje s stalnim menjavanjem mlajših zdravnic zaradi porodniških in bolniških odsotnosti [ne ZD Vič]

New Report

Close