Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Odsotnost menstruacije

Odsotnost menstruacije

Pozdravljeni,

stara sem 30 let,še nisem rodila, kontracepcije ne uporabljam. Menstruacijo sem dobila pri 14 letih in je bila do nedavnega vedno redna, le pri sedemnajstih letih sem jo zaradi problemov s hranjenjem za leto dni zgubila, nakar se je uredila in je bila redna do pred približno dvema letoma, ko je bila tudi ugotovljena ultrazvočna slika PCO. Tako imam približno dve leti povsem neurejeno menstruacijo; ciklusi so bistveno daljši, krvavitev pa minimalna,zadnje tri mesece pa krvavitve sploh ni. Opravljeni so bili hormonski testi (pri endokrinologu) in so v mejah normale, le TSH je na spodnji meji.

Zanima me, kaj je po vašem mnenju vzrok za daljše cikluse in zdaj že odsotnost menstruacije? Lahko pričakujem, da se bo menstruacijski ciklus uredil? Po kolikem času odsotnosti menstruacije je potrebno obiskati ginekologa? Kako takšno nihanje v ciklusu vpliva na neplodnost oz. ali ima to lahko za posledico neplodnost?

Sicer živim zdravo in se ukvarjam s športom, sem pa že nekaj časa pod nekoliko hujšim stresom.

Hvala in lep pozdrav,

Nea

Spoštovani!

Vzrok za neredno menstruacijo pri vas je lahko PCO ali stres sam po sebi. Vsekakor je pri vsaki odsotnosti menstruacije prvo potrebno izključiti morebitno nosečnost.Priporočam posvet, oziroma obisk pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close