Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakup starejše hiše, nasvet

nakup starejše hiše, nasvet

Živjo, če bi želeli kupili starejšo hišo, z zemljo,

katere cenovno ugodne lokacije in za kakšno ceno bi iskali?

Hvala.

Pobrskaj po spletnih straneh z nepremičninami. Mi smo starejšo hišo, kmetijo, kupili na gorenjskem, t.i. zgornjem delu.
Odvisno od in do kam si se pripravljena seliti. Ugodne, a z infrastrukturo revnejše lokacije so: jv in z slo.

Starejša hiša pomeni najbrž okoli 50 let?

Potrebna je obnova, ki pa te košta več kot rušenje in postavitev nove hiše.

Razen, če ne iščeš kake zaščitene kmetije, ki jo nameravaš obnoviti kot je bila.
To je pa druga nemogogoča naloga……………..

Kupi zemljo in za začetek postavi tisto ” pasjo kučico” ki je razstavljena pred vsakim večjim Merkurjem. Se da preživeti – tudi zimo.

Starejša hiša pomeni najbrž okoli 50 let?

Potrebna je obnova, ki pa te košta več kot rušenje in postavitev nove hiše – to ne drži.

Kupili smo starejšo hišo, dobro vzdrževano, zamenjali smo okna, vrata, obnovili kopalnico in ploščice v kuhinji.

Razen, če ne iščeš kake zaščitene kmetije, ki jo nameravaš obnoviti kot je bila.

Če kupuješ kmetijo, ti bo prišlo zelo prav, če sta s partnerjem vajena večino zadev, spremeniti, dograditi, načrtovati sama, predvsem moraš uživati pri renoviranju hiše.
Ali če imaš dovolj denarja, da ti delo arhitekta in mojstrov naredijo drugi.
Meni se ohranjene kmetije zdijo superca.

To je pa druga nemogoče naloga – torej tudi to ne drži,
odvisno od volje, energije, veselja in absolutno denarja posameznika.

Kupi zemljo in postavi Marlesovo hišo – to je ena izmed rešitev.

Pasjo kučico :-)),
o kateri na tako neprijazen način razlaga moj predhodnik, le ne pozabi narediti, bo prav prišla za vse živali, ki jih boš imela na kmetiji.

Srečno pri iskanju ugodne rešitve.

Meni se zdijo lokacije na vzhodu južne slo najbolj ugodne.

Poznam kar nekaj družin, ki so se iz mesta selile na podeželje in uživajo (kljub delu pri hiši) sto na uro.

Če te kaj zanima, mi lahko pišeš na mail.

Uporabi ta link,

dobila boš najhitrejši odgovor.

http://www.nepremicnine.net/

Velikokrat brskam po teh straneh, a zaenkrat o lastni hišici le sanjam.
Mogoče enkrat …

:-)))

“urca” bo že vedela, mogoče je sam v vrtni utici zimo preživel, ga je fovšija grela, :-)))

dam ti le to repliko,
pametnega nasveta žal ne

Hvala za hitre odgovore in mail.

Že brskam!

mi smo kupili starejšo hišo (takrat je bla stara 35, zdaj pa 45)in jo obnovili in nam ni žal. Takot pravi Lara smo užuvali pri renoviranju. Je bil kar oreng projekt, ampak nismo nič trpeli. Finančno smo si to razporedili na več let in se nismo odpovedali nobenemu dopustu.

Tudi mi smo kupili starejšo hišo + 50 in nam tudi sedaj ni nič žal. Smo pa hoteli posataviti novo pa smo izračunali da pride 3 krat dražje, saj so vsaj pri nas dovoljenja na občini zelo draga. Prodali smo stanovanje in s tem plačali hišo, z prihranki pa smo jo temeljito obnovili. Sploh nismo rabili kredita. Hiška ima tudi veliko zemlje okoli tako da smo zelo zadovoljni.

delo pri obnovi stare hiše in materiali niso nič dražji. kar zadevo podraži je, da moraš star material odstranit in odpeljat. mi smo to naredili sami. smo razbil ploščice v kuhinji 1,2 3., pa kopalnico tudi. Imeli smo še nekaj podiranj sten in postavitev novih. Ves material smo zbrali na dvorišču in ga je kamion v enem šusu odpeljal konec poletja, mislim, da je to takrat stalo okrog 100 starih jurjev.

je pa seveda strošek odvisen od tega koliko si izmišljuješ.
sem pa včasih kupovala ene nemške revije za obnovo, ki so me navdušile in sva se oba z možem lotila tega projekta z veliko volje.

Je pa res, da smo kupili hišo na odlični lokaciji in se jo je splačalo obnovit. Če bi jo delala kje daleč na podeželju, pabi verjetno res naredila novo. Ker so tam parcele cenejše.

New Report

Close