Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Podočnjaki pri 9-letniku, skrbi me??

Default avatar

kaj se dogaja?

Klicala sem zdravnika mu povedala, da ima moj otrok ta trenutek pa res hude podočnjake, kar malo vdrte, res sem se ustrašila, počuti se pa odlično. In zdravnik je dejal, da se mogoče kuha kakšna viroza ali, da je preutrujen ali pa slabokrven in da prideva dati v četrtek kri, da bomo videli.

Utrujen ni, spi dovolj, hrana veliko sadja, zelenjave, mesa, vse kot mora biti, zrak svez, vsak dan,no šola jih res okupira, edino tu bi lahko dejala, da je napet, toda mu doma pomagamo na vse načine, čeprav je priden učenec, gibanja veliko, skratka res ne razumem od kje ti podočnjaki, ker se otrok res počuti odlično.

Prosim povejte mi, je imela katera podoben primer, ker me res skrbi. Podočnjake imam jaz, in sin že od nekdaj, toda ne tako velike kot zdaj in tako opazne. Hvala za vsako besedo.
Default avatar

Kenga

Ne vem, če ti bom kaj pomagala, ampak podočnjaki so značilni za alergike, to vem iz lastnih izkušenj.
Default avatar

CincaMarinca

Velike, nabrekle podočnjake imajo med drugim tudi ljudje, ki imajo težave z ledvicami. Naj se zdravnik poglobi tudi v to možnost.
Default avatar

vila malina

Ampak ona je napisala, da ima vdrte, ne nabrekle...
Default avatar

CincaMarinca

[quote vila malina]Ampak ona je napisala, da ima vdrte, ne nabrekle...[/quote]
Pa res, napaka torej.
Default avatar

a::

Res je, pri alergikih so podočnjaki zelo izraziti. Imam sina s tem problemom.
LP
Default avatar

zui

Tudi moj sin je alergik in ima podočnjake, včasih bolj včasih manj.
Default avatar

TINTin

Jaz bi najprej pomislila na slabokrvnost, pomanjkanje vitaminov in mineralov - je že tak čas, da rabimo več, kot sicer.
Obstaja pa tudi možnost parazitov.
Default avatar

vanja

Podočnjaki pri alergikih se pojavljajo predvsem zato, ker so (večinoma zaradi večjih odmerkov raznoraznih zdravil) preobremenjena jetra.

Tudi sicer so podočnjaki pogosto znak za preobremenjenost bodisi jeter ali pa ledvic, kot je že Cinca Marinca napisala.

Vsekakor je tu nujen zdravniški pregled z odvzemom krvi, ki bo pokazal kaj se sinu kuha.
Default avatar

Mene za zanima

Ja, podočnjaki so lahko tudi simptom glist.
Default avatar

So simple

Pije dovolj?
Default avatar

s d

MOja hči iam 3 leta, in že dve leti (po obdobjih) pri njej opažam močne, temne podočnjake. Sicer ima kožo zelo svetlo in nežno.
NJeno pediatrinjo sem prosila za pregled krvi, vendar je že 3X pokazalo vse OK.
Nismo pa delali še testa za alergijo, pa tudi nismo opazili, da bi bila na kaj alergična.
Mi svetujete, da naredimo test alergije? Kje se naredi in kako zgleda.
Tudi mene ti podočnjaki močno skrbijo, njena zdravnica pa pravi, da je le preutrujena. Ampak vem ,da to ni.