Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi kdo lahko pove kaj točno je citat

Mi kdo lahko pove kaj točno je citat

Mož mora v svoji diplomski nalogi navesti 3 citate. Da ne bo preveč brcnil mimo, me zanima kaj točno je citat.

Hvala.

citat je navedek
{evil}

sicer pa… no comment

Rečmo en slavnejših citatov je:

Prišel, videl, zmagal. To je rekel enkrat Cezar… ne vem več kdaj. Pri citatih je potrebno označiti kaj je citat in povedati koga se citira, treba ga je tudi navesti dobesedno, torej brez spreminjanja.

Lahko pa citiraš del knjige, pač če je neka definicija v neki knjigi ful lepo napisana in jo želiš napisati v svoji diplomi, napišeš da citiraš to in to knjigo in ven prepišeš, vendar mora biti označeno od kje do kje citiraš, avtor in naslov knjige.

Vem da je navedek, samo ne vem ali je
– navedek npr. iz določenega poglavja v knjigi, reviji…
– navedek iz izjave neke osebe (npr. iz intervjuja)

Saj ni treba da si “pikra”. če ne želiš odgovarjati, ti ni treba.

Naj mož povpraša mentorja, koga ali kaj naj citira, pa bo negotovosti konec.

Oboje. Vse kar zraste na tujem zelniku je citat hehehehe……

Da pa dobiš natančnejše odgovore, bo moralo biti tudi vprašanje natančnejše. Ali piše diplomsko ali kontrolko v OŠ pri slovenščini? Zakaj mora napisati tri citate? Za primer ali za kaj?

Ne vem no, ampak moja diplomska je vsebovala nekaj citatov, pa ne zato ker bi morala, ampak ker pač ni vse na mojem zelniku zraslo…. Mogoče njegov mentor misli, da ni vse njegovo in naj ustrezno označi, kot citat…..

Marija Ana najlepša hvala za odgovor.

Kar pa se tiče mentorja, pa moram reči da je gospa zelo neprijazna in se težko dela z njo. Enkrat mu nekaj prečrta, potem on popravi, ji pošlje, pa spet prečrta in mu reče da naj naredi tako kot je naredil že prvič.

Ali pa gre mož k njej v Maribor (seveda ona pove kdaj naj pride), pa komaj pride v njej kabinet in že pride njen sin.

Gospa reče: “Joj zdajle je pa prišel moj sin, bi šla pa jaz z njim na kosilo. Pridite rajši čez en teden”.

Seveda diplome niti ni pogledala, ker je pač morala na kosilo.

No ja, bo že.

Zakaj pa ne komunicirata preko e-pošte? Jaz sem bila zelo redko pri moji mentorici v Ljubljani….

Ona ne pusti. Pravi da ni za “novosti”.

Jaz sem pa imela enkratnega mentorja. Le 2x v tem času mi je rekel, da trenutno nima časa ker ima sestanek, pa ful mu je bilo hudo, sem mu rekla da ni panika, da sem itak v računalnici, pa me je prišel iskat takoj po sestanku.

Veš kaj naj se tvoj mož pozanima pri kom, ki je delal diplomo pri tej mentorici ali pa naj gre v knižnico kjer hranijo vse diplome narejene na tem faksu in naj pogleda kako so narejene diplome pri tej mentorici. Jaz sama sem to naredila. Vsak faks in končno vsak mentor ima neko obliko, ki mu je všeč in fajn je pokukat v diplome.

Pa ko je že tam naj vpraša malo knjižničarja kako se naredi citat, morda ve???

Citat je dobesedni navedek. Se pravi, če kaj prepiše iz knjige dobesedno, je to citat in je potrebno navajati avtorja po pravilih, ki jih običajno določi fakulteta (niso na vseh fakultetah popolnoma enaka). Če povzema iz knjige, se pravi, da zajame bistvo napisanega, vendar njegov zapis ni dobeseden prepis zapisanega v knjigi, to sicer ni več citat, ampak je še vedno “navajanje” in je treba prav tako navesti avtorja po pravilih.

Verjetno na fakulteti obstaja kak pravilnik o diplomskem delu, kot je recimo tale: http://www.fdv.uni-lj.si/Dodiplomski_studij/Pravila/Diplomsko_delo.htm . Ali pa naj povpraša na referatu kako in kaj. Bi tudi morali vedeti kaj o teh tehničnih zadevah urejanja diplomskega dela, če je že mentorica nemogoča.

Upam, da bo v pomoč.

ja tudi če prepiše nekaj iz knjnge je citat, samo mora označit da gre za citat, da mu pol ne bo kdo očital plagiata. lepo napiše v narekovaje inna koncu v oklepaju napišeda je citat, po knjigi, avtorju, to in to poglavje.

Le kje ????, če ne ve kaj je citat ?

Ojojo, …..kot bi rekli bivši bratje : Svašta zemlja rodi,….

DK kako si ti eno prijazno bitje !

Bodi brez skrbi našli bomo knjige in citate.

lje za navjanje citatov ti priporočam, da v knjižnici sposodite knjigo Kako nastane pisno delo, najbrž da obstajajo tudi druge, smao jaz pač poznam tole ker je moje obvezno gradivo pri pisnaju diplomske, je pa od EPF MB

Ja, pa ne iskat v mesnici.

DK ti imaš pa danes res slab dan.

Ali si zasluži diplomo in naziv univ. dipl.xxx nekdo, ki ne ve, kaj je citat? Kako se sploh napiše diplomo brez citatov?

Ravno te dni sem si dopisovala z nekim fantom, ki ima diplomo, a še ni slišal za vejice, tudi velika začetnica mu dela težave (npr. amerika) itd.
A ni malo nenavadno, da se podpišeš z univ. dipl.xxx, v besedilu pa narediš npr. osnovnošolske napake?

Ne gre za slab dan, ampak kanček cinizma, toda, če nekdo piše diplomsko nalogo (???????????!!!!!!!!), pa ne ve, kaj je citat,potem si cinizem lahko privoščim, ali ne?

New Report

Close