Forum.Over.Net

Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Odgovarjajo: Alenka Tomori, univ.dipl.inž.arh • Andrej Strgar, krajinski arhitekt • Luka Tomori, univ. dipl. inž. arh

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh

AlenkaTomori

Andrej Strgar , krajinski arhitekt

AndrejStrgar

Je ljubitelj lepega. Posebno skladno urejeno bivalno okolje ga navdaja z navdušenjem. Zaveda se, da ljudje lepoto ne ustvarjamo naključno. Zato poskuša svoje znanje in izkušnje prenesti tudi drugim. Po poklicu je krajinski arhitekt. Od očeta je leta 1991 prevzel podjetje, ki ga je ustanovil že davnega leta 1968. Ukvarja se z ureditvami vrtov in parkov. Tako povezuje oblikovalska znanja s praktičnimi izkušnjami že več kot 25 let. Je član različnih strokovnih in poslovnih združenj, en mandat bil tudi predsednik Društva krajinskih arhitektov Slovenije. Znanje in izkušnje deli preko strokovnih in poljudnih člankih v različnih revijah, je reden gost na radiu in televiziji v oddajah, ki se dotikajo oblikovanja odprtega prostora, ima pa tudi licenco Zbornice za okolje in prostor za projektiranje in nadzor na področju urbanizma in krajinske arhitekture. Kot zapriseženi sodni izvedenec in cenilec kmetijske stroke pomaga sodnikom pri razreševanju vprašanj povezanih s hortikulturo. Sicer pa rad poje (v zboru), pozimi smuča (najraje po svežem snegu), poleti surfa (bolj piha, bolj leti), skače s padalom (prosti pad) in bere. Je srečno poročen in ima tri odrasle otroke.

Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh

LukaTomori

ujemanje s partnerjem

Default avatar

pentlja

Pozdravljeni,
sem prvic na vasem forumu...
Zanima me pa zveza z mojim partnerjem. Kako se ujemava?

Jaz rojena 22.3.1972 ob 16:05 (kua=5, dzk=1)
On rojen 24.6.1969 ob 18:58 (kua=4, dzk=4)

Upam, da sem prav izracunala.

Najlepsa hvala za odgovor!
Default avatar

Mirza

[quote pentlja]Pozdravljeni,
sem prvic na vasem forumu...
[/quote]

Dobrodošla!

[quote pentlja]
Zanima me pa zveza z mojim partnerjem. Kako se ujemava?
[/quote]

Ki energije pridobljene iz DZK-ja, so merodajne za osebnostne lastnosti, torej za ugotovitev partnerskega odnosa, pa še nekoliko pogledamo na energetsko kombinacijo iz KUA.

[quote pentlja]
Jaz rojena 22.3.1972 ob 16:05 (kua=5, dzk=1)
On rojen 24.6.1969 ob 18:58 (kua=4, dzk=4)
[/quote]

Po energetski zakonitosti "Petih tokov jin in jang", Vaša Voda 1, podpira/hrani/bodri njegovo energijo velikega Lesa 4, on vas harmonizira, ker omogoči vaši energiji Vode 1, da vas harmonično "zapusti", oz. kroži.
To je ena izmed najboljših možnih energetskih kombinacij za harmonično življenje v dvoje. Srečnica, čestitam!

Se vam splača potruditi, da ostaneta skupaj do konca vajinih dni!!!

[quote pentlja]
Upam, da sem prav izracunala.
[/quote]

Prav ste izračunala.

Opomba 1:
Vaš lastni energetski odnos med KUA in DZK, Prst 5 in Voda 1, je potreben harmonizacije in aktiviranja manjkajoče či energije za ubranost. Nujna je fs intervenca!!!

In katera či energija mislite, vam manjka?
Namig: glejte pet elementov: http://med.over.net/forum5/file.php?167,file=15986

Opomba 2:
Česa se vi najbolj bojite? Kako obvladujete svoj strah?

Nasvet za vajin še boljši harmoničen odnos:
Partnerja pustite pri miru zjutraj, med 8:00 in 11:00, takrat je zelo ranljiv!

[quote pentlja]
Najlepsa hvala za odgovor![/quote]

Tudi vam za obisk fs foruma.
Srečno!
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Telefon: 01 50 71 856
GSM: 041 768 571

feng shui je enostavna, čudovita modrost

http://www.mirza.si
Default avatar

pentlja

Spostovani,
hvala za hiter odgovor.

Zelo ste me razveselili s pozitivno informacijo o partnerskem odnosu. :-))

Glede svoje manjkajoče či energije bi glede na sliko rekla, da mi manjka les ali pa ogenj. Ugibam, seveda.Mi lahko kaj vec poveste tudi o tem?

(najbrz nima nobene veze z astrološko karto? - spet ugibam. Tukaj sem namrec kar polna ognja... in sploh nekako v ravnovesju)

Kaksna fs intervenca bi prisla zame v postev?

Hvala se enkrat za odgovor!
Default avatar

Mirza

[quote pentlja]Spostovani,
hvala za hiter odgovor.

Zelo ste me razveselili s pozitivno informacijo o partnerskem odnosu. :-))
[/quote]

Uživajta polnost življenja.

[quote pentlja]

Glede svoje manjkajoče či energije bi glede na sliko rekla, da mi manjka les ali pa ogenj. Ugibam, seveda. Mi lahko kaj vec poveste tudi o tem?
[/quote]

Manjkajoča či energija med kua=Prst 5, dzk=Voda 1, je energija elementa Kovine! Z aktiviranjem Kovine, dosežemo gibanje či-ja v harmonični smeri urinega kazalca in se izognemo tako imenovanem "zvezda uničevalnem ciklu".

[quote pentlja]
(najbrz nima nobene veze z astrološko karto? - spet ugibam. Tukaj sem namrec kar polna ognja... in sploh nekako v ravnovesju)
[/quote]

Astrološka karta in fs se dopolnjujeta v večini primerov, tukaj pa ne vidim te povezave.

[quote pentlja]
Kaksna fs intervenca bi prisla zame v postev?
[/quote]

Fs je veda, ki lahko preventivno predvidi potencialne nevšečnosti in poda nasvete o tem, kako se jim izogniti.

Fs intervenca pomeni, da vam razložim vašo energetsko "sliko", da se jo zavedate in se spontano, brez kakršnihkoli obremenitev mirno opazujete ter po potrebi (ali intuitivno) ukrepate.

Podam vam nasvete o tem, kako vnesti (aktivirati) v vaše življenje či energijo, ki vam manjka, da bi bila še bolj harmonična s seboj in z okoljem, oz. da ne pride do nevšečnosti in kot že omenjeno na začetku, da uživate POLNOST življenja.

Če se počutite v redu in polna ognja in v ravnovesju, kot pravite, morda trenutno tega ne pogrešate, kasneje pa boste morebit potrebovala.

Ravnovesje vam omogoča vaša "petka", ki je prav za to "zadolžena" in vi ji intuitivno odlično sledite, ena redkih ste. Čestitam!
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

pentlja

Hvala!! :-)
Sem bila leteca pa nisem takoj odgovorila. Danes pa lezim z neko virozo :-(

Zelo bom vesela, ce mi boste razlozili mojo energetsko sliko. In nasvetov glede aktiviranja manjkajoce energije.
To verjetno naredite osebno? Ali po mailu? ......?

Mi lahko glede na rojstni datum kaj poveste o tem, kaj lahko pricakujem od naslednjega leta - glede svojega dela/projektov?

Naaaajlepsa hvala in soncka!
Default avatar

Mirza

Ojla!

Virozo uspešno zajezite, če pojeste celo limono, oziroma spijete naenkrat limonin sok, prav sam sok, brez česarkoli ali v topli vodi, kot limonado ampak brez cukra ter v postelji biti brez kakršnihkoli "kričačev" (tv, radio, pc, mp3...), da telo res počiva in pri tem misli proč - nič ne misliti, kar je umetnost, bi za uvod imel povedati, draga pentlja, in kje neki ste si nadela ta nick, aha vem, iz tiste vaše rumene petke in zvitega zodiaka, ok!

Ja, osebno se vse te razlage dogajajo, kjer demonstriram mnogo uporabnih reči in praktično pokažem tisto nujno za dosego lastne kot tudi ubranosti iz okolja.

Možne so tri delavnice: http://med.over.net/forum5/read.php?167,4221107

Dvojno karmično je naslednje leto za vas in le majhen del te karmičnosti lahko začutite te dni, ko je vaša energija dominantna v decembru, iz DZK.

Energija iz zodiaka, ki je tudi letna je pa tudi za vas karmična, saj nam bo vsem gospa Podgana prišla v olimpijsko leto povedat svojo inteligenco in prebrisanost, kar je vam najbližja vibracija, oz. prav vaša pridobljena ob prvem vdihu.

Tako da, na hitro pogledano vas čaka zelo zanimivo leto 2008!

In mnogo več koristnega in praktično uporabnega, več o tem na sami delavnici, ki traja cel dan, če se odločite prav za ta pravo delavnico, kar vam toplo priporočam, ker je pred vam pomembno energetsko obdobje in se je smotrno dobro pripraviti, ujeti ta prave energije takrat, ko je ravno pravšnji čas.

Vam tudi hvala in zasanjajte se ob lepi in nežni pesmici za prijetno bivanje v postelji, od simpatične Allison:

Hallelujah - Allison Crowe, 4:34 (Leonard Cohen)
http://www.youtube.com/watch?v=vIMOdVXAPJ0
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

pentlja

Ojla spet!
Viroza sla rakom zvizgat v enem dnevu. :-) Limona naredila čudeže, hvala, pa tudi prespala sem cel dan.

Hvala tudi za lepo pesmico in vzpodbudno podganjo napoved!

Pentlja - je nastala enkrat spontano in brez razmišljanja zaradi svoje barve in oblike - čutim/vidim jo v rdece-rumenih tonih in kroglastih oblikah. Zveni igrivo, kakrsna sem v sebi tudi jaz, kadar je moja "petka" na delu tako, kot je treba. :-)

Imam hčerkico, rojeno 6.8.2006. Neverjeten otrok, morali bi jo videt.
Mi lahko na kratko poveste kaj o njej?

Hvala in naj vam bo dan kroglasto igriv! :-)
Default avatar

Mirza

Hvala, hvala!

Za lepe novice in vašo iskreno radost, same takšne lepe reči, veselemu decembru primerne, v teh hladnih dneh ste mi kar pogrela srce. Fajn to.

Vaša neverjetna hčerkica, btw.: hvala za vabilo, morda jo res vidim, ko je še luštna in majhno bitjece eno, okrog katere se vama ves scenarij vrti, ko bo pa velika punca, bo ta prava levinja, sedaj za Dedka Mraza ji bosta podarila eno mijčkeno levinjico, da se bo od majhnih nog navadila svojih naravnih vibracij in potem kasneje pravočasno zarjovela in se znala postaviti zase: http://med.over.net/forum5/read.php?167,4285351

Do takrat, naj uživa v varnem okolju vaju dveh, zato ji ponudita poln ljubezni in harmoničen dom, ki ga otrok najprej in odlično začuti, ker je bolj dovzetna, saj je še energetsko zelooooo "čista".

Njena soba naj bo v pastelnem odtenku vijolične barve za dve steni in v sijoče beli barvi drugi dve steni. Posteljnina naj bo pastelno zelena kot tudi pastelno plava, kot nebo, seveda pastelna roza je neizogibna in zelo dobrodošla.

Takšno okolje jo bo umirilo, energetsko podprlo in si bo nabirala dovolj moči za svojo rast. Pustite jo spati zjutraj doooooolgo, sicer bo tečnoba, tudi okrog poldneva zna biti nekoliko sitna, a ne preveč.

Pa še nekaj je pomembno za majhno lepotico: rada ima družbo, a ko bo prišel njen čas, bo čudovita prijateljica, vedno pripravljena pomagati.

Srečno!

Chris Rea - Driving Home For Christmas, 3:11
http://www.youtube.com/watch?v=THcbQyFt ... re=related
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

pentlja

Pozdravljeni, Mirza!
Hvala!
Ocitno mi intuicija kar fino deluje :-)) , saj svoji punčki največkrat izbiram: pastelno vijolične, pastelno roza, bele, svetlo modre barve...
Glede družbe - se že sedaj vidi, da jo bo imela rada.
A veste, da od svojega 14-ega meseca že poje po posluhu in zna vsa besedila na pamet!! ...kot vsaka mama moram tudi jaz hvalit svojega otročka, brez zamere ;-)

Mi lahko poveste, katere so moje barve? ...kupujem prenosni računalnik (verjetno z barvnim ohišjem) pa moram biti v letu podgane maksimalno produktivna. ;-)

Naj vam bo leto 2008 z zvezdicami posuto in s soncem obsijano!
* ..**, * * x ' x * ' * . . ** *
. . *. * ' * .' . x . . * .' x
* * ' ' x . . * * ' * * ' , x * *
:-)
Default avatar

pentlja

Pozdravljeni, Mirza!
Mi lahko, prosim, namignete, kako naj izračunam kua število za hčerkico, rojeno 6.8.2006?
Formula naj bi veljala za rojene v prejšnjem stoletju, kot sem prebrala.
Dzk sem izračunala 3. Je prav?
Hvala in lep pozdrav!
Default avatar

Mirza

KUA za 21. stoletje uporabljam tabelo.
Za otroke še ne velja letni KUA, ta začnemo uporabljati šele po dveh devetletnih ciklih, zato uporabljamo drugi dve številki, ki jih ne morete izračunati, ampak jih tudi pogledamo v tabele, ki sem jih, btw., uvrstil v fs učbenik.

Sicer je "slučajno" pravilen izračun KUA 3, mali Les 3, ki edini od vseh elementov ima in DZK in KUA isto energijo Les 3. Uf, kolikokrat sem to že napisal na tem forumu!?

Za vašo hčerkico lahko upoštevate trenutno za njo glavno energijo iz Ognja 9 in Vode 1, torej obvezno Les 3,4 za harmonizacijo, pomeni zeleno modre in vijolične barve so za njo sedaj aktualne pa tudi oranžna, marelična....
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

pentlja

Najlepša hvala!
Lep večer in mirno noč!
Default avatar

nebojsa

zanima me ali ostanem s tem partnerjem skupaj?

rojen je 1.1.68
jaz pa 16.6.71

ali bo obstala veza ali ne?
Default avatar

Mirza

On je Kovina 6
Vi pa Prst 2

To je idealna energetska kombinacija za dolgoročno partnerstvo.
Čestitam!
Izplača se vam potruditi in vložiti v vajino zvezo vse napore, da sta skupaj do konca dni.

Srečno!
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

dezek

Pozdravljeni!

Zanima me kako se ujemam s partnerjem in otrokoma?

mož: 02.02.1979
KUA: les 4
DZK: les 4

jaz: 21.09.1976
KUA: ogenj 9
DZK: kovina 6

sin: 26.07.2002
KUA: ? ne znam izračunati
DZK: kovina 7

hči: 26.04.2006
DZK: les 3

Hvala za odgovor!
Srečno!
Default avatar

Mirza

Zdravo!

28.01.1979, novo leto po lunarnem štetju

sin KUA 7, moški imamo DZK in KUA isto Ki/či

Z možem sta v rahlem energetskem konfliktu.
S hčerko tudi.

Nasvet za harmonizacijo odnosov: Potrebna je fs intervenca!

Mirno zimsko noč.
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

dezek

Lepo pozdravljeni!!

Vesela sem vašega hitrega odgovora.
Prosila bi vas še za en odgovor. Kakšno intervenco bi pa potrebovala?
Ali vas lahko tudi po telefonu kaj vprašam ali pa po elekt.pošti?

Hvala!

Pozdravček!
Default avatar

Mirza

Kaj je to fs intervenca!

To je nujna fs delavnica, ko predvid pove o neubranosti energij za par.

Potrebno je izdelati fs analizo za vas in moža, ker sta v "zvezda uničevalnem ciklu"!
To pomeni zelo resno opozorilo za dolgoročno življenje zakoncev!

Pomeni, da vajini energiji nista harmonični in ne moreta imeti ubranega odnosa dolgoročno. In da se vama po nepotrebnem ne nabirajo od prej ne dorečeni in ne rešeni konflikti, zato morata upoštevati fs nasvete, ki jih dobite le na fs delavnici.

Tu na forumu ali po mailu in telefonu vam ne morem svetovati, saj je proces zelo dolg in zapleten. Moram vama razložiti vajine osnovne karakteristike in različnosti ter kako priti do ubranosti - to je možno. Recimo samo eno od mnogih zelo pomembnih fs ugotovitev:
Kako se vi spopadate z žalostjo, ki je izrazita proti večeru, ko vas le-ta omreži?
Kaj pa mož z jezo, posebej v dopoldanskem času?

In še to:
Nujno moram pregledati vse vaše bivalne prostore, da ugotovim neubranost iz okolja, ki vaju neprijetno bremeni, pa tega ne vesta, saj ne poznata energetskih zakonitosti o ubranosti. Na osnovi tega naredimo seznam nujnih sprememb v stanovanju.

Verjetno bodo vaša vprašanja zelo podobna že postavljenim tu na forumu. Zato vam svetujem, da najprej preberete moje odgovore na taka in podobna že zastavljena vprašanja. Zagotovo boste našli kaj uporabnega v že napisanem. Pa tudi zato, da se ne ponavljam, ker mi to ni všeč.

Ko bosta pripravljena in se odločita za korenito spremembo v svojem življenju ter si zaželite res poglobljeno delo na sebi, me pokličite.
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Default avatar

*lucy*

Pozdravljeni,

Sem prvič na tem forumu in me zanima kako se ujemava s partnerjem.

Jaz rojena 21.11.1984 (KUA=8 DZK=7)

On rojen 11.12.1983 (KUA=8 DZK=8)

Upam, da se nisem zmotila pri računanju.

Zahvaljujem se vam za odgovor!

Lp
Default avatar

Mirza

Ojla *lucy*!

Izračun je pravilen, pridna.
Za dolgoročen odnos se vama obema splača potruditi - to je to. In oba to vesta.
Valjda, *lucy* je vsa v oblakih, že ima svoj diamant, namreč, princ na belem konju je tu!
Srečno!

p.s.
Kako lep nick, spomnil sem se na mojega idola Lennona in luštno pesmico, ki je zdaj primerna.
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Moderatorji

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh
AlenkaTomori
Andrej Strgar , krajinski arhitekt
AndrejStrgar
Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh