Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje cistični higrom – Turnerjev sindrom

cistični higrom – Turnerjev sindrom

Drage nosečke,

ima (ali je imela) morda katera diagnozo – na osnovi merjenja nuhalne svetline – cistični higrom? Moje dete ima debelino nuhalne svetline 5,2 mm in če se pri tem upošteva še moja starost (41), prideva že na zelo slabo razmerje verjetnosti za D. sindrom in za trisomijo 13 in 18. Čeprav mi je ginekologinja pri merjenju NS rekla, da glede na pravilno obliko glavice meni, da ne gre za Downov sindrom, ampak verjetneje za Turnerjev sindrom. Več mi lahko pove le amniocenteza oz. tudi horionska biopsija, ampak ta je sedaj med prazniki neizvedljiva, ker laboratorij ne dela, po praznikih bo pa že prepozno.

Ima katera izkušnje s cističnim higromom ali s Turnerjevim sindromom?

Pozdravljeni!

Kolegica iz službe ima Turnerjev sindrom in ima nekaj čez 30 let. Kolikor vem Turnerjev sindrom prizadene samo deklice. Kolegica kot dekle ni imela menstruacije, le to so ji sprožili s tabletami. zaradi nerazvitih jajčnikov in obike maternice pa tudi ne more imeti otrok. Vec lahko o tem sindromu izveste v med. leksikonih.

LP

Pokliči v porodnišnico, povej za sitacijo in če je zadeva urgentna in seveda če želiš ti bodo zagotovo naredili amnio.
LPL

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovore, na AC sem že naročena 17.1. v MB. Pa sem se prej zaklela, da tokrat ne bom šla (pred 5 leti sem že bila)… Tako je pač, zarečenega kruha se največ poje.

Vseeno bi prosila tiste, ki že imate izkušnje s cističnim higromom, da poveste, kako se je izteklo.

Lepe praznike vsem!

AndrejaM, jaz sem imela hudo izkušnjo z diagnozo higrom colli, ki je ne privoščim nikomur. Če želiš mi piši na mail.

Ja tudi moje dete je imelo takšno diagnozo. Zdaj je žal že med angelčki, je pa dejstvo, da nekatere punce preživijo, seveda če stopnja prizadetosti ni prevelika.

M1 je natančno laično opisala, prizadene samo žensko populacijo in definitivno pomeni neplodnost. Ostale deformacije se pri nekaterih pojavijo pri drugih pa sploh ne.

Želim vam vse dobro

Pozdravljene, tudi jaz sem imela takšen rezulata NS 10,72mm (1:4) in cistični higrom ploda, sem šla na biopsijo horionskih resic, kjer sem po hitrem testu dobila izvid, da gre za Turnerjev sindrom. Odločila sva se obdržati otroka, sva v 3. mesecu in še vedno je zelo velika smrtnost do 22. tedna, pri tem sindromu celo 95%.

Na FB smo naredile skupino za deklice, ženske in mamice deklic s TS (Turnerjev sindrom vseh generacij) ,
kjer se bodo lahko izmenjevale izkušnje, vskadanji pogovori in mogoče kakšen dogovor
za kakšno srečanje v živo.

Če bi želeli sodelovati, mi pošljite e-mail in vas dodam, saj je
skupina zasebna, da lahko objavo vidijo le članice. moj mail [email protected]

New Report

Close