Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja otrok narobe piše številke

otrok narobe piše številke

Pzdravljeni, imam težavo imam punčko stara je 7 let. V šoli so začeli pisati številke in nekatere napiše na napačno stran, ali kdo ima izkušnje z tim. Hvala in pozdravljeni

pozdravljeni, sicer nimam izkušenj s tem, vendar bi ji mogoče pomagale vaje orientacije.

Naj riše različne kombinacije vzorcev, vaje orientacije v prostoru, telesu in na koncu tudi na papirju.
Poiskusite s “pisanjem” po zraku, po mivki (moki, pesku), tudi sestavljanje številk s pomočjo vrvice, ali paličic bi ji morda koristilo, ali pa morda da na kartonu tipa različne številke in jih prepoznava (z mekol lepilom na trši papir zapišemo številko, počakamo da se posuši in tako nastane relief, po katerem otrok potuje s prstki in prepoznava številke).

Upam da vam bo kakšen nasvet prišel prav…

Ali je morda levičarka?
Moja je in smo tudi imeli podobne težave, pa je minilo – le tu in tam ji še kdaj “uspe” napisat kaj narobe. Ponavadi zdaj tudi že sama takoj popravi.
Po moje bo minilo
LP
R.

nova
Uredništvo priporoča

Zaenkrat so skrbi še odveč. Če pa se bo zapisovanje števil in posledično tudi črk nadaljevalo na to opozorite učiteljico. Ona vam bo najbolje vedela svetovati kdaj naj bi bil “čas”, ko otroci ne obračajo števil v napačno smer.Sicer pa je predlog N zelo koristen in pameten in jaz bi se na vašem mestu poslužila le teh predlogov.
TaNa

Vrtec Pod Gradom Praprotnikova ul.2 1000 Ljubljana tel.:01-2412-600 fax.:01-2412-611 [email protected]

New Report

Close