Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek indukcijska plošča

indukcijska plošča

Hello!

Zanima me ali je indukcijska plošča res tako dobra kot pravijo?
A se jo splača kupit??

Ja, zakon je. Jst najprej nisem verjela, pa so prepričali, zdaj pa ne menjam. prej sem mela kombinacijo plina in navadne steklokeramične, ampak tole amerika proti tistemu. Fuuul je hitra in predvsem izjemno odzivna.
In ne verjami raznim čenčam o pečenju jajc in palačink, vse se čisto normalno speče in skuha.
Jst ne menjam sploh. Tisti nov komplet posode, ki sem jo morala kupit, sem si pa prav z užitkom privoščila, ker je bil stari že ogaben 🙂

A moraš imeti posebno posodo za tako ploščo?

Ja. Zdej me naj katera popravi ampak mora bit litoželezna ali nekaj takega, ker samo take delujejo. Sej je čist simpl, v trgovinah je tega že ful, samo vprašaš, katera je za indukcijsko ploščo. Jst sem recimo kupila od Fisslerja komplet (5 posod s pokrovi + kozica) za 350€.

Hvala,bom v trgovini še vprašala ;o)

v redu je tudi navadna emo posoda

Če boš kupovala kupi vse štiri plošče indukcijske. Sama sem kupila 2 indukcijski in dve steklokeramični pa mi je danes zelo, zeeeelo žal. Posodo počasi dokupiš novo. Merkur ima veliko izbiro v različnih cenovnih rangih.

ne gre ravno za litoželezno posodo…gre za posodo z “magnetnim” dnom…saj je na vsaki takšni posodi označeno, da je primerna za intukcijsko ploščo…če znaka/napisa ne najdeš, ziher ni prava 🙂

lahko pa v trgovino neseš magnetek in preizkusiš, potem res nimaš kaj zgrešit…na dno te posode se magnet PRIME…v tem je poanta

Imeti moraš posodo, v kateri se zaradi elektromagnetnega valovanja, ki ga taka plošča oddaja inducira električni tok, ta pa zaradi električnega upora v feritnem jedru segreva posodo samo.
Energija, ki se prenese z elektromagnetnim valovanjem pri zavretju enega litra vode, verjetno presega energijo, ki jo z elektromagnetnim valovanjem odda en mobilnik v parih letih skupaj (mobilnik sicer držimo zraven glave, plošča pa je zraven genitalij).

Indukcijska plošča je samo praktična….je pa popolnoma NEzdrava….deluje na isti princip kot mikrovalovka….(to pa vsi vemo), hitro pogreje, ampak se potem tudi tako hitro vse ohladi….to je umetno nasilje nad molekulami in je kancerogeno….malo pogooglaj…js sm bla cist presenecena…..

Imela sem jo, ampak sem ravno v nabavi za navadno….ODSVETUJEM!

O čem ti to Atza? Če je posoda vroča (oz. je voda v njej zavrela) bo ostala enako dolgo topla, pa ni važno ali si jo zavrela na indukcijski ali na ognju ali pa kako drugače. Tega mi pa ne boš zanikala.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Azta, bi rekla, da res pretiravaš s strašenjem. saj indukcijska plošča oz. njeno elektromagnetno valovanje ne segreva direktno hrane v posodi tako kot to delajo mikrovalovi, ampak segreva posodo! Posoda pa potem enostavno oddaja toploto hrani, ki je v njej.
Tako da to o nezdravi hrani z indukcijske plošče je malo iz trte zvito. seveda pa na netu najdeš vse mogoče resnice in neresnice.

kATERA INDUKCIJSKA JE DOBRA? FIRMA? IMA KDO MIELE KM 5775? KAKO SE OBNESE.

New Report

Close