Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero hrano iz otroštva pogrešate?

Katero hrano iz otroštva pogrešate?

Mene pa zanima, če “pogrešate” kakšno hrano iz otroških/mladih let, ki se je ne da več kupit. Tiste originalne smokije in munchmellow smo dočakali, nekaterih pa najbrž ne bomo več.

Jaz sem se ravno zadnjič spomnila na Kinder Lado. Njami, res je bila dobra, sploh bela krema. Nobeden od dvobarvnih namazov, ki jih sedaj prodajajo se ne more primerjat z njo.

Pa tisti hlebčki sira v rdečem vosku – jih tudi nikjer več ne vidim.

Spomnim se tudi enih piškotov, ki so jih včasih prodajali, so bili taki veliki, posamično pakirani in vedno so jih imeli pri blagajni. V temno modrem papirju. In zdi se mi, da je bila notri fila s figami. Imena se pa žal ne spomnim. Če kdo ve, katere piškote mislim in če ste kje našli podobne, se priporočam. :))

Hja, pa prašek za napitek Gringo, ki smo ga kar na suho jedli. :))) Tudi tega ni več.

A se še česa spomnite?

Ta sir, ki ga omenjaš imajo v lecrecu – sem ga kupila zadnjič.

Jaz pogrešam edine kokice, ki sem jih jedla – tist, ki so bile s karamelo ali čokolado oblite.
Nazadnje sem jih našla v Bratislavi in mi je bilo potem žal, da si nisem vzela par paketkov.

No – to se sedaj spomnim 🙂

ej tej sirčki so še….mmmm…

ma jaz nič ne pogrešam, no vsaj zdaj se ne spomnim….sem si pa danes zaželela ajdove žgance mi že od včeraj dišijo…pa bodo jutri na vrsti, upam da mi bodo še tako dišali

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa Torto napolitano, to so bile ogromne napolitanke na debelo oblite s čokolado in z izdatnim okusom po rumu. Če jih je kdo kje videl, naj to prosim deli z mano.

A res ga imajo?? Super, moram naslednjič malo bolje pogledat. Hvala. 🙂

Špar jih ima pri blagajni – Reče se mislim, da mini torta in je debelo oblita s čokoldado.

Še nekaj sem se spomnila.
Pred leti sem pri mami v špajzi našla en višnjev liker iz pamtiveka. Marco Polo (yu izdelave). Se komu sanja, o čem govorim? Vsaka info dobrodošla. :))

Mislim ad ta sir v rdečem ovoju ni tisti, ki je bil včasih. Mislim da je na tistem prej pisalo gor Mini in ga je izdelovala ena mlekarna v Celju..
Zdj imajo nek uvožen, ki je po zunanjosti podoben, po okusu pa niti približno ne tistemu prejšnjemu.
Vsaj moje izkušnje so take.

Ne bo pravo, bom pa vseeno 1x skočila v špara preverit, običajno ne kupujm tam, vseeno hvala. To so bile res velike napolitanke ene 12 X 2 X 2 cmi in so bile v kartonski emblalaži za kekse, kot Domačica, a je bila le ena vrsta. Nikoli jih niso prodajali v mini varianti, tudi polnilo je bilo takšno debelo. Nazadnje sem jih videla skoraj 20 let nazaj, uf sem že v letih.

A se spomnite enega praška za napitek ? Mislim da se je imenoval Flavorit ?

Pa v Hoferju ga tudi imajo!

A Bazooko še prodajajo?
Za na izlet je moral biti pa Pingo sok, kako je bil včasih dober 🙂

Kinder lada [e obstaja. dela Podravka, samo da je to ydaj Lino lada!! Res!! Probaj!! Tud jay nisem vedela. Pa; nimajo ve; licence ya Ferrero al kdo je delal Kinder lado, pa so ime spremenili.

ja res je Pingo je bil zakon – sedaj je kar drugačen 🙁

Tiste štručke z figovim nadevom prodajajo v Interšparu in so točno takšne, kot so bile včasih. Noro dobre. Pa jih vsaj 15 let ni bilo za kupit.

Flavoraid mislim da je bil.

Jaa pa Pokalice, ki si si jih v usta vsipal pa je pokalo po ustih – to je bilo full fajn 🙂

Ta sir imajo tudi v Hofferu. Kekse pa dobiš podobne v rumeni papirnati vrečkici, italjanski. Največkrat sem jih kupila v mercatoru in na bencinski . . .

pokalice majo v mullerju sam niso take kot so ble včas…tastare so ful pokale te pa ne tok…

Kokice, oblite s karamelo imajo v Spinu. Sem nesla v službo 3 pakete, so zmanjkale s svetlobno hitrostjo:-))

A se katera spomne kako so se klicale tiste čokoladice črna in bela čokolada … podobna je recimo ta lumpijeva “dvobarvna” čokolada … sam da tisto so bile take male čokoladice. Jaz sem jih strašansko rada jedla s kruhom. Mmmmmnjami.

Tiste bele (vcasih tudi roza) melisice, ki so se stopile na jeziku…
Pa uni cigumiji v obliki cigaret…hehe..zdaj bi bili “politicno
nekorektni”…
Pa Paris piškot s cokolado obliti …ej…najprej si polizal cokolado,
pol si filo poglodal, pol pa še piškot :-))))
Pa malinovec po gostilnah :-)))) kaj bi dans mulci pogledal :-)))

Ta sir imajo tudi v Hofferu. Kekse pa dobiš podobne v rumeni papirnati vrečkici, italjanski. Največkrat sem jih kupila v mercatoru in na bencinski . . .[/quote]

Te piškote sem že probala. Saj so dobri, ampak to ni to. :((( Tisti stari so bili taki veliki, okrogli, kot mini hlebčki. In res je bil prav en poseben okus.

Bom poskusila še Lino Lado, hvala za namig. 🙂

Bugi, a misliš Bajadero? :)))

Res smo živeli bolj skromno, a lepo. Vsake stvari smo bili veliko, veliko bolj veseli, kot so naši otroci.

Komaj je minil Miklavž, že gledajo kaj bo prinesel Božiček. Pri nas doma je nosil samo Miklavž, v služi očeta in mame pa še Dedek Mraz.

New Report

Close