Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Račun za elektriko – koliko plačate?

Račun za elektriko – koliko plačate?

Spet je tu račun za elektriko, pa se mi zdi, da smo spet ogromno porabili, a nimam pojma kje, oziroma kako bi najbolje varčevali.
Nimamo bojlerja ali skrinje, le hladilnik z zamrzovalnim predalom (tri zvezdice) in cel kup gospodinjskih pripomočkov – pralni in sušilni stroj, pomivalni stroj, grelec vode, …

No, živimo v Lj, 40 kvadratov, 4 člani. Plačamo pa 28 EUR.

Za sliko, ali je to zelo veliko ali niti ne, bi bila zelo vesela, če bi se par vas odločilo in povedalo svoj znesek.

Hvala že vnaprej.

Lj. 65 kvadratov, 4 člani, 50€ (gospodinjski aparati+ 2 bojlerja; en mali in en 100litrski).

Stanovanjska hiša, 4 odrasli,velik hladilnik z zmrzovalnikom, pomivalni stroj, pralni stroj, sušilni stroj, mikrovalovka, 3 računalniki, 3 TV -56 EUR..:(

nova
Uredništvo priporoča

24€, 4 člani, 40 kvadratov (brez pomivalca, sušilca, bojlerja in skrinje)

Zdaj se pa jaz sprašujem ali ne plačujemo preveč, glede na to, da nimamo nekaj velikih odjemalcev energije.

Aja, stanujmo pa blizu termoelektrarne, pa nimamo nobenih protekcij:)

hiša, nad 50€

Stanovanje na Gorenjskem (Radovljica),48 kvadratov, 4 člani 59€
gospodinjski aparati, pomivalni stroj, pralni stroj, računalnik, bojler 100l

82 m2, brez bojlerja in skrinje (ostali večji porabniki: pralni stroj + sušilec, hladilnik z manjšo skrinjo, pomivalni stroj, steklokeramična plošča + pečica, ki sta precej v uporabi), 23 € brez poračuna oz. en mesec imamo navadno preplačan.

Hisa okolica Maribora 80 kvadratnih metrov imamo hladilnik, skrinjo in pralni stroj.Placamo pa nekaj cez 50 eu.

28 EUR plačamo elektrike za petčlansko gospodinjstvo, ki živi v stanovanju v bloku, ima hladilnik, doma kuha le med vikendi, uporablja pa mikrovalovko, toasterje vseh oblik, električni rezalnik za salame in grelec vode, precej peče, pere gore perila vsak teden (ki pa se suši na peš, likamo pa skoraj ne), laufa računalnik 24 ur na dan, včasih celo dva, sveti izključno z varčnimi žarnicami, čeprav pogosto tudi do dveh zjutraj.

Mi živimo v bloku v Lj., velik ameriški hladnilnik in non-stop gorijo 3-je računalniki poleg vseh luči (smo kot v Babilonu). Plačamo 59€.

No, vidim, da ni panike. 🙂 Bom nehala možu težiti, naj ugaša luči. No, računalnik tudi pri nas dela 24 ur na dan, smo pa cele dneve doma, razen moža, ker sem sama še na porodniški. Tako da pečica res dosti dela, peremo in pomivamo vsak dan, oziroma vsako noč.
No, malo ste me pomirile.
Moj novoletni sklep je bil malo zmanjšati stroške, pa vidim, da nam kar dobro gre. Bomo pa še kako žarnico zamenjali za varčno, pa bomo videli, če se bo kaj poznalo. 🙂

Decembrska položnica je bila 17,66 EUR. 65 kvm, 2 računalnika non stop, televizor, pralni stroj, pomivalni, MW, pečica, steklokeramična, luči bolj gorijo kot ne….
Je bila pa to malce nižja položnica kot ponavadi, ker sva imela cca 7 EUR še v dobrem, mesec nazaj pa je sploh ni bilo. Moram zdaj spet malo poklicat, da ne bodo spet preveč zaračunaval.

Lp, Petra

Opažam, da imate zelo nizke položnice za elektriko. Namreč do sedaj smo mi rekorderji. Imamo 90€ mesečno za plačilo elektrike. Živimo v hiši, dva gospodinjstva, kar pomeni, dve skrinji, dva hladilnika, zamrzovalnik, steklokeramična s pečico, še ena pečica, pomivalni stroj 2x, pralni stroj 2x, 80l bojler, računalnik non stop, pa še kakšna stvar bi se našla…..

Ja, imamo res visok znesek, zdej se bo pa še povečal. Nimam besed.

Lahko se malo potolažite, da nimate visokih položnic.

če imate 2 gospoinjstvi, to pol deliš na 2 dela in imate 45€, ali se motim?

Tudi pri nas imamo dve gospodinjstvi in plačamo 87€ elektrike mesečno.

70 kv.m. – 4 člani – 34 Eur elektrike (pralni stroj, hladilnik, računalnik…drugega nič).

45 Eur, štirje člani, hladilnik z zamrzovalnikom, pečica, pralni in pomivalni stroj, Mikrovalovna (malo v uporabi), klima poleti, računalnik non stop, dva televizorja tudi non stop, likalnik ipd. Nimamo bojlerja in se mi zdi da ogromno porabimo.

60 m2, živim sama, bojler 100 l, pečica, MV pečica, pralni stroj, računalnik vsaj 4 ure/dan, luči vse varčne, ostalih porabnikov praktično nimam, pa plačam 25 EUR na mesec.

Meni se zdi veliko.

54 evrov, imamo res vse mozne najboljse aparature, torej energijski razred A, varcne zarnice povsod tam kjer luc gori dalj casa, torej več kot 3 ure, luc vedno gori le tam kjer jo nucamo, ne sveti cela bajta, mislim da prav zaradi tega plačamo tako malo..Hiša velika, več kot 300m2.

20 eur. 80 m2, Novo stanovanje, sončna stran (peč manj dela in kuri manj elektrike za zagon), kuhamo na elektriko, pomivalc laufamo zvečer vsak dan, pralni stroj zvečer ali čez vikend, prav tako sušilec (več v uporabi pozimi, poleti sušimo na balkonu), same varčne žarnice, velik hladilnik razred A (drag a se že pozna prihranek), mikrovalovna veliko v uporabi, navadna pečica malo manj.
Pa likam zelo malo, računalnik največ 2 ur na dan laufa.

2 gospodinjstvi – brez bojlerja, vse ostalo 2x (skrinja, pralni stroj, sušilec, mikrovalovka, televizor, računalnik, pečica, …) zraven pa še ogromo električnega orodja v garaži, ki je kar nekaj v uporabi – priključek za trifazni tok (to je menda kar precješen prispevek).

Plačamo za obe gospodinjstvi skupaj 38€

140 kvadratov, 5 ljudi, 3x TV, računalnik-cel dan, steklokeramični štedilnik, pečica (precej v uporabi), 2x hladilnik (en z zmrzovalnikom), mikrovalovka, pralni stroj laufa vsak večer in cel vikend,precej likanja, pomivalec, kup gospodinjskih aparatov, nekaj varčnih žarnic – plačamo 38 EUR. Gledam pa, da čimveč opravim pri nizki tarifi elektrike. LP Vera

60 m2, stanovanje v bloku. Trije, občasno štirje, bojler, pomivalni stroj, pečica, hladilnik z zamrzovalnim delom (pol-pol), likalnik, trije do štirje računalniki, od teh dva skoraj 24ur na dan, pralni stroj. 36 € mesečno.

Hiša, dve gospodinjstvi, 120 EUR.

hiša 160 m2, vsi aparati so energijski razred A, raunalnik gori 24 ur na dan, ogrevamo se ne z elektriko, peremo, ko je poceni tok, pa je položnica 47€.

New Report

Close