Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali svojim otrokom kupujete petarde?

Ali svojim otrokom kupujete petarde?

Kadarkoli decembra peljem na sprehod svojega psa, je med bloki, zraven šole in vrtca, polno mularije s petardami. In velikokrat sem mulce prav ponižno prosila, če so lahko tako prijazni in petardo vržejo, ko bom nekaj metrov stran in ne ravno meni pod noge. Mulci, od sedem let navzgor. Največ jih ima okoli deset. Jim starši kupujete petarde? Ali dajete denar za petarde? Ali sploh ne veste, s kako nevarnimi igračami se igrajo vaši otroci? In zraven ogrožajo tudi druge ljudi in živali.

Ne, ne kupujem petard svojim otrokom, čeprav je eden že najstnik. Poznam jih pa ogromno, ki svojim od 7-letnikom dalje kupujejo petarde. Mene je teh petard kar groza.

Pri nas so petarde prepovedane, ker:
– živali ob teh pokih zelo zelo trpijo
– so nevarne
– od njih ni prav nobenega drugega efekta razen ta butasti glasni pok

Z veseljem pa spustimo kakšno raketo, a še to pod varstvom.

Always look on the bright side of life!!!

a) kje pa, naš/a že ni tak/a, tega že ne počne!
b) jaz mu ne dam denarja, mu ga dajo babice in kako naj mu preprečim, da bi kupil in metal petarde?
c) ne morem nadzorovat, kaj počne z žepnino, ker sem premalo doma
d) pa kaj pol, če kakšno petardo vrže, saj je otrok, tud jaz sem jih
e) s svojim denarjem lahko počne kar hoče in kaj to tebe briga!

Resno, starše bi bilo treba dat skupaj z otroki na prostovoljno delo v zavod za rehabilitacijo ali na travma oddelek, kjer bi se lahko soočili z možnimi posledicami svoje nepremišljenosti.
Menda tudi pri nas okoli šole grozno poka, po šoli spuščajo smrdljivce (in storilca “ne morejo” najti) – ljudstvo pa slabo živi. Od kod potem denar za to sranje? Navadno se tako izživljajo ravno slabše situirani.

Nikoli! Petarde bi jaz prepovedala!!!!!

Kupimo le svetleče rakete, ki jih prižgemo skupaj za novo leto!

Lep pozdrav, Župi

Nikoli.

Da psa pelješ tja kjer veš, da bodo pokale petarde, je čisto navadno mučenje živali.

Kam naj grem, če nekaj dva, tri kilometre okoli nikjer ni prostora, kjer ne bi bilo mularije s pedardami? Naj psa dam v avto in ga za vsako lulanje peljem na Rožnik? Kdor živi v Šiški blizu Vodnikove šole, ve, o čem govorim.

Živali ne sodijo v mesto.

Tudi jaz sem včeraj, ko sem šla po starejšega sina v vrtec (oz. ko smo šli že domov) naletela na skupino otrok (max. 10 let), ki so imeli petarde. Stali so precej blizu poti in se niso pustili motiti, ko sem šla mimo z dojenčkom v vozičku in 4 letnikom. Je počilo. In ko sem videla, da je mulc spet prižgal vžigalnik, sem mu rekla, da naj mu niti na pamet ne pade, da bi še kakšno vrgel, dokler sem tam. Na srečo (mojo, predvsem pa njegovo) je opozorilo zaleglo. Ker bi petardo garantirano požrl, če bi ga dobila v roke.

Ko pomislim, da bi mi kdo vrgel petardo pod ali v voziček, me kar zmrazi. Žal obstajajo tudi taki kreteni, ki mečejo petarde skozi okno, brez da bi prej pogledali, če je kdo zunaj. Ali pa pogledajo, pa se jih briga in se jim še dobro zdi, ko gledajo, kako se ljudje ustrašijo poka.

Nehaj z neumnostmi. Živali v strnjenih soseskah niso prepovedane, so pa prepovedane petarde. In pedarde ne motijo samo živali, ampak tudi ljudi. Če sem s psom ali brez pas, me moti, če pet metrov od mene poči petarda.

ne

Ma prepovedala bi jih… živali se mi pa najbolj smilijo… :((

NE. Pa saj so prepovedane, kolikor jaz vem? kupujejo pa jih na “črnem trgu”

Pa ne samo psi in mačke… tudi hroščki in mravljice…

Bližnji sosed je pred nekaj leti metal petarde in spuščal rakete, dobil je v roke defektno raketo, ki je eksplodirala prekmalu in mu je tako poškodovala oko, da so mu ga morali odstraniti. Njegov sin je dobil precej hude opekline. Vendar ga ni prav nič izučilo, cela družina veselo še naprej meče petarde.

A petarde pa?
Elaine – a ne, blagor ubogim na duši, kajti ti bodo doživeli nebeško kraljestvo – A upaš da bo veljalo tudi zate, ko se trudiš s takimi odgovori?

Always look on the bright side of life!!!

Najraje bi napisala: “Takšni zajedljivi negativci pa ne na forume”,pa vseeno upam, da te nakaj muči in da drugače ne vidiš v življenju vsega le v temnih barvah.

Hehe, večje bedarije pa še ne … :)))
Prvič, človek je žival. Torej tudi ti ne sodiš v mesto.
Drugič, poleg psov in mačk so tipično mestne živali npr. golobi. Ki so ob pokanju zelo prestrašeni.
Ali pa na primer muhe in komarji. Jaz bi bila zelo vesela, če jim prepovemo vstop v mesto.

Ne le, da jih kupujejo, še spodbujajo jih k k prižiganju in metanju petard. Vsaj nekateri.

Včasih si bila zajedljivo zabavna, zdaj si samo še zajedljivo zoprna.

Golobi so v mestu prostovoljno, psi pa na vrvici.

Ti pa po moje nobenega psa še nisi spoznala. Ja, res so na vrvici, ampak moj pes gre s takim veseljem ven (tudi na vrvici!!!) kot marsikateri otrok ne. 🙂

Sploh pa, če živali (ne le psi) po tvoje ne sodijo v okolje, kjer ti živiš, se pač odseliš, rešen problem.

in ubogi golobi …

Seveda gre z veseljem ven. Tako ima vsaj upanje na pobeg, med štirimi stenami, v suženjskem razmerju, upanja ni. Zanke pa verjetno ne zna narediti.

New Report

Close