Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavkina površnost – kaj naj

Sodelavkina površnost – kaj naj

Kaj bi naredili na mojem mestu? Po nekem potnem nalogu bi morala že pred dvema mesecema dobiti 70 eur povrnjenih stroškov, ki sem jih dejansko imela.

Direktror je potni nalog odobril, s čimer je dal zeleno luč, da se mi denar izplača. Vendar sodelavka, ki bi mi morala izplačati denar, je potni nalog izgubila. Ko sem jo danes spet vprašala, kdaj bo denar, mi je povedala, da potnega naloga ne more najti, prosila me je, naj ne povem vodji, ker to ni njena prva napaka, ter da mi bo sama dala ta denar. Ampak punca ima še nižjo plačo od mene in vem, da je to zanjo kar precej denarja. Pa tudi zame to ni ravno drobiž.

Zdaj pa ne vem, kaj naj:
Ali naj ji rečem, da ji ni treba nič dati?
Ali vzamem njen denar?
Ali povem vodji, podatki so v računalniku, denar se bo izplačal od firme, vendar šef bo vedel za sodelavkino površnost?

Kaj bi naredili vi?

Po pravilih bi ti morala dobiti kopijo en izvod potnega naloga (vsaj jaz ga vedno dobim), svoj izvod daj njej, za svojo evidenco si ga pa skopiraj.

Ali je problem v cem drugem?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Pri nas ne dobimo kopij. Jaz sem dala naprej priloge (parkirnina, cestnina…). Sodelavka to vnese v računalnik in izpiše potni nalog, ga da v podpis direktorju, nato bi se naj potni nalog izplačal. Kopije nisem dobila še nikoli. Ko še nismo imeli računalniškega programa za potne naloge in smo potne naloge izpoljnjevali sami (tisti, ki je pot opravil), bi si jih pa res lahko kopirali. Ampak jaz si nisem nikoli kopirala in tudi nisem imela nobene slabe izkušnje.

V čem drugem misliš, da bi lahko bil problem???

nova
Uredništvo priporoča

Sicer mi ni čisto jasno kako to poteka pri vas, če je potni nalog vpisan v program ima osnovo za izplačilo. Kje in kako je izgubila original je samo njen problem, ne vem zakaj bi to oviralo izplačilo.

Potni nalog mora poleg odgovornega (direktorja) podpisati tudi potnik. Jaz vedno podpisem vse svoje potne naloge, en izvod obdrzim.
Listke od cestnine in parkirnine pa tudi jaz dam naprej in jih ne obdrzim.

Jaz bi sodelavki rekla, naj mi potne izplaca, sama pa naj se potem se mesece gre detektiva in isce potni nalog. Saj izgubljeni potni nalog ne more biti vzrok za neizplacilo, morala ga bo pa najti ali narediti dvojnik, ker v arhivu ga pa podjetje mora imeti.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Pri nas nikoli ne dobimo izvoda potnega naloga, obstaja samo original in tega po končani službeni poti vrnemo v računovodstvo.

Če je naredila napako, jo pa naj popravi!

Vzami denar, drugič bo bolj pazila. Glede tvoje slabe vesti, pa je nič ne imej. Ne razmišljaj o tem, da ima nižjo plačo kot ti.

Kot si že sama rekla, si te stroške dejansko imela in se ti morajo stroški vrniti.

Če je potni nalog vnesla v sistem, si ga lahko še 1x sprinta in ga da v izplačilo.

Problem so le priloge (cestnina, parkirnina) – če jih je izgubila, ti jih ne more izplačati (ampak to je verjetno bil manjši del od teh 70 €). Jaz bi ji na tvojem mestu rekla, da mi pač naj izplača brez cestnine in parkirnine, bi si pa v bodoče vedno kopirala vsaj priloge. Jaz od nje ne bi vzela denarja.

Še vedno ne razumeš? Oni ne delajo tako kot vi (v kameni dobi 🙂 , da bi uporabljali kopirne potne naloge – v dveh izvodih – temveč uporabljajo računalniški program, kjer se izpiše EN IZVOD potnega naloga, ki ga podpiše potnik in direktor. In ta se je izgubil.

Še vedno ne razumeš? Oni ne delajo tako kot vi (v kameni dobi 🙂 , da bi uporabljali kopirne potne naloge – v dveh izvodih – temveč uporabljajo računalniški program, kjer se izpiše EN IZVOD potnega naloga, ki ga podpiše potnik in direktor. In ta se je izgubil.[/quote]

Tudi pri nas je racunalniski program in potni nalog je vedno v dveh izvodih. Konec koncev, ga tudi jaz potrebujem za svojo evidenco in praveda en izvod dobi tudi potnik.

In izgubljeni potni nalog ni razlog za neizplacilo. Denar se vseeno lahko nakaze, sodelavka pa naj potem potni nalog isce se leta in leta, ce zeli. Ce ze imajo racunalniski program, naj v racunalnik pogleda, koliko mora nakazati in naj izplaca.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Pri nas (javna uprava) izpišejo potni nalog v enem izvodu, ki ga izpolniš in vrneš v tajništvo po opravljeni službeni poti. Jaz si jih nikoli ne kopiram (ne vem zakaj bi jih rabila za lastno evidenco – če pa mi je ta evidenca dosegljiva, če bi jo že rabila, v tajništvu).

Problem pri izplačilu po takem potnem nalogu (ki fizično ne obstaja – ker je torej izgubljen) je dvojni:
– ker ni podpisan od vodja (to lahko reši tako, kot sem svetovala zgoraj – da ga še 1x sprinta in ga vodja ponovno podpiše),
– problem je v prilogah – ker ni dokazil o plačilu cestnine in parkirnine – tega ji po črki zakona NE MORE izplačati – če bo imela kontrolo, bi bil problem!

Zato svetujem, kot sem napisala že zgoraj, da se izplača znesek brez cestnine in parkirnine.

No, jaz imam precej sluzbenih poti in mi moj izvod potnega naloga kar prav pride, da potem ob izplacilu pregledam, ce je vse ok.

Se pa strinjam, kilometrina se lahko izplaca ne glede na izgubljeni nalog, ostalo pa ko se najde.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

New Report

Close