Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kadilci nekadilci

Kadilci nekadilci

Končno so v naši firmi razobesili oglas, prepovedano kajenje v vseh zaprtih in nezprtih prostorih. Kajenje prepovedano tudi znotraj varovanega območja (dvorišče). Juuuuuuupiii!

Blagor se ti, pri nas se kadi vse povprek, zunaj notri, v pisarnah.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Ja, saj kajenje na dvorišču je pa res moteče, ni kaj.

A surfanja po netu pa niso prepovedali??!!

Matr ste nekateri omejeni, si ne morem pomagat.

Aja, pa nisem kadilka.

nova
Uredništvo priporoča

Res, kajenje na dvorišču je najbrž strašno moteče…se strinjam, da se ne kadi vsevprek in povsod po pisarnah in kaj vem še kje… ma lih na dvorišču? ben, meni je to malo mimo, sploh vsa ta gonja proti kadilcem.

ja, res ste zoprni še s tem da ne na dvorišču, koga pa tam moti??? Pa nisem kadilka, ampak se mi res zdi 2 much ta gonja. Proti alkoholu pa nihče nič, pa stavim, da povsod, ko je kak rojstni dan ali ćže kja kakšnega zvrnejo tud med službernim časom!

Gre se za izgubo delovnega časa, ki ga porabijo delavci za kajenje.Tudi za druženje zunaj.

Aja, MON med delovnim časom pa ni izguba časa?!

Pa stavim, da ni gor samo 5 minut.

Ma nemoj, a res? Če delavci opravijo potrebno delo, naj imajo pa vmes 10 minut pavze, eni za kofetek, drugi za MON, tretji pa za čik, kakor se kdo odloči.
Upam, da nisi na vodilnem delovnem mestu oz. da nimaš pod sabo delavcev, ker se jim v tem primeru očitno slabo piše.

Mimogrede, mi pa imamo delavce, ki jim privoščimo pavzo poleg odmora za malico, saj zadovoljen delavec dela kvalitetneje.

In je očitna razlika, a stoji s cigareto pred ali za ograjo, a ne? Ja seveda.

Za ograjo pa ne sme, ker je s tem zapustil delovno mesto brez dokumentacije. Ja slabo se piše vse. Delodajalec ti lahko prepove kajenje, ker zelo skrbi za tvoje zdravje.

Pri nas nič ne komliciramo,tisti ki kadijo kadijo zunaj,celo pepelnik smo jim sponzorirali :)pa naj kadijo,kaj me briga..

Kajenje na delovnem mestu je prepovedal zakon, delodajalec mora le poskrbeti, da se izvaja in pri nas nam niti na pamet ne pride, da bi morali naši delavci imeti dovolilnico, da bi stopili izven ograje in pokadili cigaret (res je da po zakonu ne smejo kaditi na zemljišču, ki pripada podjetju). Če bodo nehali kaditi, bodo zaradi sebe in ne zaradi zakona. Da bi jih pa ob količini opravljenega dela omejevali, koliko korakov z delovnega mesta lahko naredijo je pa absurd, saj so vendar naši delavci, delajo v dobro za vse nas in tudi zaradi njih naša firma stoji, sicer lahko zapremo. Zato bodo dobili tudi božičnico in prosto od 22.12. do 6.1.

Meni se pa to ne zdi ničkaj nefer do kadilcev. Če gledamo samo to, koliko delovnega časa gre v nič zaradi spuščanja dima v zrak. Pri nas je prepovedano surfanje med delovnim časom, pisanje mailov v privat namene pa še kaka stvar se lahko najde. Trenutno so še sicer posveti, ali se naj kajenje popolnoma prepove na območju firme, kajti naša matica v Nemčiji je to določilo že sprejela in kadilci so lahko odpuščeni, če kadijo v firmi, če hočejo lahko gredo izza ograje, ampak si morajo pridobiti dovolilnico. Sestra v Avstriji ima stvar urejeno drugače, delavcem pripada 3×5 minut na dan za kajenje, ampak zunaj na prostem, kjer so urejene “odprte kadilnice”. So ugotovili, da jim s tem gre letno ne vem koliko dnarja v zrak, zato se bodo tudi oni oprijeli nemškega koncepta… seveda za njimi prihajamo mi. in dejstvo je, da se bo tega pričelo tudi pri nas v slo držati čedalje več podjetij. Počasi še nam bodo odbijali čas preživet na wc-ju.

Kadilci imajo zaradi novega zakona odlično priliko, da pogledajo na svojo odvisnost z druge plati.
Jasno je, da se človek in njegov organizem rabi odžejat, nahranit, polulat ali pokakat. Te potrebe je treba zadovoljiti.
Ko pa bodo zdravniki mnenja, da zdrav človek ne more zdržati 8 ur brez cigaretnega dima, bom verjel, da kadilci čik krvavo potrebujejo. Zaenkrat velja takšna diagnoza le v psihiatrični bolnici.
Kako bi, kot delodajalec, obravnavali nekoga, ki je zasvojen s playstation-om in bi vsake pol ure rabil odigrat en špil?
Odvisnost je duševna motnja!

Tukaj bi dodala pa to, da ko bodo naši delavci prejemali tako visoke plače, kot v Nemčiji in Avstriji, bodo vedeli, zakaj morajo biti na delovnem mestu nepretrgoma 8 ur – kar se mi zdi brezveze( nekdo, ki si lahko vzame pavzo in malo odklopi, lahko dela potem bolje), dokler so pa le omejitve iste ( ali hujše), plača pa balkanska, delavcem ne moreš zamerit, da se tudi obnašajo….no, bolj balkansko.

V bistvu pa vas zelo motijo, ko med pisanjem na MON pogledate čez okno in jih vidite, kako na dvorišču kadijo, kajne?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

haha

Žogca, žal jin ne moremo videt, ker so na drugi strani stavbe in po pol ure čikajo, čeprav jim pripada pet minut …;-))) pa naj uživajo, saj ne bodo dolgo.;-)))

Danes kadilci jutri kdo drug… eni ste čisto užgani, ko vas razne omejitve tako blazno osrečujejo.

Vsak čas vam bodo namontirali senzorje na glavo in če boste v 8 urah na delovnem mestu pomislili na kaj drugega kot na delo, vas bo pošteno v rit streslo.
Kaj pa mislite, v službi se vendar dela!

Oprosti, ti in še mnogi na MON-u vsak dan preživite veliko več kot pol ure, zato bodite raje tiho.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

za visenje na MONu ni treba zapustiti delovnega mesta – če se pojavi stranka ali zazvoni telefon, si tam … kadilec pa na pločniku pred firmo…


Se pravi, da je bolje, da kadi v pisarni.
Tako boš tudi ti lahko visela na MONu drugače pa raj res nehaj, ker za vsako rit palca raste.

Žogca, žal jin ne moremo videt, ker so na drugi strani stavbe in po pol ure čikajo, čeprav jim pripada pet minut …;-))) pa naj uživajo, saj ne bodo dolgo.;-)))

tebe bo pa od žlehtnobe pobralo hehe :-))) boš k meni prišla :-))

poklič inšpekcijo

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

New Report

Close