Forum.Over.Net

Starševski čvek

pregled na revmatološki

Default avatar

jutri---živčna

Jutri imam pregled na revmatološkem oddelku v Lj, bolnica Petra Deržaja....

Napotena sem bila iz Golnika zaradi povišanega Ana-titra....

Potem sem dobila napotnico od dohtarice, gor pise SLE? in ato.... nekej ne znam prebrati...

Skratka... skrbi me.

Mi lahko prosim katera pove kako izgleda ta pregled, koliko časa traja, kaj vse pogledajo, katere vzorce vzamejo? skratka je katera že bila?
Default avatar

zala1

Jaz hodim na revmatološko že 7 let, zaradi antifosfolipidnega sindroma. Zdravnica mi zmeri pritisk, posluša srce, pljuča, pretipa trebuh, rpke, noge, pogleda kakšno kožo imam. Ker so mi našli še šum na srcu, sem bila tudi na UZ srca.

Potem dam kri in vodo. Krvi meni vzamejo precej (8 ali 9 epruvet).

Sam pregled ne traja dolgo.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj.
Default avatar

prestica

Kaj pa se dogaja s tvojim telesom, da so te poslali na revmatološko?
Jaz sumim, da imam revmo, ker imam kar nekaj simptomov. Sredinec desne roke je spremenil svojo smer (nekaj časa je bil tudi slabše gibljiv, oz. ga nisem mogla stegnit, a je zdaj to v redu). Bolijo me roke in noge, brez razloga. Trenutno pa se ubadam z nadlogo mravljincev v stopalih. Je prav neprijetno. V bistvu imam zelo nemirne noge in mi full pomaga če se premikam.
Trenutno čakam na krvne izvide. V petek naj bi prišli iz kliničnega in grem do svoje zdravnice, da vidiva kako kaže. Potem bomo pa zadevo raziskovali naprej.

Pa pri tebi?
Default avatar

jutri---živčna

pregled imam pri prof. Rozman

aha vodo, potem moram pa piti prej:) ker nič ne piše v tem kar so poslali...ali moram priti tešče, kaj bodo delali, nič...

klicati pa ne upam, ker je že navodilo tako, da če zamudim 15 minut naj kar pozabim na pregled....in jih ne upam še moriti z vprašanji po telefonu

skratka pregledajo potem celo telo...

zala 1, kakšne znake pa imate pri tem sindromu? jaz drugače ne opažam nič razen atopičnega dermatitisa, ki ga imam že celo življenje....

hvala za vašo izkušnjo!
Default avatar

jutri---živčna

prestica, nimam nobenih simptomov za revmo itd.

na roki imam eno bunkico pod kožo, cisto oz. nekaj takega.... to sem bila že pri svoji dr. pa pravi, da je to zelo pogosto in da nič ni hudega, če hočem lahko operativno odstranijo, je pa vseeno, če ne....

to je vse kar je takega in pa dermatitis....

tako da ne vem, imam pa ana titer kar visok, zato so me napotili na pregled 1:640
Default avatar

zala1

Jaz nimam nobenih znakov. Meni so to bolezen ugotovili proti koncu nosečnosti. V sedmem mesecu nosečnosti sta mi palec in kazalec desne roke postala okrog nohta čisto rdeča. Če sem kihnila in zakašljala sem imela občutek, da mi je elektrika čez prste. Zdravnik je posumil, da imam vnetje žil.

Poslali so me na dermatološko, kjer so mi dali neke kremice, kaj več pa se niso upali ker sem bila noseča.
Vzeli so mi tudi kri in me čez en teden klicali naj pridem nazaj, ker nekaj ni OK. Medtem so se meni prsti vidno zboljšali.

Od tam so me poslali v bolnico Petra Držaja, ker so sumili da imam antofosfolipidni sindrom. tamo so me res temeljito pogledali in ker sem imela obupno malo trombocitov, pa še nekaj stvari ni bilo dobrih so me od tam poslali v porodnišnico.

V porodnišnici so me sprejeli. Takrat sem bila noseča že 36.tednov. Tri dni sem ležala na oddelku za patološko nosečnost, potem pa sem dobila eklamptični napad, HELLP sindrom in naredili so mi urgentni carski rez.
Rodila sem zdravo punčko.

Mesec dni po porodu sem spet morala na revmatološko in od takrat grem 1x na leto tja.

Težav nimam, razen mogoče kakšne revme pri spremembi vremena.

Vsak dan jemljem Aspirin 100. Žal pa mi ne priporočajo več otrok, tako da bomo ostali samo pri enem.
Default avatar

jutri---živčna

Skratka groza. Očitno kljub temu, da ni simptomov imam nekaj takega za kar bom celo življenje jedla zdravila...Groza:/

Zala1, sorry za vprašanje, kompliciram na veliko vem:) taka sem... potem nag skačeš tam pred dr. da te celo pregleda ali kako to izgleda? res ne maram moških dr.
Default avatar

zala1

Ne nisi nag, v spodnjem perilu.

Ne skrbi, pregled ni nič posebnega, pa tudi boli čisto nič.
Default avatar

jutri---živčna

No saj to sem mislila, v spodnjem perilu:)

No saj nimam izbire, to moram opraviti... sem čakala 9 mesecev na to...mi je pa neprijetno
Default avatar

zala1

Kar pogumno. V petek pa le poročaj kako bo šlo.

Res pa bodi točna, ker hudo gledajo na uro.
Default avatar

jutri---živčna

Hvala zala1! Kako pa je kaj z izvidi, kdaj jih potem dobim? Sedaj me res matra kaj imam, še posebej ker planirava otročka v bližnji prihodnosti....
Default avatar

zala1

Jaz izvide dobim v roku 14 dni do enega meseca.
Default avatar

S L E

SLE je kratica za avtoimuno bolezen SiSTEMSKI Lupus Erithemadus.
Če se potrdi, da jo imaš, daješ (v poprečju) vsak mesec kri in vodo, da spremljajo stanje, ker je bolezen kronična. Zdravila, ki jih dobiš so kortikosteroidi in (ponavadi) imunosupresivi.