Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pritožba na odločbo o otr. dodatku

Pritožba na odločbo o otr. dodatku

Dobila sem odločbo o otr. dodatku,vendar z manjšim zneskom, kot sem pričakovala.
Na strani CSD-LJ. Šiška sem vnesla podatke in si sama izračunala informativen znesek .V odločbi pa je drugače.
Ker je znesek kar za 60€ manjši( 3 otroci), me zanima, če je možno, da so se res zmotili.
Ali ima kdo od vas s tem izkušnje?
Verjetno se bom ustno pritožila, pa bomo videli. Zgubiti nimam kaj.
Hvala, če bo kdo povedal svojo izkušnjo.

Seveda se pritoži. Zanima me pa nekaj…a dohodki pa štimajo? a si to preverila? ker na odločbi piše kaj vse so vzeli za izračun oz. kaj je bilo upoštevano?

Seveda, dohodki štimajo.Po moje so se zmotili.Čeprav tistega besedila v odločbi ne razumem najbolj. Procenti na druž. člana in tako naprej…..

Pojdi na center in podaj kar ustno pritožbo. Pri meni so se tudi zmotili, pa sem šla na socialno vprašat za obrazložitev in so našli napako.

Če ti prva stopnaj pritožbe ne bo rešila, se pripravi na čakanje. Meni pritožbo na 2.stopnji rešujejo že 4 leta!!!

Ti kar pojdi ali poklici na CSD in jim povej, da se ti zdi znesek OD prenizek in ce lahko preverijo, kaj naj bi bilo narobe!
Ni treba pisat nobenih pritozb,ker potem to resuje MDDSZ in postopek potem traja kar dolgo! Se vse lepo da po mirni poti resit!

Srecno in porocaj,kje je prislo do napake!

Ni res, da potem rešuje MDDSZ. Najprej rešuje pritožbo center, šele potem mddsz. Sem bila v podobni situaciji kot ti dober mesec nazaj. Izkazalo se je, da so dohodke dvakrat upoštevali pri izdaji odločbe. Se pravi podatke, ki sem jih jaz vpisala in še podatke, ki so jih pridobili po uradni dolžnosti. Sem klicala in so mi poslali drugo odločbo, ne prav po zakonu, pa vendar. Kliči in povej, vprašaj jih če moraš dati pisno pritožbo, če rečejo ne, vprašaj v kolikem času lahko pričakuješ odločbo in počakaj do takrat, če nove odločbe ne boš dobila, daj pisno pritožbo priporočeno, od tu naprej pa začnejo teči vsi roki. Pa poglej rok za pritožbo, da ne boš zamudila. V glavnem sebe zaščiti. Če ti še kaj ne bo jasno, pa še piši.

Tinchi

New Report

Close