Forum.Over.Net

Starševski čvek

enodnevni izlet na Dunaj se splača?

Default avatar

Popotnik2

se splača za 33 eur na osebo iz na izlet na Dunaj?
Default avatar

Pižmovka

Kaj pa vem. Mi smo bili tam letos spomladi. Vzeli smo si 4,5 dni časa, ni nam žal. Zrihtali vse v lastni režiji, hotel 4 nočitve. Videli skoraj vse-ogromno, tudi z dobra tri leta staro punčko. Bomo šli še kdaj obujat spomine...

Skupen proračun z vsem: hrana, hotel, vstopnine, Vienna card, bencin, vinjeta...cca 826 EUR.

Priporočam malo daljšo varianto, ne bo ti žal. Če sta samo dva, pa sploh.
Default avatar

Pižmovka

Aja, sem pozabil, da greste mogoče samo "lučke al pa štante" gledat. To je tudi nekaj.
Default avatar

DK

No, za 33 EUR ne dobiš nič, to je zgolj prevoz ter kratek ( verjetno avtobusni )ogled mesta, nato pa prosto do povratka. Prilepi link, da vidim program, pa ti lahko več povem.
Default avatar

polona2 nepr.

Meni se zdi en dan mnogo premalo za ogled Dunaja. In ponavadi ti avtobusni izleti res nudijo instant ogled mesta. Mogoče je boljše, če pogledaš kje za vsaj 3-dnevni program, daš pač malo več denarja, vendar tudi veliko več odneseš od samega Dunaja. Škoda bi bilo biti tam, pa skoraj ne videti ničesar, štante in lučke pa lahko vidiš tudi pri nas.
Default avatar

meja

zakaj pa ne, Dunaj je najlepše okrašeno mesto v evropi...

izlet in vse kar spada zraven je super, a naporen, in tudi drag ni, vodič ti pove veliko..

naslednjič greš pa lohk sam, ker že nekaj veš in si v miru ogledaš vse
Default avatar

[Lara Croft]

Jeeeee.... :))) s frendico greva ta weekend... :))))) kumi čakam....
Default avatar

Gina

Vse odvisno od tvojih želja in pričakovanj. Če je to tvoja želja potem se vsekakor splača. Dunaj ni tako daleč, da ne bi mogla iti ponovno za več dni, če ti bo "potegnilo"...Za vsako mesto za oglede lahko porabiš par ur ali pa nekaj dni. Jaz sem bila na Dunaju v študentskih časih cel mesec (na jezikovnem tečaju), vsak dan sem šetkala naokoli in mi ni bila niti ena ura preveč...vedno sem odkrila nekaj novega. Tako da, če si želiš, le pojdi...
Default avatar

splača, splača

Siguno bolje kot pa nič! Jaz sem bila že parkrat tako za en dan (in enkrat za en teden) in mi ni nikoli bilo žal, res je prekrasno mesto, še posebej zdaj ob tem predbožičnem času! In ni res, da se ne da kaj videti tudi v enem dnevu - če se dobro zorganiziraš, se da kar pecej videt tudi v tako kratkem času. Sama sem takrat obiskala razstavo v tisti glavni galeriji, ne vem več kako se imenuje, potem pa še malo sprehoda skozi mesto, ogled stojnic in kakšna (draga:)) dunajska kavica, pa je prelep dan zaključen. Po mojem se vsekakor splača, če imaš pač na izbiro ali en dan ali pa nič!!
Default avatar

polona2 nepr.

Jaz sem imela v mislih enodnevni izlet z agencijo, pred kratkim je šla moja kolegica in je bila zelo razočarana. Če pa greš v lastni režiji, pa seveda vidiš več& si organiziraš ogled po svoje.
Default avatar

July

Jaz sem bila to soboto v Salzburgu .......ker je bil izlet v Insbruck totalno zaseden :-(
Bilo je lepo, vodič nam je samo vožnjo in A nasploh lepo predstavil. Čar predbožičnih mest te ne pusti ravnodušnega. Prav diši po praznikih ....
Priporočam tako Dunaj, kot Salzburg, Insbruck ...važn je, da gre človek mal na odklop iz vsakdanjika. Presenečena sem bila, kako se ljudem nikamor ne mudi, vse je tako sproščeno, umirjeno, ljudje posedajo ob kuhanem vinčku, čaju, .....Tega se nam manjka v tem hitrem tempu življenja:-)))))
********************************************************************************************************

Je juho polil pa jih je slišal : a zdej si pa sit, k boš lačen ...
Default avatar

Barbara21

Lara Croft.. hehe, tut jaz grem ta vikend "gor" :D
S kero agencijo gres? :D
Default avatar

sant

Tudi me gremo ta vikend iz Maribora z Žnidersom. Gre še kdo?
Default avatar

toja99

Kje lahko dobiš Viena card in kaj ti omogoča?
Default avatar

**lili

ja, se splača, full....

Dunaj je v vsakem letnem času lep, v tem predbožičnem pa ima še en poseben čar in je res krasno.
ravno decembra na ta izlet se splača it z agencijo, ker te peljejo okoli po teh božičnih sejmih, nasplošno je blazna gužva na cestah.
Drugače pa je res bolje, da greš za par dni sam in uživaš......
lp
Default avatar

špels

zjutraj v soboto greš na vlak ob 08.30 in prideš na dunaja ob 14h, cena povratne karte za dve osebe iz LJU je 84 EUR
http://www.slo-zeleznice.si/sl/mednarod ... unaj_wien/

Greš odložit potovalko v rezerviran Penzion ali hostel (za 60 EUR dvoposteljna se že najde), kupiš karto za javni promet za 24 ur, ki stane 5,7 EUR
http://homepage.univie.ac.at/horst.pril ... fares.html

najprej z metrojem U3 ali tram N, dokler je še svetlo, skočiš si ogledat Hundertwasser haus, nato pa nazaj do ringa, kjer vzameš tram št 1 ali 2 in narediš krog po Ringu (isto kot naredijo agencije), in nato dol državni operi, Koroška cesta, Štefanova cerkev, Graben, Hofburg, Augustinska cerkev, Kapučinska cerkev, parlament, Rathaus, in sejem pred Rathaus, ki je odprt do 21h.
http://www.christkindlmarkt.at/markt_en.html

drugo jutro ob 8h z metrojem v Schobrunn (potovalke pustiš v garderobi), ogled palače stane 12,9 EUR, po ogledu, ki traja 50 min še ogled vrtov, muzeja kočij, mogoče še zoo, in nato ob 14.30 proti železniški postaji (torej skupaj boš imela čas 6 ur, agencije po ogledu dvorca ti pustija samo 20 min za ogled vrtov in takoj nazaj v avtobus), na ŽP skoči do dvorca Belvedere, ki je zraven, naredi en krog in nazaj na ŽP proti vlaku, ki ga imaš ob 15.57
http://www.schoenbrunn.at/en/site/publicdir/
Default avatar

DK

Odličnen ininerar