Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Odaja PREVERJENO – 11.12.2007

Odaja PREVERJENO – 11.12.2007

http://24ur.com/bin/video_show.php?PREVERJENO_d=1197370800&show_media=60078363

[url=Http://www.musicat.cc]SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats [/url] [url=http://www.fd-ljubljana.si]Felinološko društvo Ljubljana[/url]

Jaz sem gledala. In ne razumem zakaj bi imeli ljudje tisto žensko za čudakinjo, ker pomaga mucam ki so brezdomke. Baje zato ker pomaga mucam, ki niso njene. Kaj one pa naj shirajo na cesti? Tem mucam bi morali vsi pomagat. In da jih je toliko. Malo bi morali kazni zvišat za mučenje živali. Kaj ljudje so popolnoma brez čustev da jih lahko kar tako zunaj odvržejo?? Kje bodo te muce čez zimo in koliko je takšnih ki jih nišče ne hrani?

Ljudem gre na živce zato, ker tam kjer je hrana so mački in potem se razmnožujejo in jim serjejo pred okna in tacajo po avtomobilih itd. Niso vsi ljubitelji živali, eni bi najraje sami sebe požrli, in iz same žlehtnobe in po moje umske zamegljenosti se grejo potem taki osebki izživljati nad nemočnimi živalmi.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Da morajo po 30ih dneh evtanazirat živali? A ni to samo dovoljeno, ni pa zaukazano?

Ja, sem tudi jaz slisala, da je rekla, da morajo uspavat…seveda to ni res. Zivali v zavetiscih je dovoljeno uspavat po 30 dneh bivanja, ce se jim ne najde novih skrbnikov. Ni pa to nujno.

Mimogrede, sama imam zelo rada zivali, tudi obcasno hranim nekaj muc, vendar tudi mene moti, da se hrani macke v enormnih kolicinah, ki potem ostajajo in smrdijo. Ce pa poleg vsega te zivali tudi sterilizirane niso, ker dolocene hraniteljice o tem nocejo nic slisat, pa sem sploh proti hranjenju.lp

Saj muca ni kriva da je nočejo dati sterelizirat. In mislim da ni tako moteče če smrdi. Saj to se pospravi. Glavno je da je muca sita, saj to da je tam je kriv človek. Potem pa jih lahko daš ti sterelizirat. Nekdo jo mora dati ker bo imela potem mladiče in ti mladiči mladiče in še ti mladiče….

No, če jih že futrajo, naj jih tudi sterilizirajo, ane. Al naj poskrbijo kompletno al pa nič. Moje mnenje in se čisto strinjam s Tanjo.

Sicer pa muc jaz ne hranim, ker jih ne želim okrog bajte. Jih je hranil prejšni lastnik in so rabile kar nekaj časa, da so nehale prihajat.

Saju muce niso od tiste ženske ki jih hrani. Pomagat jim pa moremo vsi.

Kaj če pa jih one nebi hranile pol pa naj umrejo od lakote?

Te muce so od uboge in rabijo pomoč. Ne bom jaz pri tem gledala na druge ampak ji pomaga po svojih najbolših močeh. Ja saj zato pa je tak ko rečejo ti jo hraniš ti jo stereliziraj. Joj kak me to razjezi. Ona upokojenka jirhrano kopuje z svojo nizko pokojnino sterelizit pa jo lahko da nekdo drug.

Pomagati jim moramo vsi.

si napisal ** No, če jih že futrajo, naj jih tudi sterilizirajo, ane. Al naj poskrbijo kompletno al pa nič** Pomagati jim moramo vsi. Če bi vsak nekaj prispeval bi šlo. One gospe pa tega z svojo nizko pokojnino ne morejo.

Ljubitelji živali pa taki. Da se ozirate kako jim drugi pomagajo. Če bi vam bilo res tako do njih se nebi ozirali na to.

iUpam damaš sedaj prelepo okrog dvorišča in se zavedaš da je zaradi tega muca lačna ko si ti sit.

Saj zato pa je toliko lačnih muc in brezdomih. Ker ljudje mislijo da tisti ki jo hrani naj popolnoma poskrbi za njo. Kaj če pa nima toliko denarja? Že hrana ga ogromno stane. Lahko bi pomagali da bi bilo sitih še več ne pa da rečete naj ona skrbi za njo. In tiste gospe nimajo denarja da bi sterelizirale toliko muc. Lahko pa jim pomagate če se že imate za ljubitelje živali.
To zgoraj pa mi je res zavrelo.
Da naj one poskrbijo za njih. Kaj tebe bi kaj stalo če bi pomagal??

Kolikor vem, stroške sterilizacije brezdomnih mačk krije občina. Težava je, ker jih je treba na sterilizacijo pripeljati. Ker brezdomne mačke običajno ne zaupajo neznancem, pa je najbolje, da jih pripelje tisti, ki jih hrani, saj se take mačke ne pustijo kar vsakomur prijeti.
Tudi meni ni všeč, da je okrog hiš polno mačk, a ne zato, ker ne maram živali, prav nasprotno. V naselju, kjer živim, kar precej ljudi “vestno” hrani lačne mačke. Nekateri jim nastavljajo hrano v posodice, drugi si skrajšajo pot in jo mečejo kar čez okno. Ko se potem človek sprehaja po travi, naleti na zelo nenavadne reči, ki naj bi bile namenjene lačnim mačkam – od sadja in zelenjave, do olupkov, pokvarjenih salam in govejih kosti. To pa seveda privablja tudi dolgorepe glodalce, ki si jih – vsaj po mojem – nihče ne želi v svoji hiši.

Tako kot je napisal-a ?? Potrebno je pomagat. To so v večini starejše gospe, ki jih hranijo zato ker se jim muce smilijo in potrebujejo pomoč pri lovljenju teh muc in odvozu na S/K.
Tanja ne vem kakšne izkušnje si imela ti do zdaj ampak te s katerimi sem se jaz pogovarjala se vse strinjajo s S/K samo pomoč pri lovljenju potrebujejo.
Ta gospa, ki je bila na Preverjenem je v zadnjih mesecih sama polovila okrog 50 muc in jih odpeljala S/K.
S puncami smo naredile seznam nekaj najbolj kritičnih lokacij in če je še kdo, ki bi pomagal pri lovljenju ali pa ve za še kakšno lokacijo naj mi prosim piše na [email protected].
Več nas bo lažje bomo rešili oz omilili problematiko prostoživečih muc.
Z vsako hraniteljico pa se tudi poskušamo pogovoriti oz dogovoriti, da ko muce hrani naj počaka tam da pojejo in potem pospravi posodice za sabo.
……

Toliko lačnih in brezdomnih muc je zaradi tega, ker jih ljudje zavržejo, te mačke se potem namnožijo in jih je pač preveč. In kaj se lahko zgodi, ko je populacija prevelika?

Upam, da bodo S/K kaj pripomogle k zmanjšanju števila tega prostoživečih mačk, počasi pa začenjam dvomiti.

“…zmanjšanju števila prostoživečih mačk…”

Aja, pa preveč jih je tudi, ker se tudi lastniške (ne vse) nenadzorovano parijo po levi in po desni. Vse seveda v imenu svobode.

??, ce tebe ne moti smrad, mene pac moti. In lahko je govorit dajmo pomagat. Vsak pomaga in pocne kar ga je volja, to delo je cisto prostovoljno, zato prosim, da nehas stresat taksne. Ce nekdo macko redno hrani, naj se tudi zaveda, da taksna lepo rejena muca koti velika legla in veliko mladicev prezivi (v primerjavi z muco, ki si hrano sama poisce). In to je problem, veliko vecji od tega, da so neke muce na cesti lacne. In se vedno trdim (in imam menda pravico do svojega mnenja), da naj se muce, ki se jih hrani tudi sterilizira. Ce ne gre drugace pac tezis na obcini in mogoce se te usmilijo. Ceprav mene se do zdaj se niso.

marmi, verjamem, da v Ljubljani nimate taksnih tezav, saj imate Gmajnice, kjer zastonj sterilizirajo. Mi taksnega zavetisca nimamo, veterinarji pa tudi ne delajo zastonj. Zato ljudi ni mogoce prepricat, da naj macke peljejo na sterilizacije, ker bodo morali sami placat. Hranijo jih pa se vedno in jih je cezdalje vec. In problem se veca, namesto, da bi se manjsal. Moja prijateljica je samo v letosnjem letu pobrala s ceste 6 mack, jih testirala, sterilizirila/kastrirala, cepila in razglistila in zdaj jih hrani pri svoji hisi. Skupaj sva polovili se nekaj mack in jih ali oddali ali sterilizirane spustili nazaj. Ona ima dolg pri veterinarju, jaz sem se ga komaj znebila. In sem povsem upraviceno jezna (ce odmislim na tiste, ki so macke vrgli ven) tudi na hranitelje, ki se trkajo po prsih kaj naredijo. Nic, samo macke futrajo. Pa govorijo kaksni ljubitelji so, ko jim pa omenis sterilizacijo (in se preden poves, da bos uredil zastonj) ze skacejo v luft, da je to pohabljanje. In na taksne sem jaz ciljala v prvem postu, ne na gospo na posnetku. 🙂

Meni je vseeno kaj bi rekla gospa ki jo hrani. Dala bi jo sterelizirat pa če se na glavo postavi. Rekla ji bi da se meni gre za muco in ne za njo. Povedala bi še ji da naj muco kar hrani dalje, da pa nebo imela vsaj mladičev ki bodo lačni. Mislim da če muc nebi hranili bi se vseeno množile. Boljše je da so site kot pa lačne. Saj si niso same krive da so tam, in tudi ne ve kaj tista ženska pravi ki jo hrani. Zato jim moramo pomagati vsi. Verjamem da bi marsikatera gospa ki jih hrani bila vesela dodatne pomoči, saj sama vsega ni finančno sposobna.

In še vedno ne morem verjet da naj popolnoma poskrbi za njih ali nič. Pa kaj je muca kriva če ona gospa ne zmore vsega? Kako lahko nekdo sterelizira nevem koliko mačk in jih hrani z svojo majhno pokojnino.
Mucam moramo vsi pomagati in se ne ozirati na druge. Kaj to pomeni da če jim nišče ne bi hranil, bi umirale od lakote po cestah?? Pri tem se ne sme gledati na človeka ampak samo na dobrobit muce.

Seveda bi se množile, če jih ne bi nihče hranil, ampak bi bila legla bodisi manjša oz. bi preživelo manj mladičev, ane. Če jih ne bi nihče hranil, bi jih sigurno nekaj tudi pomrlo od lakote, vsaj tiste, ki si je same niso sposobnoe poiskat.

In nobenega “moramo” ni tu.

A sploh veš kako je hudo biti lačen? Kaj se ti nič ne smilijo da bi umrle od lakote? Česa takega pa še ne. Vse živali si zalužijo hrano. Ti jo rajši lačno pustiš kot pa nahraniš? Res da smo si ljudje različno ampak tega ne bom nikoli razumela. Jaz bidala zadnji cent za mucico. Največ kar lahko storimo je da nekomu pomagamo. Nikoli ne veš kaj te čaka in morda ti ne bo niče pomagal. Češ bo eden manj. Ti pa boš lačen.

Ne, ne zaslužijo si vse živali hrane. Tiste, ki so si jo sposobne same preskrbet, si jo zaslužijo, sicer so pa odvisne od sreče in “dobre volje” drugih osebkov (če gre npr. za krdelo). Izjema smo kot ponavadi mi in pa naši ljubljenčki.

Kopiram odgovor iz Vursa lani, v katerem najdete tudi kaj na to temo:

Zadeva: Male živali

Zveza: e-pošta, prejeta 6. 12. 2006

Spoštovani,

pošiljam vam odgovor na vaša vprašanja, koliko je registriranih psov na območju Slovenije in na območju Ljubljane, ali Slovenija vodi register mačk, ali so prostorske stiske v zavetiščih za živali in kakšne so predvidene posledice teh stisk?

ODGOVOR

Po podatkih iz centralnega registra psov je v Republiki Sloveniji registriranih 195.794 psov, od tega 24.627 v Občini Ljubljana.

Vodenje registra mačk ni zakonsko predpisano in ga na VURS tudi ne vodimo. Glede na to vam ne moremo podati ocene o številu mačk v Sloveniji.

Skladno z veljavnimi predpisi mora biti zavetišče registrirano in mora imeti prostor za pse in mačke.

Praksa je, da v kolikor je zavetišče polno, se zavetišča ponavadi dogovorijo z drugimi zavetišči, ki to žival začasno prevzamejo v oskrbo. Zasedena zavetišča začasno odpovejo izvajanje uslug za tiste lokalne skupnosti, s katerimi nimajo trajno urejenih pogodbenih ali koncesijskih odnosov. Glede natančnejših podatkov o prostorskih stiskah v posameznih zavetiščih, vam ne moremo podati točnih odgovorov, zato vam svetujemo, da se z vprašanjem obrnete na imetnike zavetišč.

Do prostorskih stisk pri namestitvi mačk pa po naših podatkih ne prihaja pogosto. Veterinarski predpisi namreč določajo, da v kolikor se najde zapuščeno prosto živečo domačo mačko, imetnik zavetišča to žival sprejme, ji po potrebi zagotovi ustrezno veterinarsko oskrbo in zagotovi sterilizacijo oziroma kastracijo. V kolikor ni interesenta, ki bi skrbel za najdeno mačko in je okolje, kjer je bila žival najdena primerno za vrnitev, se mačko po okrevanju vrne v isto okolje.

S spoštovanjem!

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano

Veterinarska uprava RS

Odnosi z javnostmi- Matjaž Emeršič

In pa odgovor tega tedna:
zavetišče je po pravilniku za imetnike zavetišč dolžno izvajati sterilizacije/kastracije prostoživečih – brezdomnih mačka, stroške nosi občina. Prosijo, da v kolikor veste za kršitve prijavite na Vurs (kjer tega ne izvajajajo).

Mačke se testira na kužne bolezni, če so zdrave se jih sterilizira/kastrira in vrne v okolje!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close